1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Cena tepla v Ružomberku zostane zachovaná napriek slabej zime a nižšiemu predaju

euros
Ružomberok - Končiaca sa vykurovacia sezóna bola charakteristická najnižším predajom tepla za obdobie existencie spoločnosti CZT Ružomberok, ktorá zásobuje mesto Ružomberok teplom. Jeho cena zostane zachovaná napriek slabej zime a nižšiemu predaju tepla.

Dolnokubínsky mestský výrobca tepla vlani ušetril viac ako 1,3 milióna eur

Heating plant
Dolný Kubín - Dolnokubínsky mestský výrobca tepla Tehos vlani ušetril svojim odberateľom a štátu viac ako 1,3 milióna eur. Oznámil to dolnokubínsky primátor Ján Prílepok.

Mesto Nitra uvažuje o inštalácii fotovoltických zariadení na svojich budovách

solar panel
Nitra - Nitrianska radnica uvažuje o inštalácii fotovoltických energetických zdrojov na viacerých mestských objektoch. Ako informoval mestský úrad, predpokladané celkové náklady na projekt sú v hodnote viac ako 3,2 milióna eur.

Ceny zemného plynu v Európe dosiahli najvyššiu úroveň od januára

gas fire1
Amsterdam - Cena zemného plynu v Európe v dôsledku konfliktov na Blízkom východe dosiahla v stredu najvyššiu úroveň od začiatku januára. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Nemecký priemysel sa pravdepodobne nevráti na predvojnovú úroveň

LNG
Berlín/Londýn - Nemecký priemysel sa pravdepodobne úplne nezotaví z energetickej krízy spôsobenej vojnou na Ukrajine. Dôvodom sú vysoké ceny za dovážaný skvapalnený zemný plyn (LNG).

Peking kritizuje EK za vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín

windfarm full
Peking - Čína vyjadrila znepokojenie nad rozhodnutím Európskej komisie (EK), ktorá začala vyšetrovanie čínskych výrobcov veterných turbín. Čína bude pevne chrániť legitímne práva a záujmy svojich podnikov, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí v Pekingu.

Moldavsko stavia nové elektrické vedenie do Rumunska

electricity pylons1
Kišiňov - Moldavsko v utorok začalo práce na novom elektrickom vedení, ktoré ho spojí so susedným Rumunskom, keďže bývalá sovietska republika sa usiluje o väčšiu energetickú nezávislosť od Ruska.

Eustream sa vlani prepadol do straty 12,5 milióna eur

eustream logo1
Bratislava - Pološtátny prepravca plynu Eustream sa v minulom účtovnom období, ktoré trvalo od 1. augusta 2022 do 31. júla 2023, prepadol do straty 12,56 milióna eur. Spoločnosť pritom ešte v predchádzajúcom období zaznamenala čistý zisk 264,7 milióna eur.

Na Slovensku budeme vykurovať plynom aj po roku 2040

gas meter
Bratislava - Nová smernica EÚ o energetickej hospodárnosti budov neobsahuje zákaz využívania plynových kondenzačných kotlov na vykurovanie v existujúcich budovách. Členské štáty majú podľa smernice za úlohu pripraviť si plány dekarbonizácie vykurovania budov do roku 2040 a vyvinúť úsilie postupne vyraďovať fosílne palivá.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...