1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Slovenské elektrárne chcú navýšiť odkalisko v Chalmovej pre ukladanie popolčeka

electricity pylons 4
Bystričany - Slovenské elektrárne (SE) plánujú navýšiť definitívne odkalisko Chalmová, ktoré sa nachádza na území Bystričian v okrese Prievidza. Vytvoriť tak chcú ďalší akumulačný priestor pre uloženie popolovín z výroby elektrickej energie a tepla v Elektrárni Nováky (ENO).

V ruskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku troch zo štyroch energoblokov

nuclear power 3
Moskva - Zrejme v dôsledku skratu v elektrickom vedení sa vo štvrtok vypli tri zo štyroch energoblokov jadrovej elektrárne Kalinin v Tverskej oblasti na severozápade Ruska.

Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu

oil refinery
Moskva - Ruský ropovodný monopol Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu, hlavnej jednotky ropnej spoločnosti Rosnefť. Uviedli to štyri zdroje z priemyslu, podľa ktorých to viedlo k poklesu produkcie ropy v Rusku.

Česká spoločnosť EPH prevezme aktíva nemeckého Uniperu vo Francúzsku

EPH logo
Praha - Česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) oznámila, že podpísala dohodu o prevzatí aktív nemeckej energetickej spoločnosti Uniper vo Francúzsku. Hodnotu kontraktu nezverejnili.

Nemecká rozvodná energetická sieť sa v júni dostala trikrát do ohrozenia

electricity pylons 4
Essen – Rozvodná elektrická sieť v Nemecku sa v júni trikrát dostala do kritickej situácie. Energetické zdroje dodávali menej elektriny než krajina potrebovala na svoj hladký chod. Rozpad rozvodnej siete (blackout) však podľa spolkovej agentúry pre rozvodné siete nehrozil.

Dostavba tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach sa presúva na február

Nuclear Energy Plant
Mochovce – Tretí blok jadrovej elektrárne v Mochovciach bude spustený do prevádzky najskôr na budúci rok vo februári. Samotná dostavba sa navyše predraží o ďalších 270 miliónov eur.

Biofabrik je vraj pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu

plastic scrap
Drážďany - Nemecký startup Biofabrik v utorok oznámil, že po šiestich rokoch výskumu je pripravený začať s výrobou paliva z plastového odpadu.

Napriek útokom v Perzskom zálive Saudi Aramco dopyt po rope vykryje

Oil rig
Soul - Saudský ropný koncern Saudi Aramco je znepokojený nedávnymi incidentmi v Perzskom zálive, napriek tomu je schopný zabezpečiť potreby svojich zákazníkov.

Stredoslovenská distribučná rekonštruuje v Makove vedenie vysokého napätia

pylons 2
Makov – Spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD), a.s., rekonštruuje vzdušné vedenie vysokého napätia (22 kV) v kysuckej obci Makov, v častiach Riečky a Kopanice. Informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...