1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SPP má záujem rokovať o nadobudnutí aktív spoločností E.ON a RWE

SPP
Bratislava – Slovenský plynárenský priemysel, a. s. (SPP) pozorne sleduje priebeh posudzovania transakcie výmeny majetku medzi energetickými spoločnosťami E.ON a RWE, ktorú v súčasnosti posudzuje Európska komisia.

Shell oznámil pokles zisku v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok

shell gas station 1
Londýn - Britsko-holandský ropný gigant Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 2. štvrťroku aj za celý 1. polrok 2019 klesol. Odôvodnil to nižšími cenami ropy a zemného plynu a slabšími maržami pri rafinácii. Tieto faktory prevážili aj rast produkcie.

BP zaznamenal v 2. štvrťroku zhruba rovnaký zisk ako vlani

bp petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP zaznamenal v 2. štvrťroku 2019 zhruba rovnaký zisk ako vlani, keďže nárast produkcie ropy a zemného plynu o 4 % mu pomohol vykompenzovať slabší zisk z rafinácie aj nižšie ceny ropy.

Rakúsko vidí veľký potenciál vo vodíku, do ktorého investuje milióny

austrian flag
Viedeň - Rakúsky Klimatický a energetický fond investuje milióny eur do rôznych projektov s cieľom preskúmať možnosti využitia vodíka v oblasti zásobovania energiou a mobility. Rakúsko by sa podľa utorkového vyhlásenia fondu malo stať "vodíkovou krajinou č. 1".

Kvartálny zisk poskytovateľa služieb v ropnom sektore Halliburton sa prepadol

halliburton logo
Houston - Americká spoločnosť Halliburton oznámila za 2. kvartál prudký pokles zisku, napriek rastu dopytu po jej službách na zahraničných trhoch. Kľúčovým trhom pre Halliburton je však Severná Amerika a na tomto trhu dopyt zaznamenal pokles.

Slovenské elektrárne chcú navýšiť odkalisko v Chalmovej pre ukladanie popolčeka

electricity pylons 4
Bystričany - Slovenské elektrárne (SE) plánujú navýšiť definitívne odkalisko Chalmová, ktoré sa nachádza na území Bystričian v okrese Prievidza. Vytvoriť tak chcú ďalší akumulačný priestor pre uloženie popolovín z výroby elektrickej energie a tepla v Elektrárni Nováky (ENO).

V ruskej jadrovej elektrárni došlo k výpadku troch zo štyroch energoblokov

nuclear power 3
Moskva - Zrejme v dôsledku skratu v elektrickom vedení sa vo štvrtok vypli tri zo štyroch energoblokov jadrovej elektrárne Kalinin v Tverskej oblasti na severozápade Ruska.

Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu

oil refinery
Moskva - Ruský ropovodný monopol Transnefť obmedzil príjem ropy od Juganskneftegazu, hlavnej jednotky ropnej spoločnosti Rosnefť. Uviedli to štyri zdroje z priemyslu, podľa ktorých to viedlo k poklesu produkcie ropy v Rusku.

Česká spoločnosť EPH prevezme aktíva nemeckého Uniperu vo Francúzsku

EPH logo
Praha - Česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH) oznámila, že podpísala dohodu o prevzatí aktív nemeckej energetickej spoločnosti Uniper vo Francúzsku. Hodnotu kontraktu nezverejnili.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...