1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výmenou svietidiel chce mesto Prievidza dosiahnuť úsporu nákladov za energie

bulb 1
Prievidza - Mesto Prievidza plánuje zabezpečiť výmenu 485 kusov starých žiarivkových a sodíkových svietidiel za úsporné LED. Cieľom investície za viac ako 90.000 eur je zníženie nákladov za energiu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Aerotermálnu energiu na vykurovanie školy chce obec Muráň využívať budúcu zimu

gas meter
Muráň - V základnej škole s materskou školou v obci Muráň v okrese Revúca plánujú na vykurovanie priestorov využívať aerotermálnu energiu. Výmenu starých plynových kotlov za novú technológiu by chceli stihnúť do budúcej zimnej vykurovacej sezóny. Pre TASR to uviedol starosta obce Roman Goldschmidt.

Skupina MOL zaznamenala v roku 2022 zisk 4,7 miliardy USD

MOL logo
Bratislava - Petrochemická skupina MOL, do ktorej patrí aj bratislavská rafinéria Slovnaft, zaznamenala v roku 2022 zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi očistený o náklady súvisiace s precenením zásob (čistá CCS EBITDA) vo výške 4,702 miliardy USD (4,424 miliardy eur).

Príjmy Ruska z ropy a plynu vo februári vzrástli medzimesačne o viac než pätinu

gas field
Moskva - Príjmy Ruska z ropy a plynu sa po januárovom 2,5-ročnom minime vo februári medzimesačne zotavili, v medziročnom porovnaní však boli stále o takmer polovicu nižšie. Poukázali na to údaje z ruského ministerstva financií uverejnené koncom tohto týždňa.

Nemecko od septembra výrazne zvýšilo dovoz plynu z Nórska, Holandska a Belgicka

gas fire2
Bonn - Prudký nárast dovozu plynu z Nórska, Holandska a Belgicka do Nemecka od konca augusta 2022 takmer vykompenzoval zastavenie dodávok ruského plynu. Uvádza sa to v internom dokumente Spolkového úradu pre reguláciu sieťových odvetví Bundesnetzagentur (BNetzA), ktorý má k dispozícii nemecká tlačová agentúra DPA.

Pri Drahovciach by mal vyrásť veterný park SPP

windfarm full
Drahovce – Na ploche takmer 300 hektárov pri obci Drahovce pri Piešťanoch plánuje Slovenský plynárenský priemysel (SPP) postaviť veterný park.

Výzvou pre Slovensko je vybudovanie hlbinného úložiska rádioaktívnych odpadov

nuclear logo
Bratislava - Slovenská republika má vytvorený dobrý základ pre bezpečné a zodpovedné nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom (VJP) a rádioaktívnymi odpadmi (RAO), ako aj pre vyraďovanie jadrových zariadení. Je ale treba vykonať významný objem prác pri príprave hlbinného úložiska.

Mesto Partizánske pokračuje vo výmene svietidiel za úsporné, chce ušetriť

light bulb1
Partizánske - Samospráva Partizánskeho pokračuje vo výmene starých svietidiel za nové úsporné LED. Celkovo ich vo vybraných lokalitách mesta osadí viac ako 130. Investíciou sleduje úsporu elektrickej energie a tým i nákladov. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

Poľský koncern PKN Orlen zaznamenal vo 4. kvartáli 4-násobný rast zisku

PKN Orlen logo
Varšava - Poľská rafinérska spoločnosť PKN Orlen oznámila za 4. štvrťrok minulého roka štvornásobné zvýšenie čistého zisku. Veľkou mierou k tomu prispeli nedávne akvizície spoločnosti.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...