1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nabíjačky elektrických áut môžu ohroziť domácu sieť

elektromobil nabijanie
Bratislava - Zatiaľ čo moderné elektrické vozidlá sú neustále testované na rôzne zraniteľnosti, niektoré ich základné príslušenstvo, ako napríklad nabíjačky batérií, dostávajú menej pozornosti.

Najbohatší Brit investuje 3 miliardy eur do petrochemického závodu v Belgicku

oil pipeline transneft
Londýn - Najbohatší Brit, miliardár Jim Ratcliffe, investuje 3 miliardy eur do vybudovania petrochemického závodu v belgických Antverpách. Obavy z ochromenia obchodu v Spojenom kráľovstve po brexite sa tak tejto investície netýkajú.

Stará Ľubovňa bude mať vypracovanú nízkouhlíkovú stratégiu

Heating plant
Stará Ľubovňa - Mesto Stará Ľubovňa bude mať vypracovanú nízkouhlíkovú stratégiu. V závere minulého roka totiž radnici doručila Slovenská inovačná a energetická agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia rozhodnutie o dotácii.

Nafta uskutočnila akvizíciu podzemných zásobníkov plynu v Bavorsku

nafta logo
Bratislava – Akciová spoločnosť Nafta prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Nafta Bavaria GmbH skompletizovala akvizíciu podzemných zásobníkov zemného plynu Inzenham - West, Wolfersberg a Breitbrunn/Eggstätt

V Rakúsku dosiahla vlani spotreba pohonných látok nový rekord

petrol pump
Viedeň - V roku 2018 dosiahla spotreba motorových palív v Rakúsku nový rekord. "Rekord z roku 2017 bol prekonaný," uviedlo v utorok Odvetvové združenie spracovateľov ropy FVMI. Výsledok sa dosiahol v dôsledku konjunktúry, ktorá vyvolala dopyt po motorových palivách.

Katar prišiel o post svetovej jednotky vo vývoze LNG, nahradila ho Austrália

LNG
Canberra - Katar prišiel o pozíciu najväčšieho svetového vývozcu skvapalneného zemného plynu (LNG). V novembri toto miesto zaujala Austrália. Ukázali to údaje spoločnosti Refinitiv Eikon.

V centre mesta Žiar nad Hronom osadili nabíjaciu stanicu pre elektromobily

electromobil battery recharging
Žiar nad Hronom - Pred Mestským úradom v Žiari nad Hronom pribudla v týchto dňoch nabíjacia stanica pre elektromobily. Žiarski mestskí policajti totiž budú už čoskoro na hliadkovanie využívať elektromobil. Nabíjaciu stanicu bude môcť využívať aj verejnosť.

Saudská Arábia očakáva v januári slabý dopyt, bude naň reagovať

Oil Well6
Rijád - Saudská Arábia očakáva, že dopyt po rope bude v januári slabý. Arabské kráľovstvo bude na to adekvátne reagovať, aby upokojilo nervozitu na trhoch. Vyhlásil to saudskoarabský minister pre energetiku Chalíd al-Falih.

Stredoslovenská distribučná vymení vo Švošove desať stĺpov

electricityPylon
Švošov - Energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) pracujú v týchto dňoch v uliciach obce Švošov v okrese Ružomberok. Na približne 600-metrovom úseku rekonštruujú vedenie nízkeho napätia.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...