1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Risen Energy, čínsky výrobca solárnych modulov, vstupuje do strategického partnerstva so spoločnosťou Providence Asset Group, aby spoločne rozšírili činnosť do oblasti Nového Južného Walesu v Austrálii

solar panel
Ningbo, Čína - Risen Energy Co., Ltd., čínsky výrobca solárnych modulov, oznámil, že vstupuje do strategického partnerstva so spoločnosťou Providence Asset Group.

Tržby aj zisk koncernu Royal Dutch Shell v 1. štvrťroku klesli

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Royal Dutch Shell vo štvrtok oznámil, že jeho zisk v 1. štvrťroku klesol. Napriek tomu prekonal odhady analytikov, keďže nižšie príjmy z rafinácie vykompenzovali vyššie ceny skvapalneného plynu.

Eni zaznamenala v 1. štvrťroku nárast čistého zisku o 15 %

eni logo
Miláno - Talianska ropná a plynárenská spoločnosť Eni, najväčšia v krajine, dosiahla v prvých troch mesiacoch roka nárast čistého zisku o 15 %.

EPH kupuje elektrárne Kilroot a Ballylumford v Severnom Írsku

EPH logo
Bratislava/Praha – Energetický a průmyslový holding, a. s., (EPH), ktorý je spolumajiteľom Slovenských elektrární, kupuje od AES Corporation (AES) severoírske elektrárne Ballylumford a Kilroot.

Americký Exxon Mobil podpísal tretí dlhodobý kontrakt na dodávku LNG do Číny

exxon mobile
Houston/Peking - Americký koncern Exxon Mobil oznámil, že podpísal dlhodobý kontrakt na dodávku skvapalneného zemného plynu (LNG) pre čínsku spoločnosť Zhejiang Energy. Je to už tretí dlhodobý kontrakt americkej firmy na druhom najväčšom trhu pre LNG.

Americký koncern Halliburton zvýšil kvartálny zisk, prekonal odhady trhov

halliburton
Houston - Americký koncern Halliburton oznámil za 1. štvrťrok výrazný rast zisku a v prípade upraveného zisku prekonal očakávania trhov. Tržby síce stagnovali, ale aj v tomto prípade spoločnosť vykázala lepšie výsledky, než sa čakalo.

Spoločnosť Jinergy vstupuje na ukrajinský trh so solárnou energiou a debutuje na veľtrhu CISOLAR 2019

solar panels2
Kyjev, Ukrajina - 17. apríla sa spoločnosť Jinneng Clean Energy Technology Ltd. (Jinergy), čínsky výrobca zariadení na výrobu solárnej energie s podporou technológie po prvýkrát predstavila na veľtrhu CISOLAR 2019 (A34, medzinárodné výstavné centrum ACCO)

Saudská Arábia aj OPEC v marci znížili produkciu ropy

Oil Well6
Paríž - Saudská Arábia znížila ťažbu ropy viac, ako sľúbila v rámci dohody najväčších producentov, členov aj nečlenov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC).

Výsledky horúcej hydroskúšky v EMO3 očakáva ÚJD do konca apríla

nuclear power 3
Mochovce – Výsledky horúcej hydroskúšky na treťom bloku jadrovej elektrárne Mochovce (EMO3) očakáva Úrad jadrového dozoru SR do konca apríla.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...