1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Skupina MOL začala vyrábať biopalivá aj z použitého oleja či živočíšnych tukov

MOL logo
Bratislava – Maďarská petrochemická skupina MOL, do ktorej patrí aj bratislavská rafinéria Slovnaft, začala v rafinérii Duna pri Budapešti s výrobou biopalív. Okrem rastlinných olejov má nová prevádzka využívať aj použité kuchynské oleje či živočíšne tuky.

Zisk RWE v minulom roku prekonal prognózy

RWE logo
Essen - Nemecká energetická spoločnosť RWE dosiahla v minulom roku väčšie zisky, než sa očakávalo. Presnejšie, jej čistý upravený zisk za rok 2021 dosiahol 1,2 miliardy eur, zatiaľ čo podľa prognózy sa mal pohybovať v pásme od 0,85 do 1,15 miliardy eur.

Do tretieho bloku Mochoviec by sa mohlo jadrové palivo navážať už začiatkom leta

nuklearna elektraren
Mochovce - Tretí blok jadrovej elektrárne Mochovce (EMO) je tesne pred dokončením. V prípade, že nedôjde k žiadnym komplikáciám, mohlo by sa doň začať s navážaním jadrového paliva už o niekoľko mesiacov. Podľa predsedníčky Úradu jadrového dozoru (ÚJD) SR Marty Žiakovej by mohol byť už koncom tohto roka v prevádzke.

Lukoil oznámil za 4. kvartál pokles zisku

Lukoil petrol station
Moskva - Ruský ropný koncern Lukoil oznámil za 4. štvrťrok 2020 pokles čistého zisku v dôsledku slabšej rafinácie aj slabšieho predaja po obmedzení ťažby na základe dohody veľkých producentov ropy z aliancie OPEC+.

ÚRSO zistil pri výrobe energie z OZE nezrovnalosti, plánuje kontroly

solar panels2
Bratislava – Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) preverí oprávnenosť nákladov na vyplácanie finančnej podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a vysokoúčinnej kombinovanej výroby energie a tepla (KVET).

Novým konateľom OMV Slovensko bude od 15. marca Peter Vyšný

omv petrol station 1
Bratislava - Od 15. marca 2021 bude novým konateľom spoločnosti OMV Slovensko Peter Vyšný. Nový retail manažér Michal Kubinec nastúpil do funkcie k 1. marcu. Doterajší retail manažér Gernot Gollner sa vracia do Rakúska.

Francúzsky koncern Total zaznamenal za rok 2020 stratu 7,24 mld. USD

total logo1
Paríž - Francúzsky ropný koncern Total pokračoval vo 4. kvartáli v zotavovaní a rovnako ako v predchádzajúcom štvrťroku zaznamenal zisk.

Pandémia zrazila zisk Shellu za minulý rok zhruba na 20-ročné minimum

shell gas station 1
Londýn - Ropný koncern Royal Dutch Shell zaznamenal za minulý rok pokles zisku približne na 20-ročné minimum. Podpísala sa pod to pandémia nového koronavírusu, ktorá výrazne obmedzila dopyt po rope.

Koncern Siemens Energy sa v 1. kvartáli vrátil k zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens Energy v utorok informoval, že sa v 1. štvrťroku 2020/2021 vrátil k zisku. Napriek tomu plánuje zrušiť 7800 pracovných miest vo svojich prevádzkach na celom svete do roku 2025.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...