1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Testovanie tuhých druhotných palív v EVO stále pokračuje

electricity pylons1
Vojany – Testovanie tuhých druhotných palív (TDP) v Elektrárňach Vojany (EVO) v okrese Michalovce stále pokračuje. Elektrárne budú projekt náhrady čierneho uhlia za TDP s cieľom dosiahnutia konkurencieschopnosti realizovať minimálne do konca roka 2022. Potvrdila to komunikačná manažérka Slovenských elektrární (SE) Oľga Baková.

EPH vybuduje v Nemecku veterné parky s celkovým inštalovaným výkonom 300 MW

EPH logo
Bratislava – Energetický a priemyselný holding (EPH), ktorý je spolumajiteľom Slovenských elektrární, postaví v Nemecku 50 veterných elektrární o celkovom výkone 300 megawattov (MW).

Veolia a Suez sa dohodli na fúzii

veolia logo
Paríž - Francúzska energetická a vodárenská spoločnosť Veolia sa po mesiacoch rokovaní dohodla na fúzii s so svojím menším rivalom Suez. Hodnota transakcie predstavuje takmer 13 miliárd eur.

Vývoz amerického LNG do kľúčových ázijských krajín láme rekordy

LNG
Tokio - Vývoz skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA do Číny, Japonska a Južnej Kórey, čo sú najväčší dovozcovia LNG na svete, zaznamenal na začiatku roka rekordné hodnoty. Umožnilo to rýchle zotavenie ekonomiky regiónu z pandémie nového koronavírusu, ktorá oblasť východnej Ázie sužovala najmä na začiatku minulého roka.

Čistý zisk E.ON vlani klesol, ale upravený zisk EBIT a tržby vzrástli

eon building
Düsseldorf - Najväčší nemecký energetický koncern E.ON zaznamenal v minulom roku prudký pokles čistého zisku. Ale jeho upravené zisky EBIT a EBITDA, kľúčové ukazovatele výnosov, stúpli vďaka silnému rastu tržieb. Pod vlaňajšie výsledky sa podpísalo aj začlenenie spoločnosti innogy do skupiny.

MOL oznámil akvizíciu 16 čerpacích staníc Lukoil, rozšíria sieť skupiny Slovnaft

Lukoil petrol station
Bratislava – Maďarská petrochemická skupina MOL oznámila akvizíciu 100 % spoločnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus Limited, ktorá zahŕňa 16 čerpacích staníc na Slovensku prevádzkovaných pod značkou Lukoil.

JAVYS podpísala dohodu s MAAE o vzniku spolupracujúceho centra

javys logo
Bratislava - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) podpísala v utorok (23. 3.) dohodu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (MAAE) o vzniku spolupracujúceho centra.

Rusko chce v najbližších 15 rokoch strojnásobiť produkciu skvapalneného plynu

LNG
Moskva - Rusko chce v najbližších 15 rokoch strojnásobiť produkciu skvapalneného plynu. Ročne by potom malo vyprodukovať 140 miliónov ton skvapalneného zemného plynu LNG, rozhodla ruská vláda.

Záplavy v Austrálii zasiahli do vývozu uhlia, kľúčovej exportnej komodity

miner
Melbourne - Dodávky uhlia do austrálskeho prístavu Newcastle, najväčšieho prístavu na export uhlia na svete, sa zastavili. Príčinou sú záplavy, ktoré v týchto dňoch postihli štát Nový Južný Wales. Tie odstavili železničnú dopravu a zasiahli do aktivít v prístave.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...