1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Na výmenu okien či zateplenie je vyčlenená 1 mld. eur, prinesú šetrenie

euros
Bratislava - Starými oknami, nezateplenou strechou alebo stenami uniká obrovské množstvo tepla. "Pokiaľ sa domácnosti rozhodnú pre zmenu, môžu dosiahnuť nemalé úspory a naše dáta ukazujú, že dopyt po týchto riešeniach je vysoký a stále narastá," uviedol riaditeľ spoločnosti 123dopyt.sk Otto Kočí.

ÚRSO z vlastného podnetu znížil ceny pre štyri vodárenské spoločnosti

water tap 2
Bratislava - Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) z vlastného podnetu znížil ceny pre štyri vodárenské spoločnosti, ktoré boli pôvodne platné od začiatku tohto roka.

Svetový dopyt po rope dosiahne svoje maximum počas tejto dekády

Oil Well6
Paríž - Svetový dopyt po rope dosiahne svoje maximum ešte v tejto dekáde. Uviedla to v utorok v najnovšom výhľade vývoja na energetických trhoch Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA), pričom ako dôvod uviedla rastúcu popularitu elektrických áut a spomaľovanie rastu čínskej ekonomiky.

Teplári radia pri vykurovaní neprekrývať radiátory a neprekurovať byty

teplaren3
Bratislava - Výmena dlhých závesov za kratšie, ktoré siahajú po parapetnú dosku, či krátke a intenzívne vetranie môžu pomôcť ušetriť náklady za vykurovanie domácností. Miestnosti tiež netreba prekurovať.

Shell a Qatar podpísali 27-ročnú dohodu o dodávkach LNG pre Holandsko

shell gas station 1
Dauha - Katar a ropný koncern Shell v stredu oznámili, že uzavreli dohodu na 27 rokov o dodávkach skvapalneného zemného plynu (LNG) do Holandska. Oznámila to v stredu QatarEnergy, štátna energetická spoločnosť emirátu v Perzskom zálive.

Znižovanie emisií by malo podľa šéfa SPP-distribúcia dávať aj finančný zmysel

gas fire1
Bratislava - Slovensko musí napĺňať svoje záväzky v oblasti dekarbonizácie ekonomiky, avšak s princípom hodnoty za peniaze. Masová inštalácia tepelných čerpadiel znamená vysoké náklady a obmedzenia elektroenergetickej sústavy.

Mestskí poslanci schválili založenie Energetickej spoločnosti

gas meter
Žilina - Založenie Energetickej spoločnosti mesta Žilina schválili tento týždeň poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ). Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej má spoločnosť efektívne obstarávať a hospodáriť s energiami v subjektoch mesta.

Produkcia ropy v Spojených štátoch sa v júli priblížila k rekordu

Oil Well6
Washington - Produkcia ropy v USA vzrástla takmer na 13 miliónov barelov denne (1 barel = 159 litrov) a priblížila sa k rekordnej úrovni z obdobia pred nástupom pandémie nového koronavírusu.

Export uhlia z USA vzrástol v tomto roku na päťročné maximum

mine vagon
Littleton - Spojené štáty vyviezli v tomto roku najviac energetického uhlia za posledných päť rokov. Pod zvýšený vývoz sa veľkou mierou podpísal vysoký dopyt po surovine zo strany hlavných odberateľov, vrátane Číny, Indie a Japonska. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na údaje firmy Kpler sledujúcej pohyb lodí.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...