1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samsung uvažuje o vybudovaní závodu na výrobu batériových článkov v USA

Samsung Logo 1
Soul - Juhokórejský výrobca batérií Samsung SDI zvažuje vybudovanie závodu na výrobu batériových článkov v USA na podporu prechodu automobilového priemyslu k elektrickým modelom. Uviedol to vo štvrtok zdroj z kórejskej firmy oboznámený so situáciou, ktorý nechcel byť menovaný.

Samsung by mohol začať s výstavbou továrne v USA v 3. kvartáli

Samsung Logo 1
Soul/Washington - Juhokórejský koncern Samsung Electronics by mohol začať s výstavbou plánovanej americkej továrne na čipy v hodnote 17 miliárd USD (14 miliárd eur) v 3. štvrťroku 2021 a uviesť ju do prevádzky v roku 2024. Uviedli to juhokórejské noviny Electronic Times s odvolaním sa na nemenované zdroje z tohto odvetvia priemyslu.

Tržby aj zisk Infineonu v 2. kvartáli vzrástli

electrotechnic factory
Mníchov - Nemecký výrobca čipov Infineon v utorok mierne zvýšil svoju prognózu tržieb aj marže v súčasnom fiškálnom roku 2020/21, keďže dopyt po čipoch výrazne prevyšuje ponuku. A oznámil, že pokračuje v investíciách do zvýšenia výrobných kapacít.

Apple vybuduje v Severnej Karolíne nový technologický kampus

Apple Logo1
San Francisco - Americká spoločnosť Apple v pondelok uviedla, že v Severnej Karolíne vybuduje nový kampus, v ktorom nájde prácu až 3000 ľudí. Rozšíri tiež svoje pôsobenie v niekoľkých ďalších štátoch USA a zvýši svoje výdavkové ciele v prípade amerických dodávateľov.

Zisk Samsung Electronics vzrástol pravdepodobne na 3-ročné maximum

samsung mobil
Soul - Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics zaznamenala v 1. kvartáli podľa odhadov analytikov najvyšší prevádzkový zisk za tri roky. Vychádzajú z dopytu po elektronike v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Juhokórejská spoločnosť LG Electronics končí s výrobou smartfónov

LG Electronics logo1
Soul - Juhokórejská spoločnosť LG Electronics končí s výrobou smartfónov. Rozhodla tak po tom, ako sa jej nepodarilo na stratový biznis nájsť kupca. Uviedla to spoločnosť v pondelok, keď tento krok schválila správna rada.

Foxconn Slovakia dosahuje ročné tržby vyše 1,2 miliardy eur

foxconn logo
Nitra – Spoločnosť Foxconn Slovakia pôsobiaca v nitrianskom priemyselnom parku si v utorok pripomína 25 rokov od svojho založenia na Slovensku.

Svetový výrobca počítačov Lenovo dosiahol v 3. kvartáli rekordné tržby aj zisk

lenovo logo
Peking - Čínska spoločnosť Lenovo Group oznámila za 3. kvartál svojho obchodného roka 2020/2021 rekordné tržby aj zisk. Najväčší výrobca osobných počítačov na svete ťažil z pandémie nového koronavírusu, keď v dôsledku rozšírenej práce z domu výrazne vzrástol dopyt po počítačoch.

Sony zaznamenal v 3. štvrťroku nárast zisku o vyše 60 %

sony logo2
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Sony zaznamenal v 3. štvrťroku finančného roka 2020/2021 nárast zisku o vyše 60 %. Opäť k tomu výrazne prispel dopyt po hrách, filmoch a ďalších produktoch počas reštrikcií na zastavenie pandémie nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...