1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Predaj divízie Embraco pomohol firme Whirlpool zvýšiť zisk o vyše dve tretiny

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca bielej techniky Whirlpool oznámil za 3. štvrťrok rast čistého zisku približne o 70 %, k čomu prispeli jednorazové príjmy z predaja časti aktív. Tržby však klesli o vyše 4 %, čím spoločnosť zaostala za odhadmi analytikov.

Zisk ASML v 3. kvartáli klesol, ale tržby aj nové objednávky vzrástli

electronic chip
Amsterdam - Holandský výrobca komponentov pre polovodiče ASML v stredu oznámil, že jeho zisk v 3. kvartáli klesol, ale menej, ako odhadovali analytici. Zároveň nové objednávky výrazne vzrástli.

Americký výrobca bielej techniky Whirlpool zatvorí od novembra závod v Neapole

elektrolux buidling
Rím - Americký výrobca bielej techniky Whirlpool oznámil, že od 1. novembra zatvára svoj závod v Neapole, napriek úsiliu talianskej vlády udržať ho v prevádzke.

TV a audio inovácie od LG získali prestížne ocenenia na výročnom udeľovaní cien EISA

lg logo2
Bratislava - Spoločnosť LG Electronics (LG) bola za svoje vynikajúce produkty z kategórie home entertainment opäť ocenená asociáciou Expert Imaging and Sound Association (EISA).

Výrobca čipov Infineon dosahuje dobré výsledky aj v zložitej situácii

electronic chip
Neubiberg - Napriek pokračujúcej zložitej situácii na trhu s polovodičmi nemecký výrobca čipov Infineon dosiahol v 3. štvrťroku svojho hospodárskeho roka stabilný výsledok.

Tržby Huawei v prvej polovici roka vzrástli o 23,2 %

huawei logo
Šanghaj - Čínska spoločnosť Huawei Technologies oznámila, že jej tržby v prvej polovici roka vzrástli viac ako vlani, o 23,2 %. A to aj napriek intenzívnej kampani v USA proti nej, ktorá nakoniec prerástla do zákazu obchodovania.

Nemecký elektrotechnický priemysel dosiahol v máji vo vývoze historický rekord

electrotechnic factory
Frankfurt nad Mohanom – Napriek oslabujúcej konjunktúre a medzinárodným obchodným konfliktom nemecký elektrotechnický priemysel zvýšil v máji svoj vývoz výrazne. Export vzrástol medziročne o 5,1 % na 1,7 miliardy eur.

Kvartálne tržby holandskej firmy Philips vzrástli, pomohol dopyt v USA a Číne

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky a zdravotníckej techniky Philips Electronics oznámil za 2. štvrťrok rast tržieb aj zisku. Prispel k tomu najmä vysoký dopyt po jeho zdravotníckych prístrojoch v Číne a USA.

Zisk Electroluxu v 2. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux oznámil, že jeho príjmy za 2. štvrťrok prudko vzrástli, pričom zisk na akciu sa viac ako zdvojnásobil. Koncern to pripísal zvýšeniu cien svojich produktov a inováciám.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...