1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Electroluxu vo 4. kvartáli strmo vzrástol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux v utorok informoval, že jeho zisk vo 4. štvrťroku strmo vzrástol vďaka silným tržbám vo všetkých segmentoch.

Panasonic zaznamenal v 3. štvrťroku nárast prevádzkového zisku

panasonic logo1
Tokio  - Japonský výrobca elektroniky Panasonic, popredný dodávateľ batériových článkov pre spoločnosť Tesla, zaznamenal v 3. štvrťroku svojho finančného roka 2020/2021 nárast prevádzkového zisku, ktorý prekonal aj odhady analytikov.

Huawei údajne rokuje o predaji prémiových značiek smartfónov P a Mate

huawei logo
Peking - Čínska spoločnosť Huawei Technologies je v počiatočnom štádiu rokovaní o predaji svojich prémiových značiek smartfónov P a Mate. Uviedli to dva zdroje oboznámené so záležitosťou Tento krok by mohol viesť Huawei k prípadnému ukončeniu podnikania v oblasti špičkových smartfónov.

Pandémia podporila holandský Philips Electronics,zisk vzrástol takmer o desatinu

philips logo
Amsterdam - Holandská spoločnosť Philips Electronics oznámila za 4. kvartál minulého roka rast zisku takmer o desatinu. Výsledky podporila pokračujúca pandémia nového koronavírusu a s ňou spojený vysoký dopyt po zdravotníckych prístrojoch.

Švédsky telekomunikačný operátor Tele2 si vybral Nokiu na vybudovanie 5G

Nokia logo 1
Štokholm - Švédsky telekomunikačný operátor Tele2 si vybral fínsku spoločnosťou Nokia za partnera pri budovaní svojej siete novej generácie 5G vo Švédsku a v Pobaltí. Informoval o tom v pondelok.

IBM zruší v Európe približne 10.000 miest, prepúšťanie sa dotkne aj SR

ibm logo
Washington - Americká spoločnosť International Business Machines (IBM) plánuje zrušiť v Európe približne 10.000 pracovných miest. Cieľom je znížiť náklady v divízii služieb, ktorá vykazuje iba slabý rast, a pripraviť biznis na odčlenenie. Informovala o tom agentúra Bloomberg, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s plánmi firmy.

Americký koncern Dell zvýšil v 3. kvartáli tržby o 2,8 % na 23,5 mld USD

dell logo
Round Rock - Americký výrobca počítačov Dell zvláda koronakrízu lepšie, než sa očakávalo. Dôvodom je vysoký dopyt po stolových počítačoch, notebookoch a tabletoch.

Huawei predáva svoju značku smartfónov Honor inej čínskej štátnej firme

huawei logo
Peking - Čínsky telekomunikačný gigant Huawei v utorok oznámil, že predáva svoju značku cenovo dostupných smartfónov Honor v snahe zachrániť ju, keďže ju ochromili sankcie USA.

Lenovo dosiahlo v 2. kvartáli nárast tržieb aj zisku

lenovo logo
Peking - Čínsky výrobca osobných počítačov Lenovo dosiahol v 2. kvartáli svojho finančného roka 2020/21 nárast tržieb a jeho zisk prekonal odhady ekonómov. Všetky kľúčové divízie čínskeho koncernu zaznamenali medziročný rast, prvýkrát za šesť kvartálov. Prispela k tomu práca na diaľku aj zábava počas pandémie nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...