1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Taiwanský výrobca polovodičov dosiahol aj vo 4. kvartáli rekordné tržby

electronic chip
Taipei - Taiwanský výrobca polovodičov Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) dosiahol aj za posledné tri mesiace minulého roka rekordné tržby, už šiesty kvartál po sebe. Podporil ho neutíchajúci dopyt po čipoch. Naznačujú to predbežné údaje.

Tržby Xiaomi v 3. kvartáli sklamali očakávania trhu

xiaomi logo
Šanghaj - Tržby Xiaomi v 3. kvartáli sklamali očakávania trhu. Tempo rastu predaja smartfónov totiž stagnovalo pre zvyšujúcu sa konkurenciu. Akcie spoločnosti v stredu po otvorení trhu padli takmer o 7 %.

Zisk švédskeho Electroluxu v 3. kvartáli klesol

elektrolux buidling
Štokholm - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku, keďže jeho výrobu brzdil nedostatok komponentov. A varoval, že aj v budúcom roku môže mať problémy s uspokojením dopytu pre problémy v globálnom dodávateľskom reťazci.

Výrobca smartfónov Foxconn plánuje výrobu elektrických áut

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanská spoločnosť Foxconn Technology Group, zmluvný výrobca smartfónov pre americký koncern Apple a ďalšie svetové značky, predstavila v pondelok plány na výrobu elektromobilov pre svetové automobilky. Pôjde o podobný zmluvný model ako pri smartfónoch.

Problémy s dodávkami zasiahli do kvartálnych tržieb Philips Electronics

philips logo
Amsterdam - Holandská spoločnosť Philips Electronics zhoršila v pondelok vyhliadky tohtoročných tržieb a zisku. Reagovala tak na slabšie výsledky za 3. kvartál, ktoré na jednej strane ovplyvnilo sťahovanie niektorých respiračných prístrojov z trhu a na druhej globálny nedostatok elektronických komponentov.  

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise výrazne zvýšila kvartálny zisk

hp logo
Spring - Zisk americkej spoločnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaznamenal v 3. štvrťroku obchodného roka 2020/2021 prudký rast zisku. V reakcii na pozitívne výsledky zlepšila spoločnosť prognózu vývoja zisku za celý rok.  

Čistý zisk Samsung Electronics v 2. kvartáli vzrástol o viac než 70 %

Samsung LCD tv
Soul - Čistý zisk juhokórejského koncernu Samsung Electronics v 2. kvartáli vyskočil o viac než 70 %. Podporilo ho napríklad zvýšenie cien pamäťových čipov.

Zisk Apple zvýšil zisk takmer na dvojnásobok, podporil ho predaj iPhonov

Apple Logo1
Los Angeles - Americká spoločnosť Apple oznámila za 3. kvartál obchodného roka 2020/2021 rast zisku takmer na dvojnásobok, k čomu do veľkej miery prispeli výsledky v predaji iPhonov. Zisk aj tržby zároveň prekonali očakávania trhov.

Výrobca domácich spotrebičov Whirlpool prudko zvýšil kvartálny zisk

whirlpool
Benton Harbor - Americký výrobca spotrebičov do domácnosti Whirlpool oznámil za 2. štvrťrok prudký medziročný rast zisku. Výsledky firmy podporil vysoký dopyt zákazníkov a úprava cien, ktoré zvýšili tržby takmer o tretinu.   

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...