1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Japonská Sega chce kúpiť fínskeho výrobcu Angry Birds Rovio

Sega logoHelsinki - Japonská videoherná skupina Sega predložila ponuku na kúpu fínskeho výrobcu videohier Angry Birds Rovio, pričom fínsku spoločnosť ocenila na viac ako 700 miliónov eur. Oznámili to obe spoločnosti. TASR správu prevzala z AFP.

"Spojenie silných stránok Rovio a Sega predstavuje neuveriteľne vzrušujúcu budúcnosť," uviedol generálny riaditeľ Rovio Alexandre Pelletier-Normand vo vyhlásení, v ktorom dodal, že vedenie odporúča akcionárom, aby ponuku prijali. Predstavuje totiž 19-percentnú prémiu oproti cene akcií Rovio v piatok (14. 4.) na konci obchodovania.

Pre japonský herný gigant Sega stojaci za postavičkou ježka Sonic je zase kúpa Rovio súčasťou dlhodobého cieľa expandovať na trh mobilných hier, uviedol generálny riaditeľ Haruki Satomi.

"Na rýchlo rastúcom globálnom hernom trhu má trh mobilných hier obzvlášť vysoký potenciál," dodal.

Rovio spustilo hru Angry Birds v roku 2009 a rýchlo sa stala jednou z najpopulárnejších v obchode App Store. Fínska značka vyrobila tiež dva filmy Angry Birds.

Rovio spravuje aj zábavné parky Angry Birds vo viacerých krajinách a dohliada na vydávanie detských kníh o slávnych vtákoch v desiatke jazykov.

Po celosvetovom úspechu Angry Birds je Rovio naďalej silne závislé od mobilných hier a snaží sa vyvinúť ďalší podobný hit. V roku 2015 sa spoločnosť dostala do ťažkej situácie a prepustila tretinu zamestnancov.

V roku 2022 dosiahla spoločnosť Rovio, ktorá zamestnáva zhruba 550 ľudí, tržby 317,7 milióna eur a upravený čistý zisk 31,4 milióna eur.

26.04.2023 TASR

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...