1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Apple v 3. kvartáli prekonal odhady analytikov

Apple Logo1
San Francisco - Americký koncern Apple v 3. kvartáli finančného roka 2017/18 prekonal odhady analytikov. Technologický gigant vďačí za tento výsledok dopytu po svojich smartfónoch, najmä po drahšom iPhone X, a tiež po službách.

Zisk Sony sa v 1. kvartáli takmer strojnásobil

sony logo
Tokio - Zisk japonského koncernu Sony sa v uplynulom kvartáli takmer strojnásobil. Podporili ho stabilný predaj hardvéru, dobré výsledky divízie videohier a dopyt po komponentoch.

Nokia v 2. kvartáli znížila svoju stratu

nokia logo2
Helsinki - Fínska spoločnosť Nokia v 2. kvartáli 2018 znížila svoju stratu, aj keď jej tržby klesli.

Zisk Philipsu v 2. kvartáli klesol

philips logo
Amsterdam - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky a zdravotnej techniky Philips zaznamenal v 2. štvrťroku strmý pokles zisku. Dôvodom boli výdavky spojené s odčlenením niektorých prevádzok.

Zisk Electroluxu sa v 2. štvrťroku znížil až o 60 %

elektrolux buidling
Štokholm - Zisk švédskeho výrobcu domácich spotrebičov Electrolux AB sa v 2. štvrťroku znížil až o 60 % po zaúčtovaní finančných nákladov spojených s vyšetrovaním francúzskeho úradu pre hospodársku súťaž.

Čínska firma Lenovo zaznamenala najvyššiu celoročnú stratu za 9 rokov

lenovo logo
Hongkong - Čínsky výrobca osobných počítačov Lenovo sa za minulý obchodný rok prepadol do straty, najväčšej za posledných deväť rokov.

Toshiba získala súhlas všetkých regulátorov, môže predať divíziu čipov

toshiba logo
Tokio - Japonská spoločnosť Toshiba získala povolenie na predaj svojej divízie pamäťových čipov. Predaj divízie konzorciu na čele s americkou investičnou spoločnosťou Bain Capital ako posledná odsúhlasila Čína.

ELO SYS 2018

Už tradične sa v rámci odborného sprievodného programu bude dňa 22. 5. 2018 konať 14.ročník Seminára   znalcov   v  odbore   elektrotechnika. 

Zisk Foxconnu v 1. kvartáli klesol a sklamal očakávania trhu

foxconn logo
Tchaj-pej - Taiwanský výrobca elektroniky Foxconn zaznamenal v prvých troch mesiacoch tohto roka pokles zisku a sklamal očakávania trhu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...