1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Samsung upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu

samsung mobil
Soul - Juhokórejský elektronický gigant Samsung Electronics v utorok upozornil, že jeho príjmy za 1. štvrťrok zaostanú za odhadmi trhu. Dôvodom je výraznejší pokles cien pamäťových čipov a menší dopyt po displejoch.

Zisk Panasonicu v 3. kvartáli aj za 9 mesiacov klesol

panasonic logo1
Tokio - Japonský výrobca elektroniky Panasonic v pondelok oznámil pokles prevádzkového zisku v 3. štvrťroku finančného roka 2018/19 o 19 %. Spoločnosť zároveň znížila odhad tržieb za celý rok do 31. marca 2019, hoci sa jej investície do batérií pre elektromobily začali vyplácať.

Čistý zisk firmy Philips klesol vlani o vyše 40 %

philips aurea ambilight sur
Haag - Holandská spoločnosť Philips oznámila za minulý rok pokles zisku o vyše 40 %, na druhej strane zisk z pokračujúcich operácií zaznamenal rast a zvýšili sa aj tržby.

Sony presunie svoju európsku centrálu z Británie do Holandska

sony logo
Londýn - Japonská spoločnosť Sony presunie svoju európsku centrálu z Británie do Holandska, aby sa vyhla problémom spojeným s brexitom. Výroba v Spojenom kráľovstve bude však pokračovať bez zmien.

IBM dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako očakávali analytici

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) dosiahol v 4. štvrťroku 2018 lepšie výsledky, ako mu predpovedali analytici.

Apple znížil odhad tržieb za 4. kvartál pre slabý odbyt v Číne

Apple Logo1
San Francisco - Americký technologický gigant Apple urobil vo štvrtok výnimočný krok, keď znížil odhad predaja v uplynulom 4. kvartáli 2018. Riaditeľ Tim Cook to odôvodnil spomalením odbytu iPhonov v Číne, ktorej ekonomiku zasiahol obchodný spor s USA.

Tržby aj zisk IBM v 3. kvartáli klesli viac, ako sa čakalo

ibm logo
New York - Americký technologický gigant International Business Machines (IBM) svojimi výsledkami za 3. kvartál sklamal analytikov. Jeho tržby totiž po krátkom období rastu znova klesli, a to viac, ako ekonómovia odhadovali.

Renesas Electronics sa dohodla na kúpe IDT za 6,7 miliardy USD

electronic chip
Tokio - Japonský výrobca polovodičov, spoločnosť Renesas Electronics v utorok oznámila, že sa dohodla na kúpe amerického výrobcu čipov Integrated Device Technology (IDT) za približne 6,7 miliardy USD (5,79 miliardy eur).

Siemens zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku

Siemens
Mníchov - Nemecký priemyselný koncern Siemens zaznamenal v uplynulom 3. kvartáli finančného roka 2017/18 pokles zisku. Dôvodom boli citeľne vyššie výdavky na dane a slabšie príjmy jeho energetickej divízie.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...