1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Strata prevádzkovateľa letísk Fraport sa za 1. kvartál zdvojnásobila

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport zaznamenal za 1. kvartál tohto roka viac než zdvojnásobenie straty. Výsledky ovplyvnila pokračujúca pandémia nového koronavírusu.

Austrian Airlines vykázali v 1. kvartáli stratu vyše 100 miliónov eur

austrian airlines plane
Viedeň/Schwechat/Frankfurt nad Mohanom - Rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines (AUA) pre pretrvávajúce pandemické opatrenia otvorila tento rok so stratou a výrazným prepadom počtu cestujúcich.

Brusel chce autonómne vlaky, my sme už urobili prvý krok

Railway 1
Bratislava - Brusel má ambíciu zaviesť autonómne vlaky, Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR už v tejto oblasti urobilo prvý krok. Uviedol to hovorca rezortu Ivan Rudolf.

A. Doležal vymenoval nové vedenie ZSSK, F. Hlubockého nahradí R. Koreň

ZSSK train
Bratislava - Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vymenoval nové vedenie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Informoval o tom v piatok hovorca ministerstva Ivan Rudolf. Predsedu predstavenstva a riaditeľa Filipa Hlubockého nahradí Roman Koreň.

Šéf British Airways očakáva v lete normalizáciu leteckej dopravy v Európe

Airport 1
Londýn - Šéf British Airways Sean Doyle dúfa, že letecká doprava v Európe sa v lete znormalizuje. "Myslím si, že v júni uvidíme obrat, ktorý vývoj infekcií v tejto pandémii zníži, rovnako ako v Británii. To obnoví dôveru ľudí, aby opäť cestovali," komentoval Doyle pokrok očkovania v Európe.

Zastavenie letov spôsobilo českým dispečerom vlani stratu vyše 1,4 mld. Kč

airport vaclav havel prague
Praha - Obmedzenie leteckej dopravy v dôsledku pandémie nového koronavírusu spôsobilo doteraz vždy ziskovému českému štátnemu podniku Řízení letového provozu (ŘLP) stratu 1,41 miliardy Kč (54,55 milióna eur).

American Airlines očakávajú za 1. kvartál pokles tržieb o takmer

american airlines plane
Fort Worth - Americká letecká spoločnosť American Airlines očakáva za 1. kvartál prepad tržieb o viac než 60 % a upravenú stratu maximálne 2,8 miliardy USD (2,35 miliardy eur). Spresnený pokles tržieb sa tak nachádza v dolnej časti pôvodne predpokladaného pásma.

Počet cestujúcich na letisku Heathrow aj v marci strmo klesol

Airport 1
Londýn - Počet cestujúcich na londýnskom letisku Heathrow aj v marci 2021 strmo klesol. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené cestovné obmedzenia, ktoré tvrdo zasiahli leteckú dopravu.

Spoločnosť Air France-KLM spustila proces zvyšovania kapitálu

Air France KLM logo
Paríž - Letecká spoločnosť Air France-KLM v utorok odštartovala proces zvyšovania kapitálu na 4,84 eura na akciu v rámci rekapitalizácie vo výške 4 miliardy eur. Cieľom je zabezpečiť si financovanie počas krízy, ktorú spôsobila pandémia ochorenia COVID-19.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...