1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DACHSER pridal do svojej logistickej siete pobočku v Neumünsteri

dachser big
Logistické centrum v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko bude odbavovať priemyselný tovar a potraviny.

Novela zákona má uľahčiť mobilitu pracovníkov vo vnútrozemskej vodnej doprave

tanker1
Bratislava - V odvetví vnútrozemskej vodnej dopravy by malo dôjsť k uľahčeniu mobility pracovnej sily. Odborná spôsobilosť kvalifikovaných pracovníkov vodnej dopravy by totiž mala byť uznávaná v celej Európskej únii (EÚ).

Britské aerolínie easyJet získali nový úver za takmer 2 miliardy USD

easyjet plane
Londýn - Britská letecká spoločnosť easyJet získala 5-ročný úver v hodnote takmer 2 miliardy USD, ktorý Británia podporila prostredníctvom čiastočných záruk. Cieľom novej pomoci je upokojenie investorov v súvislosti s finančnou pozíciou aerolínií, keďže pokračujúca pandémia nového koronavírusu neumožňuje návrat k cestovaniu.

Katar a Saudská Arábia obnovia v pondelok letecké spojenie

plane
Dauha - Katar a Saudská Arábia obnovia v pondelok letecké spojenie. Uviedli to letecké spoločnosti z oboch krajín. Ide o významný krok smerom k "normalizácii" vzťahov medzi arabskými susedmi.

Pandémia vymazala 20 rokov rastu osobnej leteckej dopravy

plane
Singapur - Pandémia nového koronavírusu a s ňou spojené reštrikcie vlani vymazali dve desaťročia rastu osobnej leteckej dopravy, vyplýva zo správy spoločnosti Cirium.

Príjmy Egypta z prevádzky Suezského prieplavu v minulom roku mierne klesli

boat on suez
Káhira - Príjmy Egypta z prevádzky Suezského prieplavu zaznamenali v minulom roku mierny pokles. Informoval o tom v nedeľu Úrad pre správu prieplavu, ktorý dodal, že pôvodná výška poplatkov pre tranzitujúce lode sa meniť nebude.

MHD naďalej prevádzkuje M. K. Trans

bus public
Humenné – Mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Humennom prevádzkuje od nového roka "staronový" prevádzkovateľ. Na základe verejnej obchodnej súťaže (VOS) podpísalo mesto s michalovskou spoločnosťou M. K. Trans zmluvu na ďalších desať rokov.

Kraj uzatvoril zmluvu na autobusovú dopravu na väčšine územia

arriva logo
Trnava – V nasledujúcich troch rokoch bude prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava spoločnosť Arriva Trnava. Informovalo o tom komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

V USA odštartoval prvý komerčný let Boeingu 737 MAX po takmer 20 mesiacoch

boeing logo big
Miami - Lietadlá Boeing 737 MAX sa v USA vracajú do prevádzky po uzemnení od marca 2019 spôsobenom dvoma tragickými nehodami mimo prevádzky.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...