1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

United Airlines očakávajú pokles tržieb v 1. kvartáli o 66 % oproti roku 2019

united airlines logo
Chicago - Americká letecká spoločnosť United Airlines v pondelok uviedla, že očakáva pokles tržieb v 1. štvrťroku 2021 o 66 % oproti rovnakému obdobiu 2019, teda pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu.

Francúzska vláda zvýši podiel v Air France-KLM, stane sa najväčším akcionárom

Air France KLM logo
Paríž - Francúzsko prispeje na rekapitalizáciu Air France-KLM 4 miliardami eur, výmenou za to však vláda zvýši svoj podiel v skupine približne na 30 %. Uviedol to v utorok francúzsky minister financií Bruno Le Maire po tom, ako plán pomoci schválil aj Brusel. Francúzska vláda sa tak stane najväčším akcionárom leteckej spoločnosti.

Fraport vykázal za minulý rok stratu, dosiahol však kladný EBITDA

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Skupina  Fraport, prevádzkovateľ viacerých letísk vrátane Frankfurtu nad Mohanom, najväčšieho v Nemecku, vykázala za minulý rok čistú stratu. Dôvodom boli cestovné obmedzenia na zabránenie šírenia nového koronavírusu, ktoré tvrdo zasiahli leteckú dopravu.

Gebrüder Weiss zaznamenal vlani rast tržieb takmer o štyri percentá

gerbruder weiss logo
Lauterach - Rakúsky logistický koncern Gebrüder Weiss ukončil rok s medziročným vzostupom tržieb o 3,7 % z 1,71 na 1,77 miliardy eur.

DPB plánuje modernizáciu z prostriedkov eurofondov

tram elektricka
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) plánuje modernizáciu dep električiek a trolejbusov na Trnávke a v Krasňanoch a kompletnú modernizáciu priestorov, v ktorých opravujú vozidlá.

Španielske štátne železnice prevezmú 50 % v českej firme Leo Express

Leo epress logo
Praha/Madrid - Španielske štátne železnice Renfe Operadora sa stanú veľkým akcionárom českého prevádzkovateľa vlakov a autobusov Leo Express. Španieli získajú v českej firme polovičný podiel, uviedli v stredu české médiá. Cena transakcie nebola zverejnená.

Plán obnovy v oblasti dopravy ráta aj s modernizáciou železníc či s cyklotrasami

rails
Bratislava – Plán obnovy v oblasti dopravy zahŕňa investície do modernizácie železničných tratí, ale aj do cyklistickej infraštruktúry. Zameriava sa tiež na ekologickú nákladnú dopravu a infraštruktúru pre alternatívne pohony. Na udržateľnú dopravu by malo ísť celkovo 750 miliónov eur.

Nová pobočka DACHSERu vo Fínsku už v prevádzke

Dachser1
Pobočka zabezpečuje vlastnú prepravu na krátke vzdialenosti, pričom obsluhuje hlavný metropolitný región.

Dopravný podnik mesta Prešov odkúpil posledné dva bratislavské autobusy

bus public
Prešov - Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) odkúpil ďalšie dva autobusy z roku 2009, ktoré si doteraz prenajímal. Vďaka tejto investícii ušetrí dopravca na nájomnom a vozidlá dostanú nový náter vo farbách mesta. TASR o tom informoval hovorca Prešova Vladimír Tomek.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...