1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

PSK zrekonštruoval šesť kilometrov cesty z Popradu do Smokovca

road construction
Poprad - Cestu II/534 medzi Popradom a Starým Smokovcom komplexne zrekonštruovali. Frekventovaný úsek opravil Prešovský samosprávny kraj (PSK) s prispením eurofondov za 3,5 milióna eur. Zo svojho rozpočtu podporil aj ďalšie súvisiace stavby na tejto dôležitej dopravnej tepne, informovala vo štvrtok hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

NDS vyhlásila súťaž na zhotoviteľa Zeleného mosta vo Svrčinovci

bridge1
Svrčinovec - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vyhlásila verejnú súťaž na zhotoviteľa Zeleného mosta vo Svrčinovci. Ponuky uchádzačov bude hodnotiť podľa šiestich kritérií, predpokladaná hodnota zákazky je vyše 17,8 milióna eur. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Daňové zaťaženie autodopravcov sa zníži, návrh zákona podpísala prezidentka

euros2
Bratislava – Daňové zaťaženie autodopravcov podnikajúcich v kamiónovej a autobusovej doprave sa zníži. Posilniť by sa tak mala ich konkurencieschopnosť. Návrh zákona o dani z motorových vozidiel podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

A. de Juniac skončí na čele IATA v marci, nahradí ho W. Walsh

IATA
Ženeva - Šéf Medzinárodného združenia pre leteckú dopravu (IATA) Alexandre de Juniac odstúpi v marci budúceho roka zo svojho postu. Uviedlo to v pondelok (23. 11.) vo večerných hodinách združenie v tlačovej správe. Vo funkcii ho nahradí Willie Walsh, bývalý šéf spoločnosti IAG, materskej firmy britských aerolínií British Airways.

Grécko uvažuje o štátnej podpore pre svoje najväčšie aerolínie Aegean Airlines

greek flag
Atény - Grécko uvažuje o finančnej pomoci pre najväčšieho leteckého dopravcu Aegean Airlines, v rámci ktorej by aerolínie získali zhruba 120 miliónov eur. Uviedol to v pondelok hovorca gréckej vlády Stelios Petsas.

GEFCO pre PANASONIC zabezpečí distribúciu vykurovacích a chladiacich produktov divízie aircon


gefco logo
GEFCO France bude distribútorom vykurovacích a chladiacich produktov divízie Aircon spoločnosti Panasonic. GEFCO dodá spoločnosti Panasonic potrebnú flexibilitu i spoľahlivosť dodávok prostredníctvom na mieru šitých komplexných služieb, vrátane zabezpečenia poslednej míle a pravidelných reportov.

DACHSER Slovakia investuje do automatizácie na prvú a poslednú míľu

Dachser Rumunsko
Projekt automatizácie na prvú a poslednú míľu štartuje na Slovensku. Celoeurópsky projekt logistického providera DACHSER, ktorý nedávno začal pilotnú fázu na vybraných pobočkách v Európe, sa teraz rozbieha aj na Slovensku.

DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek, chystá aj ďalšie súťaže

tram elektricka
Bratislava – V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek. Na ich nákup vyhlásil Dopravný podnik Bratislava (DPB) verejné obstarávanie. TASR o tom informovala hovorkyňa dopravcu Ľubica Melcerová.

Maersk v 3. kvartáli výrazne zvýšil zisk

maersk logo
Kodaň - Dánska logistická spoločnosť Maersk zaznamenala v 3. kvartáli nárast zisku aj napriek negatívnemu vplyvu pandémie nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...