1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

EÚ dá vyše 117 miliónov eur na projekty na zlepšenie dopravnej infraštruktúry

euros
Brusel - Európska komisia (EK) oznámila, že EÚ investuje viac ako 117 miliónov eur do 39 kľúčových dopravných projektov, ktoré pomôžu dobudovať chýbajúce dopravné spojenia na kontinente a zamerajú sa tiež na trvalo udržateľné spôsoby dopravy.

V Pekingu otvorili nové medzinárodné letisko

Airport 1
Peking - V stredu otvorili v Pekingu nové medzinárodné letisko, ktoré patrí medzi najväčšie na svete. Jeho výstavba trvala len 4 roky.

Nemecko poskytne aerolíniám Condor úver vo výške 380 mil. eur

euro bankovky zviazane
Berlín - Letecká spoločnosť Condor, patriaca skrachovanému britskému koncernu Thomas Cook, dostane od nemeckého štátu finančnú podporu, ktorá by jej mala pomôcť udržať sa nad vodou a nadýchnuť sa.

Slovinské Adria Airways zastavili lety pre problémy s likviditou

euros
Ľubľana - Slovinský letecký dopravca Adria Airways v utorok pozastavil všetky operácie zo svojich troch základní na Balkáne - z Ľubľany, Prištiny a Tirany - pre problémy s likviditou.

Ryanair očakáva, že boeingy 737 MAX začne využívať vo februári alebo v marci

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair predpokladá, že najrealistickejším dátumom začatia využívania boeingov 737 MAX je február, prípadne začiatok marca. Povedal to vo štvrtok šéf spoločnosti Michael O'Leary.

ZSSK dosiahla v auguste vyššie tržby ako pred zavedením bezplatnej prepravy

Train
Bratislava - V auguste 2019 sa tržby Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) vyšplhali na 9,1 milióna eur, je to najviac od roku 2014. Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca spoločnosti.

Dachser buduje novú pobočku v Nemecku

DACHSER logo
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytovateľ logistických služieb Dachser s výstavbou novej pobočky aj na severe Nemecka v Neumünster.

S prechodom na elektromobilitu sa mení logistický vzorec

gefco logo
Bratislava - S prechodom na elektromobilitu z naftových a benzínových motorov sa mení logistický vzorec, pretože sa menia dodávatelia. Uviedol to generálny riaditeľ logistickej spoločnosti Gefco pre región Slovensko - Česká republika Aleksander Raczynski.

Najväčší nárast osobnej leteckej dopravy zaznamenáva Afrika

Airport 1
Brusel - Najväčší nárast leteckej dopravy v prvom polroku 2019 bol zaznamenaný nad Afrikou. Uviedla v utorok belgická televízna stanica RTBF s poukázaním na štatistické údaje Medzinárodného združenia letísk (ACI World).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...