1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Prioritou je dobudovanie D1 až po Ukrajinu a dokončenie ciest D3 a R4

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) oznámila priority v oblasti budovania diaľničných sietí. Medzi ne patrí dobudovanie diaľnice D1 až po Ukrajinu, dokončenie rýchlostnej cesty R4 a diaľnice D3.

Letisko Košice má túto letnú sezónu naplánovaných vyše 600 charterových letov

airport kosice
Košice - Po štarte letnej dovolenkovej sezóny na letisku Košice v úvode mája začínajú charterové lety v prvom júnovom týždni naberať na intenzite. K letom do Egypta postupne pribúdajú ďalšie destinácie. Celkovo je na túto sezónu naplánovaných vyše 600 charterových letov, čo predstavuje medziročný nárast o 19 percent.

Spoločnosť Huawei predstavila inteligentné riešenia pre železnice budúcnosti na podujatí Asia Pacific Rail 2023

huawei logo
Bangkok - Spoločnosť Huawei predstavila svoje špičkové inteligentné riešenia pre železnice budúcnosti na podujatí Asia Pacific Rail 2023, ktoré je najvplyvnejším železničným podujatím v regióne.

Správa ciest KSK kupuje mostné provizórium za 264.600 eur

euros2
Košice - Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) zakúpi mostné provizórium za 264.600 eur s DPH. Dodávateľom je na základe výsledkov verejného obstarávania spoločnosť Globaltech Slovakia.

Humenné dokončilo výstavbu viacerých ciest a chodníkov

square workers
Humenné - Mesto Humenné ukončilo v uplynulom období výstavbu novej miestnej cesty a chodníka v lokalite Podskalka a tiež chodníkov na uliciach Valaškovská a Čapajevova. Ako informuje na webstránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, zabezpečí sa tým súvislý prechod pre peších až do centra mesta.

TSK začal s rekonštrukciou 12-kilometrového úseku cesty Veľké Uherce - Skýcov

Road construction machinery
Veľké Uherce – Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) spustil tri etapy rekonštrukcie cesty II/511 z obce Veľké Uherce v okrese Partizánske po obec Skýcov v okrese Zlaté Moravce. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Mestské dopravné podniky štát pre výpadky v koronakríze doteraz neodškodnil

coins
Bratislava - Mestským dopravným podnikom v Bratislave, Žiline, Prešove a Košiciach štát doteraz nekompenzoval výpadky v príjmoch pre koronakrízu. Upozornila na to Únia miest Slovenska (ÚMS) s tým, že štát inak postupoval pri súkromných poskytovateľoch verejnej dopravy, ktorých odškodnil.

Strata EasyJet v 1. polroku klesla

easyjet plane
Londýn - Britská letecká spoločnosť EasyJet vo štvrtok oznámila, že v 1. polroku svojho finančného roka 2022/23 znížila svoje straty, aj napriek rastúcim nákladom. Pomohol jej silný dopyt zo strany dovolenkárov.

Mesto Michalovce vyhlásilo súťaž na rekonštrukciu Stráňanského mosta

bridge1
Michalovce - Mesto Michalovce vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na rekonštrukciu Stráňanského mosta cez rieku Laborec. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Celková predpokladaná hodnota zákazky je vo výške viac ako 1,19 milióna eur bez DPH.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...