1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

TSK chce zabezpečiť rekonštrukciu cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom

road construction
Veľké Uherce - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) má záujem zabezpečiť rekonštrukciu časti cesty druhej triedy medzi Veľkými Uhercami v okrese Partizánske a Skýcovom v okrese Zlaté Moravce.

NSK zrekonštruoval horský priechod Skýcov za takmer 2,5 milióna eur

Road construction machinery
Skýcov – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zrekonštruoval cestu druhej triedy II/511 Topoľčianky – Skýcov v dĺžke 12,195 kilometra. Zrekonštruovaný horský priechod Skýcov bol v stredu odovzdaný do užívania. Celkové náklady na opravu dosiahli 2,448 milióna eur bez DPH.

American Airlines znížili odhad tržieb za 1. kvartál pre uzemnenie 737 MAX

american airlines plane
New York - Dlhodobé uzemnenie lietadiel Boeing 737 MAX prinútilo American Airlines znížiť svoju prognózu tržieb za 1. štvrťrok 2019.

Ryanair je v prvej desiatke najväčších znečisťovateľov v Európe

ryanair plane
Brusel - Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka.

Bratislavské letisko vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako vlani

bratislava airport
Bratislava – Letisko M. R. Štefánika vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako v rovnakom období minulého roka. Ide zároveň o druhý najvyšší počet cestujúcich vo februári v celej histórii letiska. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

Airport 1
Prievidza - Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi.

Brazílsky výrobca lietadiel Embraer sa vlani prepadol do straty

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer, ktorý je momentálne v procese čiastočného prevzatia americkým Boeingom, oznámil za minulý rok stratu v prepočte vyše 154 miliónov eur. Ako dôvod spoločnosť uviedla pokles dopytu po jej firemných lietadlách.

V Česku je v kritickom alebo havarijnom stave 1646 cestných mostov

bridge1
Praha - Stovky mostov v Česku potrebujú urýchlene opravu, alebo sú už uzavreté.

Zisk Lufthansy v 4. kvartáli aj za celý rok klesol

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa zaznamenala vlani v 4. kvartáli, aj za celý rok, pokles zisku. Výsledky spoločnosti zasiahol rast nákladov na palivo aj výdavky spojené so zrušením a odkladmi letov v dôsledku štrajkov v Nemecku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...