1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ryanair je v prvej desiatke najväčších znečisťovateľov v Európe

ryanair plane
Brusel - Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka.

Bratislavské letisko vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako vlani

bratislava airport
Bratislava – Letisko M. R. Štefánika vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako v rovnakom období minulého roka. Ide zároveň o druhý najvyšší počet cestujúcich vo februári v celej histórii letiska. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

Airport 1
Prievidza - Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi.

Brazílsky výrobca lietadiel Embraer sa vlani prepadol do straty

embraer
Sao Paulo - Brazílsky výrobca lietadiel Embraer, ktorý je momentálne v procese čiastočného prevzatia americkým Boeingom, oznámil za minulý rok stratu v prepočte vyše 154 miliónov eur. Ako dôvod spoločnosť uviedla pokles dopytu po jej firemných lietadlách.

V Česku je v kritickom alebo havarijnom stave 1646 cestných mostov

bridge1
Praha - Stovky mostov v Česku potrebujú urýchlene opravu, alebo sú už uzavreté.

Zisk Lufthansy v 4. kvartáli aj za celý rok klesol

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa zaznamenala vlani v 4. kvartáli, aj za celý rok, pokles zisku. Výsledky spoločnosti zasiahol rast nákladov na palivo aj výdavky spojené so zrušením a odkladmi letov v dôsledku štrajkov v Nemecku.

ZSSK dosiahla v roku 2018 vyrovnané hospodárenie

Train
Bratislava – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dosiahla v roku 2018 vyrovnaný hospodársky výsledok. Stalo sa tak po ôsmich rokoch. Pôvodný plán pritom počítal so stratou 2 milióny eur. Informoval o tom predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Vlastník British Airways oznámil za minulý rok vysoký rast zisku

british airways
Londýn - Spoločnosť IAG, ktorá vlastní aerolínie British Airways či španielsku Iberiu, oznámila za minulý rok výrazný rast čistého zisku. Prispel k tomu zvýšený počet cestujúcich aj zníženie nákladov.

Autobusová doprava medzi okresmi Sobrance a Snina sa od marca zlepší

bus public
Snina/Sobrance – Autobusová doprava medzi okresmi Sobrance a Snina sa od 1. marca zlepší. K jedinému existujúcemu spojeniu pribudne sedem nových, ktoré zabezpečia plynulý prechod z Prešovského do Košického kraja.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...