1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letisko Košice prvýkrát vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac

airport kosice
Košice - Letisko Košice prvýkrát v histórii vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac. Počas uplynulého augusta vybavili dokopy 102.270 cestujúcich, čo je medziročne viac o 3,4 percenta. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu letiska Juraj Toth.

Okružnú križovatku v Strážskom slávnostne otvorili, obchádzkové trasy zrušili

kruhovy objazd
Strážske - Novú okružnú križovatku v Strážskom v Michalovskom okrese slávnostne otvorili vo štvrtok. Dočasné dopravné značenie odstránili a obchádzkové trasy po jej spustení zrušili. Pre TASR to potvrdil tamojší primátor Patrik Magdoško. Kruhový objazd nahradil pôvodnú neriadenú križovatku ciest prvej triedy I/18 a I/74.

PSK spúšťa taktovú dopravu na linke Prešov - Poprad

bus public
Prešov - V rámci projektu IDS Východ spúšťa Prešovský samosprávny kraj (PSK) prvú fázu systému taktovej dopravy na línii Prešov - Spišské Podhradie - Levoča - Poprad. Autobusové spoje obsluhujúce mestá a vybrané obce na trase budú premávať v pravidelných časových intervaloch.

V Plzni testujú nový megatrolejbus, onedlho bude naostro jazdiť v Bratislave

Praha - V Plzni začali testovať trojčlánkový, 24 metrov dlhý trolejbus, ktorý by mal už onedlho jazdiť po najvyťaženejšej trolejbusovej linke v Bratislave. Ide o jeden z najdlhších trolejbusov na svete a v Bratislave bude čoskoro nasadený do riadnej prevádzky premiérovo na území Slovenska či Česka, uvádza spravodajkyňa TASR v Prahe.bus public

Prieťah a obchvat Senca na Sládkovičovo sa vynoví

construction machinery
Bratislava - Obchvat Senca v smere na Sládkovičovo na ceste I/62 a prieťah na vstupe do Senca na ceste I/61 sa kompletne vynovia. V pondelok 14. 8. 2023 sa začala opravovať časť cesty I/62 na obchvate mesta Senec od hasičskej stanice smer Sládkovičovo.

Práce na moste pri Šoporni pokračujú

road construction 3
Šoporňa – Modernizácia cesty II. triedy za obcou Šoporňa, vrátane výstavby mosta cez potok Jarčie v okrese Dunajská Streda pokročila v týchto dňoch do ďalšej etapy.

Londýnske letisko Heathrow hlási za júl nárast počtu cestujúcich o 22 %

plane
Londýn - Počet cestujúcich na londýnskom letisku Heathrow v júli vzrástol o 22 %, čo ukazuje na silný dopyt po cestovaní napriek vysokej inflácii, ktorá okresáva kúpnu silu britských domácností.

SSC chce s výstavbou obchvatu Prievidze začať budúci rok

road 1
Prievidza - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie na zhotoviteľa prvej etapy druhej stavby obchvatu Prievidze ešte tento mesiac. So samotnou výstavbou počíta v prvom kvartáli budúceho roka. Pre TASR to uviedla Lucia Karelová z komunikačného odboru SSC.

Letisko Košice zaznamenalo historicky rekordný júl

airport kosice
Košice – Ešte nikdy v júli neprešlo bránami letiska Košice toľko cestujúcich ako uplynulý mesiac. Spolu na všetkých letoch vybavilo 97.066 cestujúcich, čo je o 1,4 percenta viac ako vlani v júli. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu Juraj Toth.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...