1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Z Bratislavy do Košíc sa IC vlakom bude dať dostať najrýchlejšie v histórii

ZSSK train
Bratislava – Z Bratislavy do Košíc sa cestujúci InterCity (IC) vlakom prepravia od decembra najrýchlejšie v histórii. IC vlaky budú mať menej zastávok a tento úsek zvládnu za 4 hodiny a 31 minút.

V Krupine po polročnej rekonštrukcii otvorili dôležitý most ponad Krupinicu

road construction 3
Krupina – V Krupine po zhruba polročnej rekonštrukcii otvorili most cez rieku Krupinicu. Bola to tento rok najväčšia mestská investícia, samosprávu vyšla na približne 560.000 eur. Ako uviedol primátor Radoslav Vazan, dôvodom rekonštrukcie tohto dôležitého mosta v centre mesta bol jeho nevyhovujúci stavebno-technický stav.

Strata škandinávskych aerolínií SAS vo 4. kvartáli prudko vzrástla

SAS Airlines
Štokholm - Škandinávske aerolínie SAS zaznamenali v poslednom kvartáli skončeného obchodného roka 2021/2022 takmer dvojnásobne vyššiu stratu než pred rokom. Zároveň dodali, že proces ochrany pred bankrotom bude trvať dlhšie, než spoločnosť pôvodne očakávala.

Mesto Košice dofinancuje DPMK zatiaľ sumou takmer 4,5 milióna eur

euros2
Košice - Mesto Košice dofinancuje Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) sumou necelých 4,45 milióna eur. Vyplýva to zo zmeny rozpočtu, ktorú v utorok (29. 11.) odobrilo mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom mimoriadnom zasadnutí. O zvyšných takmer dvoch miliónoch eur pre DPMK majú poslanci rokovať v decembri.

Mesto Nitra doplatí dopravnému podniku za MHD vyše 400.000 eur

bus public
Nitra - Mesto Nitra vyplatí dopravnému podniku Arriva Nitra doplatok za mestskú hromadnú dopravu (MHD) za rok 2021 vo výške necelých 414.700 eur. Táto čiastka doplní zálohové platby v hodnote 6.450.000 eur, ktoré už dopravca dostal na vykrytie nákladov spojených s poskytovaním rôznych zliav na cestovnom v MHD.

V diaľničnom tuneli Višňové je hotová reprofilácia

NDS logo
Bratislava - V diaľničnom tuneli Višňové je na celom úseku 7,5 kilometra (km) hotová takzvaná reprofilácia. Sekundárne ostenie, čiže finálny povrch tunela, je zabetónovaný na 460 klenbách z celkových 477. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

V Mokranciach plánujú výstavbu logistického centra

Logistic Park1
Mokrance - V katastri obce Mokrance v okrese Košice-okolie by malo vzniknúť logistické centrum, pracovať by tu malo 400 stálych zamestnancov. Vyplýva to zo zámeru firmy LPL Advisory, ktorá ho predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Celkové predpokladané náklady na výstavbu sú vo výške 200 až 230 miliónov eur.

Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport zvýšil zisk v 3. kvartáli takmer o 50 %

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport oznámil za 3. štvrťrok rast zisku takmer o polovicu, k čomu prispelo zvýšenie tržieb zhruba v rovnakej miere. Tie nahor potiahol najmä vysoký dopyt zo strany rekreačných cestujúcich.

Zimnú údržbu v kraji zabezpečia aj nové stroje, posypovej soli je dostatok

kruhovy objazd
Košice – Pripravenosť na nadchádzajúcu zimnú údržbu ciest potvrdil Košický samosprávny kraj (KSK). Zabezpečovať ju bude najmenej 70 kusov techniky vrátane nových mechanizmov, ktoré postupne nahrádzajú starú techniku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...