1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

DPMK je pripravený zaviesť úsporné opatrenia pre nárast cien energií

bus public
Košice - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) je v súvislosti s nárastom cien energií pripravený zaviesť konkrétne úsporné opatrenia. Niektoré už realizuje aj v súčasnosti. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Vladimíra Bujňáková. Ako pripomenula, DPMK je veľkým odberateľom najmä nafty, elektrickej energie a zemného plynu.

Modernizácia trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je vysoko návratná

Railway 1
Bratislava – Modernizácia železničnej trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je vysoko návratná. Druhá koľaj má zmysel až po zvýšení kapacity bratislavskej hlavnej stanice. Vyplýva to z hodnotenia Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP), ktoré sa venuje tomuto projektu.

Zisk zásielkového koncernu FedEx klesol v 1. kvartáli o viac než pätinu

FedEx
Memphis - Americká zásielková spoločnosť FedEx oznámila za 1. štvrťrok súčasného obchodného roka pokles zisku o viac než pätinu, pričom výsledky zároveň zaostali za očakávaniami. Dôvodom je zhoršujúca sa situácia na trhu a pokles dopytu.

DPB sleduje vývoj cien energií, zriadil pracovnú skupinu a chystá opatrenia

bus public
Bratislava - Dopravný podnik Bratislava (DPB) v snahe zmierniť negatívny vplyv energetickej krízy vytvoril internú pracovnú skupinu.

Firma Gebrüder Weiss nie je závislá od logistických developerov

gerbruder weiss logo
Bratislava - Logistické a prepravné služby čaká turbulentný záver roka 2022. Čo chystá a ako je na túto sezónu pripravená rakúska logistická a prepravná spoločnosť Gebrüder Weiss, prezradí jej sales and developement manager Marek Bognár.

Amsterdamské letisko Schiphol zníži do konca októbra kapacitu o takmer pätinu

plane
Amsterdam - Amsterdamské letisko Schiphol stále zápasí s nedostatkom personálu. V dôsledku toho zredukuje do konca októbra svoju kapacitu takmer o pätinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na informácie vedenia letiska.

SSC začne s veľkoplošnou opravou ciest v Kežmarku za 1,5 milióna eur

road construction 3
Kežmarok - Slovenská správa ciest (SSC) v týchto dňoch začína s veľkoplošnou opravou ciest v meste Kežmarok. Hovorca SSC Martin Guzi informoval, že nový asfaltový koberec po celej šírke pribudne na úseku v celkovej dĺžke 3,2 kilometra.

V Smižanoch vybudovali novú cyklotrasu dlhú takmer 1,6 kilometra

construction machinery
Smižany - V obci Smižany pri Spišskej Novej Vsi vybudovali vďaka európskym fondom nový cyklistický chodník. V týchto dňoch ho dokončili a obec v súčasnosti čaká na kolaudačné rozhodnutie. Pre TASR to uviedla Lucia Čujová zo stavebného oddelenia na tamojšom obecnom úrade s tým, že trasa je dlhá takmer 1,6 kilometra.

Ukončením výroby hliníka v Slovalco príde ZSSK Cargo o miliónové tržby

aluminium factory
Bratislava - Ukončenie výroby hliníka negatívne ovplyvní aj železničné prepravy Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...