1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Krajiny V4 chcú svoje hlavné mestá prepojiť vysokorýchlostnou sieťou

V4 flags
Štrbské Pleso – Zlepšenie spolupráce v oblasti dopravy a hľadania možností financovania strategických projektov boli hlavné dôvody stretnutia ministrov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na Štrbskom Plese.

Začala sa rekonštrukcia cesty III. triedy v Čečejovciach

road construction
Čečejovce – V obci Čečejovce (okres Košice-okolie) sa v piatok (28.9.) začala rekonštrukcia cesty III. triedy. Ide o problémový úsek cesty III/3311 v dĺžke 2,65 kilometra od železničného priecestia po križovatku s cestou III/3310.

Ryanair znížil prognózu celoročného zisku

ryanair plane
Dublin - Vlna štrajkov a zvýšené ceny kerozínu majú negatívny vplyv na operácie Ryanairu. Írske nízkonákladové aerolínie v dôsledku toho znížili celoročnú prognózu.

V Česku sa dostal do záverečnej fázy výstavby najdlhší železničný tunel

rails
Praha - Výstavba najdlhšieho železničného tunela v Česku neďaleko Plzne sa dostala do záverečnej fázy. Prvý vlak by mal ním prejsť 15. novembra.

ZSSK spúšťa pilotný projekt požičiavania elektrických bicyklov pre cestujúcich

Train1
Bratislava - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) spúšťa pilotný projekt požičiavania elektrických bicyklov pre ľudí cestujúcich vo vlaku. A to konkrétne na linke, ktorá spája Senec so stanicou Bratislava - Petržalka.

Francúzsko plánuje uľahčiť veľkým mestám zavedenie mýta pre autá

euros
Paríž - Francúzsko plánuje uľahčiť Parížu a iným veľkým mestám zavedenie mýta pre autá v snahe zredukovať znečistenie ovzdušia a dopravné zápchy. Uviedol to v piatok zdroj z vlády, ktorý chcel zostať v anonymite.

Aerolínie Emirates chcú údajne prevziať konkurenčný Etihad

Plane engine1
Dubaj - Dubajské aerolínie Emirates uvažujú o prevzatí stratovej leteckej spoločnosti Etihad zo susedného emirátu Abú Zabí, uviedli pre agentúru Bloomberg štyri zdroje oboznámené so záležitosťou.

A.P. Moller-Maersk zlúči svoje divízie Damco a Maersk Line’s Ocean Product

maersk logo
Kodaň - Dánsky konglomerát A.P. Moller-Maersk v stredu oznámil, že zlúči svoje divízie Damco Supply Chain Services a Maersk Line’s Ocean Product. Cieľom je ponúknuť klientom služby jednej firmy pri preprave tovaru po celom svete.

Kvartálny zisk americkej zásielkovej firmy FedEx vzrástol o 40 %

FedEx
Memphis - Americká zásielková spoločnosť FedEx oznámila za 1. štvrťrok obchodného roka 2018/2019 výrazný rast zisku, k čomu prispel súčasný priaznivý vývoj americkej ekonomiky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...