1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Londýnske letisko Heathrow hlási za júl nárast počtu cestujúcich o 22 %

plane
Londýn - Počet cestujúcich na londýnskom letisku Heathrow v júli vzrástol o 22 %, čo ukazuje na silný dopyt po cestovaní napriek vysokej inflácii, ktorá okresáva kúpnu silu britských domácností.

SSC chce s výstavbou obchvatu Prievidze začať budúci rok

road 1
Prievidza - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje vyhlásiť verejné obstarávanie na zhotoviteľa prvej etapy druhej stavby obchvatu Prievidze ešte tento mesiac. So samotnou výstavbou počíta v prvom kvartáli budúceho roka. Pre TASR to uviedla Lucia Karelová z komunikačného odboru SSC.

Letisko Košice zaznamenalo historicky rekordný júl

airport kosice
Košice – Ešte nikdy v júli neprešlo bránami letiska Košice toľko cestujúcich ako uplynulý mesiac. Spolu na všetkých letoch vybavilo 97.066 cestujúcich, čo je o 1,4 percenta viac ako vlani v júli. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu Juraj Toth.

Zisk aj tržby UPS v 2. štvrťroku klesli

ups logo
Atlanta - Zisk aj tržby americkej zásielkovej spoločnosti United Parcel Service (UPS) v 2. štvrťroku 2023 klesli. Znížila zároveň prognózu tržieb za celý rok 2023 a upravenú prevádzkovú maržu pre oslabenie dopytu po elektronickom obchode a tiež pre očakávaný vplyv dohody s odbormi o raste miezd na jej výsledky.

Fraport sa v 1. polroku vrátil k zisku

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport zaznamenal v 1. polroku 2023 návrat k zisku vďaka silnému dopytu po cestovaní. Aktualizoval preto svoje prognózy na rok 2023.

Diaľnice budú zadarmo slúžiť ako obchádzky pri opravách ciest

highway1
Bratislava - Úseky diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sa dajú využiť ako obchádzkové trasy pri rekonštrukciách ciest I. triedy v ich blízkosti, budú dočasne vyňaté zo spoplatnenia. Krátkodobé odpustenie povinnosti kúpiť si diaľničnú známku za prejazd vybranými úsekmi diaľnice sa bude týkať áut do 3,5 tony.

Správa ciest TSK zabezpečí rekonštrukciu mosta na ceste II/574 vo Valaskej Belej

construction machinery
Valaská Belá - Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zabezpečí rekonštrukciu mostného objektu na ceste II/574 vo Valaskej Belej v okrese Prievidza. Dodávateľa prác vybrala cez verejnú súťaž, zaplatí mu viac ako 375.000 eur.

Harmonogram prípravy a výstavby ciest ráta s druhou rúrou tunela Branisko

tunel 1
Prešov - Projekt prípravy druhej rúry tunela Branisko na diaľnici D1 sa okrem iných dôležitých diaľničných ťahov nachádza v aktualizovanom harmonograme prípravy a výstavby cestnej infraštruktúry. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková.

Dopravný podnik mesta Prešov sa pripravuje na prevádzku elektrobusov

bus public
Prešov - Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) sa pripravuje na prevádzku piatich elektrických midibusov, ktoré vzišli z verejného obstarávania. Aktuálne sú vozidlá vo finálnej fáze výroby, a preto sa v uplynulých dňoch začali prípravy na ich prevádzku v dopravnom podniku.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...