1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Ryanairu za minulý rok klesol takmer o 30 %

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zaznamenala za minulý obchodný rok najnižší zisk za posledné štyri roky a nevylúčila, že v tomto roku môže byť zisk ešte nižší.

NDS zotrváva na výsledkoch súťaže na nabíjacie stanice pre elektromobily

electromobil battery recharging
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) zotrváva na vyhlásených výsledkoch súťaže na vybudovanie a prevádzkovanie siete ultranabíjacích staníc na nabíjanie elektromobilov.

Spoločnosť Air France-KLM v 1. kvartáli prehĺbila svoju stratu

Air France KLM logo
Paríž - Francúzsko-holandská letecká spoločnosť Air France-KLM v 1. kvartáli prehĺbila svoju stratu. Odôvodnila to vyššími nákladmi na palivo a negatívnymi menovými vplyvmi. Potvrdila zároveň svoje usmernenia na rok 2019.

TSK chce zabezpečiť rekonštrukciu cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom

road construction
Veľké Uherce - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) má záujem zabezpečiť rekonštrukciu časti cesty druhej triedy medzi Veľkými Uhercami v okrese Partizánske a Skýcovom v okrese Zlaté Moravce.

NSK zrekonštruoval horský priechod Skýcov za takmer 2,5 milióna eur

Road construction machinery
Skýcov – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) zrekonštruoval cestu druhej triedy II/511 Topoľčianky – Skýcov v dĺžke 12,195 kilometra. Zrekonštruovaný horský priechod Skýcov bol v stredu odovzdaný do užívania. Celkové náklady na opravu dosiahli 2,448 milióna eur bez DPH.

American Airlines znížili odhad tržieb za 1. kvartál pre uzemnenie 737 MAX

american airlines plane
New York - Dlhodobé uzemnenie lietadiel Boeing 737 MAX prinútilo American Airlines znížiť svoju prognózu tržieb za 1. štvrťrok 2019.

Ryanair je v prvej desiatke najväčších znečisťovateľov v Európe

ryanair plane
Brusel - Írska letecká spoločnosť Ryanair patrí medzi desiatich najväčších znečisťovateľov v Európe. Ukázali to údaje európskej spoločnosti Transport & Environment. Je to prvýkrát, čo sa firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne, dostala na vrchol rebríčka.

Bratislavské letisko vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako vlani

bratislava airport
Bratislava – Letisko M. R. Štefánika vybavilo vo februári o 11 % viac cestujúcich ako v rovnakom období minulého roka. Ide zároveň o druhý najvyšší počet cestujúcich vo februári v celej histórii letiska. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Prievidzské letisko prešlo modernizáciou za približne 3,1 milióna eur

Airport 1
Prievidza - Viac možností na biznis a súkromné lietanie, ako i ďalšiu podporu cestovného ruchu na hornej Nitre po novom prinesie vybudovanie spevnenej asfaltovej plochy aj s osvetlením na letisku v Prievidzi.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...