1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tržby aerolínií Air France-KLM vzrástli o vyše 40 %, prekonali očakávania trhov

Air France KLM logo
Paríž/Amsterdam - Letecká spoločnosť Air France - KLM oznámila za 1. kvartál vyššie než pôvodne očakávané tržby, keď vyťažila z celosvetového zotavenia leteckého biznisu po pandémii nového koronavírusu a vysokého dopytu po letenkách na letnú sezónu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Milióny ľudí si kúpili nový lacný lístok na verejnú dopravu v celom Nemecku

bus public
Berlín - Viac ako tri milióny ľudí si už zakúpilo nový lacný lístok na verejnú dopravu v celom Nemecku. Lístok platí od pondelka a umožňuje využívať všetky miestne a regionálne vlaky, autobusy a metro po celej krajine za 49 eur mesačne. TASR správu prevzala z agentúry AP.

V priemyselnej zóne v Leviciach vznikne logistický Panattoni Park

Logistic Park2
Levice – V priemyselnej zóne v Leviciach vyrastie Panattoni Park. Vznikne na ploche viac ako 19.000 štvorcových metrov a poskytne priestory pre logistické činnosti a ľahkú výrobu, informoval primátor Levíc Ján Krtík.

Cestovanie košickou MHD zdražie, dodatok k tarife odobrilo MsZ

bus public
Košice - Cestujúci košickou mestskou hromadnou dopravou (MHD) si od júna tohto roka priplatia. Mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom štvrtkovom (20. 4.) mimoriadnom rokovaní schválilo dodatok k tarife Dopravného podniku mesta Košice (DPMK),

TSK spustil ďalšie etapy rekonštrukcie ciest, celkovo opraví 71 kilometrov

road construction
Prečín - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) odštartoval vo štvrtok tretiu a štvrtú etapu rekonštrukcie cesty II. triedy Považská Bystrica - Domaniža v úseku Prečín - Domaniža. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

DPMK uzavrel zmluvy na nákup troch autobusov na zemný plyn

bus public
Košice - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v závere marca uzavrel zmluvy s českou firmou SOR Libchavy na nákup troch autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Dokopy budú stáť 978.500 eur. Vyplýva to zo zmlúv zverejnených v Centrálnom registri zmlúv, ktoré podpísali na základe výsledkov verejného obstarávania (VO).

Projekt ZSSK zvýši bezpečnosť železničnej dopravy

ZSSK train
Bratislava - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) realizuje projekt Zvýšenie bezpečnosti železničnej dopravy, a to dodaním a inštaláciou rádiostaníc a BlackBoxov do železničných koľajových vozidiel. Inštalovať majú 54 kusov rádiostaníc a 88 kusov Black boxov. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

ŽSK žiada o alokovanie investícií do železníc, poukazuje na nárast problémov

Railway 1
Žilina - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) požiadal listom Ministerstvo dopravy (MD) SR o alokovanie investícií do železničnej infraštruktúry v kraji. Podľa hovorkyne ŽSK Evy Lacovej je dôvodom nárast problémov na železničnej infraštruktúre.

Autobusovú stanicu v Prievidzi čaká ďalšia rekonštrukcia za 250.000 eur

bus public
Prievidza - Autobusovú stanicu v Prievidzi čaká ďalšia rekonštrukcia. S druhou etapou prác na vybraných nástupištiach začne majiteľ stanice - spoločnosť Advance Investments 11. apríla. Náklady na rekonštrukciu predstavujú 250.000 eur, práce potrvajú štyri až päť mesiacov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...