1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

ŽSK opravil tri kilometre ciest na trase medzi Varínom a Zázrivou

Road construction machinery
Žilina – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) opravil ďalšie úseky cesty medzi Varínom a Zázrivou v celkovej dĺžke tri kilometre za viac ako 540.000 eur. Informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky je Igor Polák

zsr logo
Bratislava – Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) je Igor Polák, ktorý doposiaľ pracoval v ŽSR ako námestník generálneho riaditeľa pre prevádzku. Do funkcie nastúpil v utorok.

SSC vyhlásila novú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy

road construction 2
Bratislava – Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila novú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy, ktorá je rozdelená na časti. Cenu odhaduje na 166,56 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Za 3. štvrťrok sa na mýte vybralo 56,03 mil. eur,o 4,1 % viac ako vlani

euros 10 20
Bratislava – Na mýte sa v septembri tohto roka vybralo 19,35 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok dosiahol výber mýta 56,03 milióna eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 2,18 milióna eur viac.

Opel rozšíril od septembra klientske portfólio spoločnosti GEFCO

gefco logo
Od septembra rozšírila logistická spoločnosť GEFCO portfólio klientov na slovenskom trhu. Svoje služby poskytuje ďalšej značke automobilov, nemeckému Opelu.

EÚ dá vyše 117 miliónov eur na projekty na zlepšenie dopravnej infraštruktúry

euros
Brusel - Európska komisia (EK) oznámila, že EÚ investuje viac ako 117 miliónov eur do 39 kľúčových dopravných projektov, ktoré pomôžu dobudovať chýbajúce dopravné spojenia na kontinente a zamerajú sa tiež na trvalo udržateľné spôsoby dopravy.

V Pekingu otvorili nové medzinárodné letisko

Airport 1
Peking - V stredu otvorili v Pekingu nové medzinárodné letisko, ktoré patrí medzi najväčšie na svete. Jeho výstavba trvala len 4 roky.

Nemecko poskytne aerolíniám Condor úver vo výške 380 mil. eur

euro bankovky zviazane
Berlín - Letecká spoločnosť Condor, patriaca skrachovanému britskému koncernu Thomas Cook, dostane od nemeckého štátu finančnú podporu, ktorá by jej mala pomôcť udržať sa nad vodou a nadýchnuť sa.

Slovinské Adria Airways zastavili lety pre problémy s likviditou

euros
Ľubľana - Slovinský letecký dopravca Adria Airways v utorok pozastavil všetky operácie zo svojich troch základní na Balkáne - z Ľubľany, Prištiny a Tirany - pre problémy s likviditou.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...