1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ryanair očakáva, že boeingy 737 MAX začne využívať vo februári alebo v marci

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair predpokladá, že najrealistickejším dátumom začatia využívania boeingov 737 MAX je február, prípadne začiatok marca. Povedal to vo štvrtok šéf spoločnosti Michael O'Leary.

ZSSK dosiahla v auguste vyššie tržby ako pred zavedením bezplatnej prepravy

Train
Bratislava - V auguste 2019 sa tržby Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) vyšplhali na 9,1 milióna eur, je to najviac od roku 2014. Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca spoločnosti.

Dachser buduje novú pobočku v Nemecku

DACHSER logo
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytovateľ logistických služieb Dachser s výstavbou novej pobočky aj na severe Nemecka v Neumünster.

S prechodom na elektromobilitu sa mení logistický vzorec

gefco logo
Bratislava - S prechodom na elektromobilitu z naftových a benzínových motorov sa mení logistický vzorec, pretože sa menia dodávatelia. Uviedol to generálny riaditeľ logistickej spoločnosti Gefco pre región Slovensko - Česká republika Aleksander Raczynski.

Najväčší nárast osobnej leteckej dopravy zaznamenáva Afrika

Airport 1
Brusel - Najväčší nárast leteckej dopravy v prvom polroku 2019 bol zaznamenaný nad Afrikou. Uviedla v utorok belgická televízna stanica RTBF s poukázaním na štatistické údaje Medzinárodného združenia letísk (ACI World).

Zisk aerolínií SAS v 3. kvartáli klesol, výsledky ovplyvnil štrajk pilotov

SAS Airlines
Štokholm - Škandinávske aerolínie SAS sa v 3. kvartáli súčasného obchodného roka udržali v zisku, ten však zaznamenal pokles. Spoločnosť napriek tomu vykázala solídne výsledky,

Spoločnosť Ryanair pozastaví linku z Londýna do Košíc

ryanair plane
Košice – Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra.

Spoločnosť Level predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni

Airbus a320
Viedeň - Nízkonákladová letecká spoločnosť Level, ktorá je dcérou španielskeho dopravného koncernu Iberia IAG, predbežne zastavila svoju expanziu vo Viedni. Pôvodne plánovala rozšíriť svoju prepravnú kapacitu šiestich lietadiel od polovice augusta o jeden stroj A320.

Lufthansa bude bojovať o podiel na trhu s letmi na krátke vzdialenosti

lufthansa
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa oznámila, že bude ďalej bojovať o podiel na "horúcom" trhu s letmi na krátke vzdialenosti. A je odhodlaná konkurovať nízkonákladovým rivalom, ako je Ryanair.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...