1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Letné vlaky v tomto roku previezli takmer 40-tisíc cestujúcich

ZSSK train
Bratislava - Letné vlaky, ktoré počas letnej sezóny vypravila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), previezli v tomto roku 39.885 cestujúcich. Oproti minulému roku ide o nárast približne o 16 %. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že nárast v počte cestujúcich zaznamenal aj autovlak z Bratislavy do chorvátskeho Splitu.

Spoločnosť Air France-KLM plánuje kúpiť 50 lietadiel Airbus A350

Air France KLM logo
Paríž - Letecká spoločnosť Air France-KLM si plánuje objednať 50 lietadiel Airbus A350 na dlhé vzdialenosti spolu s opciou na ďalších 40 kusov. Pôjde o doteraz najväčší nákup týchto širších modelov v rámci francúzsko-holandskej skupiny, ktorá modernizuje svoju flotilu lietadiel na dlhé vzdialenosti.

Z Bratislavy začala lietať pravidelná linka spoločnosti Aegean do Atén

bratislava airport
Bratislava - Na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika pribudlo ďalšie priame letecké spojenie, tentoraz priamo do gréckej metropoly, Atény. Pravidelnú linku odštartovala vo štvrtok (14. 9.) letecká spoločnosť Aegean, člen aliancie Star Alliance. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

Pre opravu železničného priecestia budú v Kriváni dopravné obmedzenia

Railway 1
Kriváň  – Pre opravu železničného priecestia budú v centre obce Kriváň v Detvianskom okrese v najbližších dňoch dopravné obmedzenia. TASR to potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová s tým, že pre organizáciu dopravy v tomto úseku osadia dopravné značky.

KSK začína súvislé opravy vybraných úsekov ciest II. a III. triedy

construction machinery
Košice – Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v ďalších opravách ciest II. a III. triedy. Súvislá oprava vozoviek zahŕňa 28 úsekov, ktoré sú v nevyhovujúcom stupni stavebnotechického stavu. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Spoločnosť Swiss od marca 2024 spojí leteckou linkou Košice a Zürich

airport kosice
Košice – Do Košíc prichádza nový letecký dopravca. Na pravidelnej linke Zürich – Košice – Zürich bude od 27. marca 2024 lietať švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne, informovali zástupcovia košického letiska a leteckého dopravcu.

Letisko Košice prvýkrát vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac

airport kosice
Košice - Letisko Košice prvýkrát v histórii vybavilo viac ako 100.000 cestujúcich za mesiac. Počas uplynulého augusta vybavili dokopy 102.270 cestujúcich, čo je medziročne viac o 3,4 percenta. TASR o tom informoval manažér pre rozvoj obchodu letiska Juraj Toth.

Okružnú križovatku v Strážskom slávnostne otvorili, obchádzkové trasy zrušili

kruhovy objazd
Strážske - Novú okružnú križovatku v Strážskom v Michalovskom okrese slávnostne otvorili vo štvrtok. Dočasné dopravné značenie odstránili a obchádzkové trasy po jej spustení zrušili. Pre TASR to potvrdil tamojší primátor Patrik Magdoško. Kruhový objazd nahradil pôvodnú neriadenú križovatku ciest prvej triedy I/18 a I/74.

PSK spúšťa taktovú dopravu na linke Prešov - Poprad

bus public
Prešov - V rámci projektu IDS Východ spúšťa Prešovský samosprávny kraj (PSK) prvú fázu systému taktovej dopravy na línii Prešov - Spišské Podhradie - Levoča - Poprad. Autobusové spoje obsluhujúce mestá a vybrané obce na trase budú premávať v pravidelných časových intervaloch.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...