1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V rámci projektu rozšírenia diaľnice D1 za Bratislavou pripravujú stavenisko

NDS logo
Bratislava - V rámci projektu rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava-Triblavina sa pripravuje stavenisko a uskutočňujú sa projektové práce. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Na železničnej trati Varín - Košice - Čierna nad Tisou pribudne sieť GSM-R

Railway 1
Bratislava  – Združenie Společnost KONTRON+AŽD+EŽ v stredu podpísalo zmluvu na Implementáciu GSM-R do siete Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) na úseku Varín – Košice – Čierna nad Tisou – štátna hranica.

Počet cestujúcich sa za prvé dva mesiace medziročne zvýšil o 31 %

arriva logo
Bratislava - Počet cestujúcich autobusmi spoločnosti Arriva sa za prvé dva mesiace tohto roku medziročne zvýšil o 31 %. Údaje tak potvrdzujú trend návratu cestujúcich do verejnej dopravy, informoval dopravca.

Zisk nemeckého prevádzkovateľa letísk Fraport vzrástol vlani o vyše 80 %

Airport 1
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký prevádzkovateľ letísk Fraport oznámil za minulý rok prudký rast zisku, napriek stratám v dôsledku kompletného odpísania investícií v Rusku. Výsledky podporilo výrazné zvýšenie počtu cestujúcich počas roka, čo zvýšilo tržby spoločnosti takmer o polovicu.

Lufthansa sa vlani vrátila k zisku

lufthansa plane
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký letecký gigant Lufthansa v piatok oznámil, že sa po dvoch rokoch strát vrátil vlani k ročnému zisku. Vďačí za to oživeniu dopytu, keď sa ekonomiky znovu otvorili po zrušení blokád spojených s pandémiou ochorenia COVID-19.

Zisk lodiarskej spoločnosti Hapag-Lloyd vzrástol vlani takmer o 90 %

Hapag Lloyd Logo23
Frankfurt nad Mohanom - Nemecký lodiarsky koncern Hapag-Lloyd zaznamenal vlani rast zisku o takmer 90 % na nový rekord. Zároveň však upozornil, že neistota spojená s vojnou na Ukrajine a infláciou výrazne zasiahne do príjmov v tomto roku.

Lufthansa si plánuje objednať vyše 20 lietadiel za viac než 7 mld. eur

lufthansa plane
Berlín - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa si plánuje objednať viac než dve desiatky lietadiel najnovšej generácie s dlhým doletom. Uviedla to spoločnosť vo štvrtok s tým, že celková hodnota objednávky by mala presiahnuť 7 miliárd eur.

Počet cestujúcich vlani vzrástol o tretinu, nákladná doprava poklesla

bus public
Bratislava - Osobná doprava vlani zaznamenala medziročne tretinový nárast počtu cestujúcich, keď sa za celý rok na Slovensku prepravilo 609 miliónov osôb. O približne polovicu sa zvýšil počet kilometrov, ktoré cestujúci najazdili.

Austrálske aerolínie Qantas sa v 1. polroku vrátili k zisku

qantas plane
Canberra - Austrálska letecká spoločnosť Qantas sa v 1. polroku súčasného obchodného roka vrátila k zisku. Dopomohlo k tomu zotavenie dopytu po leteckej doprave po ukončení rozsiahlych protipandemických opatrení. Zvýšený dopyt a s ním spojené príjmy spoločnosti dokázali vykompenzovať aj vysoké náklady na pohonné látky.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...