1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Začalo sa s búraním premostenia Rusovskej cesty v Bratislave

geodezia meranie
Bratislava – V rámci výstavby predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke, v úseku od Jungmannovej po Janíkov dvor, sa začalo s búraním premostenia Rusovskej cesty cez Chorvátske rameno. Na mieste súčasného premostenia má vzniknúť združený most pre viac druhov dopravy.

Billa otvorila v Seredi nové logistické centrum za 39,5 milióna eur

billa 19
Sereď – Nové logistické centrum otvorila po takmer roku výstavby v Seredi spoločnosť Billa. Areál s rozlohou 138.202 metrov štvorcových (m2) vyrástol v priemyselnej zóne mesta a vyžiadal si investíciu v objeme 39,5 milióna eur.

Aerolínie easyJet vykázali v 1. kvartáli stratu, jej rozsah však výrazne klesol

easyjet plane
Londýn - Britské nízkonákladové aerolínie easyJet pokračovali v 1. kvartáli súčasného obchodného roka v strate, jej rozsah však spoločnosť dokázala znížiť o viac než tretinu. Výsledky podporil výrazný rast tržieb, keď príjmy z prepravy cestujúcich vzrástli o takmer 80 %.

Počet cestujúcich sa vlani na bratislavskom letisku takmer strojnásobil

bratislava airport
Bratislava - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave po dvoch rokoch pandémie zaznamenalo zvýšený nápor cestujúcich a vybavilo v roku 2022 na príletoch a odletoch spolu viac ako 1,4 milióna ľudí.

Z Dúbravky do lokality Bory plánujú vybudovať električkovú trať

tram elektricka
Bratislava - V Bratislave plánujú výstavbu novej električkovej trate. Spájať by mala mestskú časť Dúbravka s rozrastajúcou sa lokalitou Bory. Hlavné mesto uzatvorilo so spoločnosťou Bory, ktorá buduje novú mestskú štvrť, zmluvu o spolupráci pri projekčnej príprave stavby.

Tento rok opravíme takmer desiatku mostov odhadom za 21 miliónov eur

NDS logo
Bratislava – Takmer desiatku diaľničných mostov zrekonštruuje tento rok Národná diaľničná spoločnosť (NDS) za približne 21 miliónov eur. NDS o tom informovala na svojej webstránke. Verejné obstarávanie vyhlási začiatkom roka s tým, že okrem obstarávacej ceny diela bude kritériom aj dĺžka dopravných obmedzení.

Prvá etapa severného obchvatu Prešova by sa mohla odovzdať v lete

road construction 3
Bratislava - Rýchlostná cesta R4 Prešov - severný obchvat - prvá etapa sa podľa šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimíra Jacka môže tento rok po dokončení stať stavbou roka. Uviedol to v bilančnom rozhovore na sociálnej sieti.

Ryanair prepravil v decembri vyše 11 mil. cestujúcich, prekonal december 2019

ryanair plane
Dublin - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair prepravila v poslednom mesiaci minulého roka viac než 11 miliónov cestujúcich a prekonala predpandemický december 2019.

V roku 2023 sa určite nezačne stavať úsek D1 Turany – Hubová

highway1
Bratislava - Úsek diaľnice D1 Turany – Hubová sa určite nezačne stavať v roku 2023. Presné termíny, kedy by sa tak mohlo udiať, závisia od toho, ako budú napredovať jednotlivé procesy a samotné verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...