1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

V Michalovciach začali s rekonštrukciou mestskej plavárne

construction machinery
Michalovce – S komplexnou rekonštrukciou mestskej plavárne približne za 3,2 milióna eur v Michalovciach začali v uplynulých dňoch. Práce majú byť ukončené v prvej polovici roka 2023. TASR o tom za mesto informovala Marcela Andréová.

ŽSK chce zrekonštruovať most pri Slovenskom Pravne

road construction 3
Slovenské Pravno - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu a modernizáciu časti cesty II/519 v okrese Turčianske Teplice. Jej súčasťou bude rekonštrukcia mosta za križovatkou do Ivančinej, ako i zosilnenie časti úseku cesty, ktorá je hlavnou dopravnou tepnou medzi Prievidzou a Martinom.

NDS spustila súťaž na úsek, ktorý má zabezpečiť križovanie D1 a D4

NDS logo
Bratislava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v piatok zaslala do európskeho vestníka oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania k zákazke na stavebné práce pre stavbu D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Bytová výstavba v 2. štvrťroku 2021 razantne ožila

block of flats big
Bratislava - Počet dokončených aj začatých bytov v 2. štvrťroku 2021 prekonal čísla z obdobia pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Strabag postaví v Trenčíne cyklotrasu za viac ako 260.000 eur

geodezia meranie
Trenčín – Úsek cyklotrasy od nového cestného mosta po starý železničný most v Trenčíne bude stavať spoločnosť Strabag. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania, ktoré zverejnilo mesto Trenčín vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Stavebná produkcia v júni medziročne vzrástla o 3 %

growth chart 1
Bratislava – Stavebná produkcia dosiahla v júni celkový objem 476,3 milióna eur, čo je medziročný rast o 3 %. Táto hodnota však predstavovala stále 15 % zaostávanie za júnom 2019, teda rovnakým obdobím pred pandémiou.

Kraj pokračuje s prípravou obchvatu k priemyselnému parku v Detve

Building in progress
Detva – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pokračuje s prípravou projektu obchvatu k novému priemyselnému parku v centre mesta Detva. „Projekt pre obe etapy je už hotový a začali sme s inžinierskou činnosťou pre získanie územného rozhodnutia pre prvú etapu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

Mesto Pezinok cez letné prázdniny rekonštruuje školské objekty

Zeriav1
Pezinok - Mesto Pezinok využíva čas letných prázdnin na rekonštrukciu školských objektov. V júli sa začali opravy v Materskej škole na Záhradnej ulici 34, v Materskej škole na Svätoplukovej ulici a v priestoroch Základnej školy Na bielenisku. Investíciu do opráv vyčíslila samospráva na viac ako 40.000 eur.

Rača zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova

Polystyren
Bratislava – Bratislavská mestská časť Rača kompletne zrekonštruuje chátrajúcu Základnú školu Plickova. Račiansky starosta Michal Drotován v utorok (27. 7.) podpísal zmluvu so zhotoviteľom prác za 5,6 milióna eur. Cieľom je obnoviť areál a existujúce budovy na pôvodný účel vzdelávania žiakov na prvom a druhom stupni.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...