1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

SVP pravidelne kontroluje práce na električkovej trati v bratislavskej Petržalke

Tram rails
Bratislava  – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) ako správca Chorvátskeho ramena pravidelne kontroluje práce v jeho koryte i na pobrežných pozemkoch v súvislosti s výstavbou predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke.

Mesto Spišské Podhradie vybuduje kanalizáciu aj vodovod k novej obytnej štvrti

water tap 2
Spišské Podhradie - Mesto Spišské Podhradie vybuduje novú kanalizáciu aj vodovod k obytnej lokalite Sv. Martin. Primátor Michal Kapusta pre TASR potvrdil, že náklady na výstavbu dosiahnu takmer 650.000 eur s DPH. Finančne sa bude na investícii spolupodieľať aj investor, ktorý v tejto časti stavia rodinné aj bytové domy.

Pokles aktivity v nemeckom stavebníctve bol vo februári najslabší za takmer rok

construction
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v poklese, tempo poklesu sa však spomalilo na najnižšiu úroveň za takmer rok. Čiastočne k tomu prispelo zotavenie v oblasti inžinierskych stavieb, ktorá sa po mesiacoch poklesu vrátila k rastu.

V okrese Rožňava začínajú rekonštruovať úseky cesty prvej triedy za 3,5 mil. eur

Road construction machinery
Rožňava - V okrese Rožňava v týchto dňoch začínajú s rekonštrukciou cesty prvej triedy I/67. Obnovou prejdú tri úseky vozovky v celkovej dĺžke 2,65 kilometra, ktoré ležia v katastroch obcí Henckovce a Nižná Slaná. Práce pre Slovenskú správu ciest (SSC) bude za 3,5 milióna eur bez DPH realizovať firma Eurovia SK.

NDS plánuje opravu diaľničnej križovatky pri Trnave, hľadá dodávateľa

NDS logo
Trnava - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a. s., plánuje opravu mosta na križovatke rýchlostnej cesty R1 a diaľnice D1 pri Trnave a hľadá dodávateľa prác. Predpokladané náklady sú vo výške 2,5 milióna eur, záujemcovia o realizáciu projektu majú čas sa prihlásiť do 21. marca. Informuje o tom NDS vo vestníku verejného obstarávania.

Kraj odovzdal štyri staveniská ciest a mostov, s prácami sa začne na jar

construction machinery
Banská Bystrica - Zástupcovia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v januári oficiálne odovzdali štyri staveniská ciest a mostov. Ide o druhú etapu rekonštrukcie cesty II/591 Banská Bystrica – hranica okresov Banská Bystrica, Zvolen – Zvolenská Slatina a o mosty v Rakytovciach, Oravciach a Kalinke.

Produkcia v stavebníctve eurozóny sa v novembri vrátila k poklesu

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne sa v novembri vrátila k poklesu, keď ju do veľkej miery ovplyvnil vývoj v oblasti pozemných stavieb. TASR o tom informuje na základe predbežných údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Výdavky v stavebnom sektore USA v novembri nečakane vzrástli

growth chart 3
Washington - Výdavky v americkom stavebnom sektore v novembri 2022 nečakane vzrástli, aj keď len mierne. Ukázali to údaje, ktoré v utorok zverejnilo ministerstvo obchodu.

ŽSR pripravujú v Trnavskom kraji obnovu troch staničných budov

zsr logo
Trnava - Trnava, Sládkovičovo a Veľký Meder z Trnavského kraja sú medzi železničnými stanicami, pre ktoré Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vypísali verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu na obnovu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...