1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Wienerberger očakáva tento rok rast zisku, a to napriek problémom

wienerberger tehla
Viedeň - Rakúsky výrobca tehál Wienerberger v stredu vyhlásil, že jeho opatrenia na zvýšenie efektívnosti a nové pravidlá účtovníctva by mu mali pomôcť zvýšiť základný zisk v tomto roku o minimálne 19 %.

Cigeľ má tri mosty v havarijnom stave, musí zabezpečiť ich rekonštrukciu

bridge
Cigeľ - Tri mosty v Cigli v okrese Prievidza sú v havarijnom stave. Samospráva už podniká kroky, aby mohla zabezpečiť ich rekonštrukciu.

Obec Kecerovce plánuje výstavbu ďalších nájomných bytov

block of flats big
Kecerovce – Spolu 48 obecných nájomných bytov nižšieho štandardu by mohlo vyrásť v obci Kecerovce v okrese Košice-okolie do konca tohto roka. Projekt odobrilo obecné zastupiteľstvo na svojom februárovom zasadnutí.

Stavebná produkcia v decembri 2018 medziročne stúpla o 7,9 %

europa shopping center
Bratislava - Stavebná produkcia v decembri 2018 dosiahla hodnotu 540,3 milióna eur, v porovnaní s decembrom 2017 sa zvýšila o 7,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 1,4 % nižšia ako v novembri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Rast britského stavebného sektora sa spomalil na takmer ročné minimum

Building in progress
Londýn - Britský stavebný sektor zaznamenal začiatkom roka prudké spomalenie rastu na takmer ročné minimum. Dôvodom je zvyšujúca sa neistota v súvislosti s odchodom Británie z Európskej únie (EÚ), ktorá výrazne zasiahla najmä oblasť komerčnej výstavby.

V Senici dobudujú cyklotrasy v meste za takmer 1,5 milióna eur

road construction 3
Senica – Mesto Senica plánuje v tomto roku v rámci generelu dopravy vybudovať cyklotrasy, ktoré súvisle prepoja železničnú stanicu s Kunovskou priehradou. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viera Barošková.

Pri Zlatých Moravciach by mal vzniknúť nový výrobný areál R1 Park I

priemyselny park3
Zlaté Moravce – V katastrálnom území obce Čierne Kľačany v okrese Zlaté Moravce by mala vzniknúť novostavba výrobno-skladovej haly s administratívnymi priestormi R1 Park I.

Pomalé práce na tuneli Višňové komplikujú aj ďalší úsek D1 pri Žiline

construction machinery
Bratislava - V roku 2019 by sa mali na Slovensku dokončiť dva diaľničné úseky, ktoré sú momentálne vo výstavbe. Prvým je úsek diaľnice D1 z Budimíra po Bidovce. Ide o približne 15-kilometrový úsek pri Košiciach, ktorý by mal byť hotový na konci roka 2019.

Nitriansky kraj pripravuje opravy takmer 150 kilometrov ciest

road construction
Nitra – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) opraví zo svojho rozpočtu viac ako 50 kilometrov ciest II. a III. triedy. Medzi vybranými 33 úsekmi vo všetkých okresoch kraja je naplánovaná aj rekonštrukcia mosta v Hurbanove v časti Vék.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...