1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Singapore Airlines by mali obnoviť lety 737 MAX do konca roka

boeing logo big
Singapur - Singapurská letecká spoločnosť Singapore Airlines predpokladá, že lietadlá 737 MAX od Boeingu uvedie opätovne do prevádzky do konca tohto roka. Uviedol to v utorok viceprezident aerolínií Lee Lik Hsin. Pre Boeing by to znamenalo návrat lietadla na významný ázijský trh po takmer troch rokoch.    

Práce na výstavbe nájomného bytového domu na Dolinkách sa blížia ku koncu

construction machinery
Detva – Práce na výstavbe ďalšieho nájomného bytového domu v časti Dolinky v Detve sa blížia ku koncu. „Mesto sa pripravuje na proces ukončenia stavby a následné vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia,“ uviedol hovorca mesta Milan Suja.

Pokles aktivity v nemeckom stavebnom sektore sa v septembri zmiernil

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v poklese, čo je dôsledok pretrvávajúcich problémov v dodávkach materiálov. Tempo poklesu sa však v porovnaní s vývojom v auguste zmiernilo. Informovala o tom v stredu spoločnosť IHS Markit.

Nájomný bytový dom na Plavisku môžu začať stavať, pribudne 39 bytov

Building in progress
Ružomberok – Nájomný bytový dom na Plavisku v Ružomberku za 3,3 milióna eur ide do výstavby. Jeho základný kameň poklepali v stredu v bývalom areáli Technických služieb v širšom centre mesta. Investícia prinesie 39 nájomných bytových jednotiek. Ukončenie stavebných prác je naplánované na jeseň budúceho roka.

Momentálne je kľúčové, aby Slovak Lines umožnil plynulý prechod vodičov

arriva logo
Bratislava – Dopravca Arriva má v prevádzkovaní regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji od 15. novembra nahradiť dopravcu Slovak Lines. Pre cestujúcich, ako tvrdí, má už pripravených dostatok autobusov. Zháňa však ešte vodičov i ďalší personál.

Nedostatok stavebného materiálu ovplyvňuje štátne aj súkromné zákazky

construction
Bratislava – Stavebný sektor sa už mesiace borí so stúpajúcimi cenami komodít, firmy oslovujú štát so žiadosťou o pomoc a dofinancovanie stavieb. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ubezpečuje, že ani tieto problémy nezabrzdia prípravu nových investičných projektov.

Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukciu vybraných chodníkov

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho zabezpečila rekonštrukcie vybraných chodníkov a opravy miestnych komunikácií na území mesta. Práce zrealizovali v uplynulých týždňoch. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu v Partizánskom.

Na mieste starej dubnickej práčovne vyrastie plaváreň s celoročnou prevádzkou

construction workers
Dubnica nad Váhom – Na mieste bývalej práčovne v Dubnici nad Váhom chce radnica postaviť novú plaváreň s celoročnou prevádzkou. O jej podobe rozhodne odborná porota zložená z architektov z celého Slovenska. Ako informovala Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja mesta, samotná architektonická súťaž by mala trvať tri mesiace.

Na zastávkach MHD v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov

bus public
Bratislava – Na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave pribudne budúci rok vyše 200 nových prístreškov. Vybudujú ich najmä na frekventovaných miestach a tam, kde doteraz chýbali. Pribudnú aj nové označníky a vitríny s cestovným poriadkom.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...