1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Višňové bude, dostavia ho Skanska za cenu 255 miliónov eur

Skanska200703
Bratislava – Višňové bude. Ohlásil to v stredu v mimoriadnom oznámení na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Víťazom súťaže na dostavbu Višňového sa stala spoločnosť Skanska, zmluvná cena je 255 miliónov eur.

Slovenská stavebná produkcia má naďalej najväčší prepad v EÚ

Zeriav1
Bratislava - Slovensko v závere minulého roka pokračovalo v medziročnom poklese stavebnej produkcie, štatistický úrad Európskej únie (EÚ) Eurostat opäť zaznamenal najväčší prepad v rámci krajín EÚ, a to za október a november 2020 v priemere o 15,9 %.

Rakúsky Strabag získal kontrakt na rozšírenie nemeckej diaľnice A1

strabag logo 1
Viedeň - Rakúsky stavebný koncern Strabag získal v Nemecku veľký kontrakt na rozšírenie diaľnice A1 v Dolnom Sasku. Kontrakt má hodnotu 600 miliónov eur a jeho cieľom je rozšírenie 29,5 kilometra dlhého úseku z dvoch na tri jazdné pruhy v oboch smeroch. Kontrakt obsahuje aj údržbu na 30 rokov.

NDS v roku 2021 plánuje výstavbu tunela Višňové aj odovzdanie viacerých úsekov

highway
Bratislava – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) plánuje v roku 2021 začať s výstavbou viacerých úsekov. Pôjde najmä o dokončenie tunela Višňové. Zároveň by v tomto roku niektoré úseky mali byť hotové a odovzdané do užívania. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Obec plánuje vybudovať dva bytové domy s celkovo 12 bytmi

Building in progress
Kružlov – Obec Kružlov v Bardejovskom okrese chce postaviť dva bytové domy, každý so šiestimi bytmi. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Stavebná produkcia bola v novembri 2020 medziročne nižšia o 9 %

slovakia flag
Bratislava - Stavebná produkcia realizovaná na Slovensku bola v novembri 2020 medziročne nižšia o 9 %, tempo poklesu bolo najpomalšie za posledných osem mesiacov a objem stavebnej produkcie dosiahol najvyššiu tohtoročnú hodnotu 534,5 milióna eur.

Rast v írskom stavebnom sektore sa v závere minulého roka spomalil

irish flag
Dublin - Írsky stavebný sektor pokračoval v závere minulého roka v raste, tempo rastu sa však spomalilo. Oblasť bytovej výstavby síce zaznamenala najvýraznejší rast za päť mesiacov, celkový vývoj v stavebníctve však ovplyvnili oblasti komerčných a inžinierskych stavieb. Ukázali to zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev, týkajú sa aj obnovy budov

construction
Bratislava – Rok 2021 prinesie pre stavebníkov viacero výziev. Týkajú sa napríklad nových požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov či nastavenia a implementácie všetkých stimulov na obnovu budov. Pre TASR to uviedla riaditeľka platformy Budovy pre Budúcnosť (BPB) Katarína Nikodemová.

V marci by sa mala začať oprava cesty II/564 v hodnote 6 miliónov eur

road construction 3
Levice – Nitriansky samosprávny kraj získal nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty II/564 v úsekoch Demandice – Levice a Pastovce – Salka v celkovej dĺžke 26,622 kilometra.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...