1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia v stavebníctve v septembri 2019 medziročne stúpla o 2,5 %

Building in progress
Bratislava - Produkcia v stavebníctve po troch mesiacoch poklesu v septembri 2019 znovu vzrástla. Oproti septembru 2018 sa zvýšila o 2,5 % a dosiahla objem 614,6 milióna eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola oproti augustu 2019 vyššia o 6,2 %.

V Polichne rekonštruujú 91-ročný vodovod, vymenia 800 metrov potrubia

water tap 2
Polichno – Približne 800 metrov nového vodovodného potrubia pribudne v tomto roku v obci Polichno v okrese Lučenec v rámci prvej etapy rekonštrukcie miestneho vodovodu. TASR o  tom informoval starosta Pavel Kyseľ s tým, že vodovod má už 91 rokov a bol v dosť zlom stave.

V centre mesta Zvolen sa pripravuje stavba bytoviek so 106 bytmi

panelak 2
Zvolen - Dohromady 106 bytov v dvoch bytových jednotkách má vyrásť na mieste parkoviska, ktoré momentálne slúži zákazníkom zvolenského obchodného centra Europa. Za projektom je bratislavská spoločnosť Amarila.

Novým CEO v P3 Logistic Parks sa stal Tim Beaudin

PointParks Properties Prague D1
Bratislava – P3 Logistic Parks („P3“) oznamuje menovanie Tima Beaudina za CEO spoločnosti. Od marca 2018 Tim Beaudin pôsobil ako predseda predstavenstva P3. Na tejto pozícii ho od 1. októbra 2019 vystrieda Goh Kok Huat, bývalý výkonný riaditeľ (COO) GIC.

Spoločnosť Wienerberger modernizuje výrobu v Boleráze


Wienerberger logo
Bratislava - Investícia 5 miliónov eur, spustenie výroby tehly Porotherm 44 EKO+ Profi a vyššia flexibilita pri zásobovaní slovenského trhu prémiovými stavebnými materiálmi. To všetko priniesla modernizácia výrobného závodu Wienerberger v Boleráze.

Ceny stavebných prác v auguste 2019 medzimesačne vzrástli o 0,4 %.

mini buldozer
Bratislava - Ceny stavebných prác v auguste 2019 oproti júlu vzrástli o 0,4 %. V porovnaní s augustom 2018 sa zvýšili o 4,3 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne vzrástli o 4,1 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Dva úseky R7 majú byť podľa stavebníka dokončené na jar 2020

road construction
Bratislava – Dva úseky rýchlostnej cesty R7 v smere od Holíc do Bratislavy budú dokončené na jar budúceho roka. Deklarovala to spoločnosť D4R7 Construction počas sprevádzanej ukážky aktuálnych prác na bratislavskom obchvate.

Stavebná produkcia v eurozóne v júli medzimesačne klesla o 0,7 %

decline
Luxemburg - Produkcia v stavebníctve klesla v júli v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ).

V Košiciach vyrastie nový priemyselný park za 30 miliónov eur. Panattoni Europe a Accolade vstúpili na slovenský trh

Indrustrial hall in progres
Košice –  Staviteľ priemyselných zón Panattoni Europe dnes oficiálne zahájil výstavbu svojho prvého projektu na slovenskom trhu. Výstavbu financuje investičná skupina Accolade.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...