1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Od 1. apríla začnú platiť významné zmeny v územnom plánovaní

geodezia meranie
Bratislava - Od apríla tohto roka vzniknú v každom krajskom meste na Slovensku regionálne úrady pre územné plánovanie a výstavbu. Spustí sa tiež nový portál pre územné plánovanie. Účinnosť totiž nadobudne nový zákon o územnom plánovaní.

SSC chystá preložku cesty I/79 Hriadky - Trebišov, koridor určí EIA

road construction 3
Trebišov - Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje výstavbu novej cesty prvej triedy medzi obcou Hriadky a mestom Trebišov, ktorá presunie tranzit osobnej a nákladnej dopravy mimo obývaných zón. V súčasnosti prebieha proces posudzovania vplyvov preložky cesty I/79 na danom úseku na životné prostredie (EIA).

Prepad bytovej výstavby môže stáť švédsku ekonomiku do r. 2030 vyše 89 mld. eur

swedish flag
Štokholm - Prepad bytovej výstavby by mohol švédsku ekonomiku stáť do konca tohto desaťročia až bilión švédskych korún (89,14 miliardy eur). Poukázala na to najnovšia správa Štokholmskej obchodnej komory.

Stavebná produkcia v eurozóne aj EÚ v decembri vzrástla

construction machinery
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v decembri 2023 ožila a medzimesačne i medziročne vzrástla. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v utorok zverejnil na svojej internetovej stránke európsky štatistický úrad Eurostat.

Aktivita v nemeckom stavebníctve začiatkom roka výrazne zrýchlila tempo poklesu

german flag1
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zrýchlila na začiatku tohto roka tempo poklesu, pričom pokles dosiahol takmer štvorročné maximum. Najväčšie problémy sú naďalej v oblasti bytovej výstavby. Poukázali na to zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global. Informoval o tom portál tradingeconomics.

Vodohospodárska výstavba opäť vyhlásila tender na nákup žeriavov pre Gabčíkovo

vodohospodarska vystavba logo
Bratislava - Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VV) chce vymeniť vyše 30-ročné žeriavy vodnej elektrárne v Gabčíkove. Dodávateľa 275-tonových žeriavov hľadá v medzinárodnej súťaži, predpokladaná hodnota zákazky je vyše 14,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Aktivita v nemeckom stavebnom sektore pokračovala v decembri vo výraznom poklese

german flag1
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v závere minulého roka ďalší výrazný pokles, aj keď tempo poklesu sa zmiernilo. Na vývoj v stavebníctve nepriaznivo vplýva viacero faktorov, najmä však pokračujúca neistota a vyššie úrokové sadzby. Uviedla to agentúra S&P Global.

Stavebná produkcia sa v októbri 2023 medziročne zvýšila o 5 %

Building in progress
Bratislava - Stavebná produkcia dosiahla v októbri 2023 úroveň 713 miliónov eur a medziročne sa zvýšila o 5 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 2,1 % nižšia v porovnaní so septembrom 2023. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebná výroba v Taliansku pokračovala v septembri vo výrazne slabšom raste

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku pokračovala v septembri v medzimesačnom raste, druhý mesiac po sebe, tempo rastu sa však výrazne spomalilo. Navyše, v medziročnom porovnaní stagnovala, čo znamená, že rast nezaznamenala už osem mesiacov v rade.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...