1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla, hoci podstatne miernejšie ako v predchádzajúcom mesiaci.

Aktivita v nemeckom stavebníctve klesla v júni najprudšie za takmer 2,5 roka

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v júni pokles už 15. mesiac v rade, pričom rozsah poklesu bol najprudší za takmer 2,5 roka. Príčinou sú zvyšujúce sa úrokové sadzby v eurozóne a ekonomická neistota. Tie najviac zasahujú do bytovej výstavby, kde pokles aktivity dosiahol 13-ročné maximum.

Na hluk v obydlí treba myslieť už pri stavbe, rozhodujúca je izolácia

house construction1
Bratislava - Nadmernému hluku v obydlí sa dá podľa odborníkov zabrániť nábytkom, zeleňou či správne riešenou izoláciou. Na hlučnosť ale treba myslieť už počas navrhovania stavby a jej realizácie. Je vhodné používať trojvrstvový systém, ktorý sa v akustike nazýva hmota-pružina-hmota.

Na stavbe tunela Višňové dokončili horné klenby sekundárneho ostenia

NDS logo
Višňové - Na stavbe diaľničného tunela Višňové dokončili zostávajúce horné klenby sekundárneho ostenia. Na finálny náter ostenia tunela je pripravených 800 z celkového počtu 1260 blokov v oboch tunelových rúrach. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Mesto Bánovce nad Bebravou plánuje opravu chodníkov za viac viac ako 350.000 eur

square workers
Bánovce nad Bebravou - Vybrané úseky chodníkov v Bánovciach nad Bebravou sa dočkajú opravy. Na práce vyčlenila samospráva v rozpočte mesta viac ako 350.000 eur, v pláne má opraviť približne 13.600 štvorcových metrov (m2) plochy.

Výstavba novej haly v areáli Kovosmaltu napreduje, práce sú v polovici

Building in progress
Fiľakovo - V priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove napreduje projekt výstavby novej výrobnej haly pre ľahký priemysel. Po niekoľkých mesiacoch od začiatku realizácie tu už stojí nová hala i objekt s administratívnymi priestormi, práce na projekte sú približne v polovici. Pre TASR to uviedol primátor mesta Attila Agócs.

Stavebná produkcia v apríli 2023 medziročne klesla o 8,3 %

house worker
Bratislava - Stavebná produkcia v apríli 2023 dosiahla 477,4 milióna eur a medziročne klesla o 8,3 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov produkcia v stavebníctve zostala na rovnakej úrovni v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V Pezinku chcú postaviť tri bytové domy, súčasťou je aj predškolské zariadenie

panelak 1
Bratislava - V Pezinku plánujú postaviť tri nové bytové domy. Súčasťou by malo byť aj predškolské zariadenie. Predpokladané investičné náklady sú približne 16,5 milióna eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť HRE 01, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Výstavba v Spojených štátoch sa v apríli nečakane zotavila

construction building
Washington - Po prepade v predchádzajúcom mesiaci zaznamenala výstavba nových domov v Spojených štátoch v apríli nečakané zotavenie. Prispel k tomu rast výstavby rodinných domov, trh je však naďalej nestabilný, keďže údaje za marec boli zasa revidované výrazne smerom nadol. Uviedlo to v stredu americké ministerstvo obchodu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...