1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Váhostav – SK prechádza do rúk spoločnosti Geosan Construction SK

vahostav SK logo
Bratislava – Rokovania o kúpe spoločnosti Váhostav – SK sú na konci. Geosan Construction SK podpísala zmluvu o kúpe 100 % balíka akcií spoločnosti Váhostav – SK. Na svojej webovej stránke o tom informuje česká Geosan Group.

ÚVO zistil porušenia zákona pri výstavbe strategického parku v Nitre

steel construction
Nitra - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) počas kontroly zákaziek realizovaných spoločnosťou MH Invest v súvislosti so štátnou investíciou do strategického parku v Nitre zistil viaceré porušenia zákona.

Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia v apríli medziročne vzrástla o 8,4 %, o desatinu však stále zaostala za obdobím pred pandémiou. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov bola stavebná produkcia nižšia o 0,4 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Stavebníci nevidia situáciu optimisticky,rast očakávajú až o rok

Zeriav1
Bratislava – Slovenské stavebné firmy zatiaľ nevidia situáciu na trhu optimisticky, tento rok očakávajú pokles trhu stavebných prác o 1,7 %. Predpokladajú tiež pokles tržieb o 0,2 %. Kapacity stavebných prác sú v súčasnosti vyťažené na 75 %. Firmy majú zazmluvnené zákazky na sedem mesiacov vopred.

Most na Ulici Matice slovenskej zrekonštruujú za viac ako 92.000 eur

dialnicny most
Žilina – Rekonštrukcia mosta na Ulici Matice slovenskej na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince sa začne v júni. Celková hodnota rekonštrukcie je viac ako 92.000 eur. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

SSC chce zrekonštruovať cestu I. triedy medzi Partizánskym a Oslanmi

construction machinery
Partizánske - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje zabezpečiť modernizáciu časti úseku cesty I/64 medzi Partizánskym a Oslanmi (okres Prievidza). Vyplýva to z oznámenia, ktoré predložila orgánom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Výstavba nových domov v USA v apríli prekvapujúco klesla

building construction 1
Washington - Výstavba nových domov v USA v apríli prekvapujúco prudko klesla, najviac za 15 rokov. A zároveň počet stavebných povolení minulý mesiac vzrástol. Informovalo o tom v utorok americké ministerstvo obchodu.

Začala sa rekonštrukcia námestia Rozkvet na trenčianskom sídlisku Sihoť

square workers
Trenčín – Estetickú hodnotu a funkčnosť námestia Rozkvet na sídlisku Sihoť v Trenčíne má zvýšiť komplexná rekonštrukcia. Radnica odovzdala tento týždeň stavenisko zhotoviteľovi, novú tvár by malo námestie dostať do konca roka.

Rakúsky koncern Strabag úspešne prežil pandemický rok 2020

strabag logo2
Viedeň - Rakúsky stavebný koncern Strabag relatívne dobre prežil pandemický rok 2020. Tržby síce vlani medziročne klesli o 7 % na 15,45 miliardy eur, zisk však stúpol o 6 % na 395,2 milióna eur a zisk po zdanení o 5 % na 399,1 milióna eur. Zisk za akciu sa zvýšil z 3,62 eura na 3,85 eura.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...