1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Pri Zlatých Moravciach by mal vzniknúť nový výrobný areál R1 Park I

priemyselny park3
Zlaté Moravce – V katastrálnom území obce Čierne Kľačany v okrese Zlaté Moravce by mala vzniknúť novostavba výrobno-skladovej haly s administratívnymi priestormi R1 Park I.

Pomalé práce na tuneli Višňové komplikujú aj ďalší úsek D1 pri Žiline

construction machinery
Bratislava - V roku 2019 by sa mali na Slovensku dokončiť dva diaľničné úseky, ktoré sú momentálne vo výstavbe. Prvým je úsek diaľnice D1 z Budimíra po Bidovce. Ide o približne 15-kilometrový úsek pri Košiciach, ktorý by mal byť hotový na konci roka 2019.

Nitriansky kraj pripravuje opravy takmer 150 kilometrov ciest

road construction
Nitra – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) opraví zo svojho rozpočtu viac ako 50 kilometrov ciest II. a III. triedy. Medzi vybranými 33 úsekmi vo všetkých okresoch kraja je naplánovaná aj rekonštrukcia mosta v Hurbanove v časti Vék.

Dachser rozširuje svoje priestory v nemeckom Karlsruhe, pridáva špeciálne upravený sklad pre bezpečné skladovanie nebezpečných materiálov

DACHSER logo
Dachser investuje viac ako 20 miliónov eur do expanzie svojho súčasného logistického centra v Malsch, blízko Karlsruhe.

Stavebné objednávky v Nemecku prudko rastú

construction building
Wiesbaden - Nemecký stavebný sektor zaznamenáva vďaka pretrvávajúcemu vysokému dopytu po bytoch boom. V septembri sa opäť výrazne zvýšili objednávky stavebného sektora.

Prešovský kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na cesty 12 mil. eur

road construction 3
Bratislava - Prešovský samosprávny kraj dostane návratnú finančnú výpomoc na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy vo výške 12 miliónov eur. Financie pre kraj odobrila na rokovaní vláda.

Nálada v stavebnom sektore v USA sa zhoršila

building houses Construction
Washington - Nálada stavbárov v USA sa v novembri zhoršila. Ukázala to správa Národného združenia staviteľov domov (NAHB). Zvyšujúce sa úročenie hypoték a pokračujúce zdražovanie domov totiž znižujú ich dostupnosť, čo môže poškodiť stavbárov.

Produkcia v stavebníctve eurozóny sa v septembri vrátila k rastu

growth chart 3
Luxemburg - Produkcia v stavebnom sektore eurozóny sa v septembri vrátila k rastu, čo sa však týka vývoja v celom 3. kvartáli, tempo rastu bolo v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom približne polovičné. Uviedol to štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Výstavba diaľnice Budimír - Bidovce pokračuje podľa plánu

highway1
Rozhanovce/Košice – Práce na diaľničnom úseku D1 Budimír – Bidovce, ktorý je vo výstavbe od novembra 2016, postupujú podľa harmonogramu. Hotový by mal byť na konci roku 2019.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...