1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

PSK preinvestuje na opravu ciest a mostov v kraji viac ako 6,4 milióna eur

road construction 3
Prešov - Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) zrekonštruuje viaceré úseky ciest a mosty v kraji. V stredu boli zhotoviteľom odovzdané na realizáciu.

Partizánske rekonštruuje chodníky na sídlisku Luhy II

square workers
Partizánske - Samospráva Partizánskeho pristúpila k rekonštrukcii vybraných chodníkov v mestskej časti Luhy II. Do obnovy viac ako 330 metrov frekventovaných úsekov komunikácií pre peších investuje približne 55.000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z Mestského úradu (MsÚ) v Partizánskom.

Stavebná produkcia v eurozóne v apríli klesla o vyše 1 %

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne zaznamenala v apríli medzimesačný pokles o viac než 1 %. Bol to zároveň prvý pokles za štyri mesiace. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Pyrotechnikov na stavbe košického obchvatu striedajú bagre

geodezia meranie
Košice – Na stavbe úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany pokračujú v ďalšej etape. Pyrotechnický prieskum na území trvalého záberu ukončili, aktuálne sťahujú ornicu a štrkodrvou spevňujú vjazdy na stavenisko. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na svojej webovej stránke.

V Želiezovciach sa začala dostavba kanalizácie, potrvá 18 mesiacov

mini buldozer
Želiezovce – Mesto Želiezovce spustilo realizáciu dostavby kanalizácie v meste. Vedenie mesta podpísalo v polovici mája dokument o odovzdaní a prevzatí staveniska so zástupcami dodávateľského konzorcia. Výstavba potrvá 18 mesiacov. "Sme jedným z posledných miest na Slovensku, ktoré ešte nemá odkanalizované celé svoje územie.

Výstavba D1 s tunelom Višňové pokračuje, ukladajú sa nosníky na mostoch

zeriav
Bratislava – Výstavba na úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala pokračuje. Špecialisti na mostné konštrukcie aktuálne ukladajú nosníky. Spolu s ťažkou mechanikou tak pracujú na výstavbe mostných objektov. Správnosť uloženia nosníkov kontrolujú geodeti. Montáž nosníkov na mostoch prebieha vo výške najviac 40 metrov.

Peikko sa pripravuje na rozšírenie výrobných plôch i nové produkty

Peikko 19
Kráľová nad Váhom – Slovenská výrobná pobočka fínskej spoločnosti Peikko v Kráľovej nad Váhom v okrese Šaľa plánuje v tomto roku investovať do nových výrobných zariadení 3,5 milióna eur.

V Nitre má vyrásť obytná časť s rodinnými a bytovými domami

house construction1
Nitra - V nitrianskej mestskej časti Kynek chce súkromný investor vybudovať novú obytnú štvrť. Projekt s názvom Pod Kaštieľom počíta s výstavbou 90 rodinných domov a dvoch bytových domov s 22 bytovými jednotkami. Súkromná spoločnosť Pod Kaštieľom, s. r. o., počíta so začiatkom výstavby v druhom kvartáli roku 2023.

Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto prerušili

construction machinery
Kežmarok - Práce na rekonštrukcii mosta na hlavnom ťahu cez mesto Kežmarok dočasne pozastavili. Pre TASR to potvrdil hovorca Slovenskej správy ciest (SSC) Martin Guzi. Dôvodom je podľa neho fakt, že nový zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť ZEDA, nepredložil potrebné dokumenty.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...