1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

LafargeHolcim sa sťahuje z Indonézie, tamojšie aktíva predá firme Semen

LafargeHolcim logo
Bern - Švajčiarsky výrobca stavebných materiálov LafargeHolcim predáva svoj indonézsky biznis. Firma uviedla, že predaj je súčasťou celkového prehodnocovania portfólia s cieľom posilniť jej finančnú pozíciu.

Obchvat Prievidze čaká na vypracovanie štúdie realizovateľnosti

highway1
Prievidza - Slovenská správa ciest (SSC) naďalej pokračuje s prípravami na výstavbe časti obchvatu Prievidze. Aktuálne čaká na odobrenie verejnej súťaže na dodávateľa štúdie realizovateľnosti Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

SKSR: Upozorňuje na neriešenú stagnáciu odbornosti v stavebníctve

house worker
Bratislava – SKSR Stavebná komora Slovenskej republiky pri príležitosti tretieho výročia vysťahovania nebezpečnej polyfunkčnej obytnej budovy Centroom v Piešťanoch,

Stavebné povolenie na druhý úsek prepojovacej cesty Pereš – Lorinčík je vydané

road construction 2
Košice – Stavebné povolenia na výstavbu druhého úseku komunikačného prepojenia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Pereš a Košice-Lorinčík nadobudnú právoplatnosť ešte tento mesiac. Uviedla to hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Pri rekonštrukcii Imatry pribudnú podzemné kontajnery a parkovacie miesta

square workers
Zvolen - Ďalšia z ulíc na zvolenskom sídlisku Západ prechádza v týchto dňoch rozsiahlou premenou. Na ulici Imatra mení dodávateľ stavby povrch ciest i chodníkov.

Projekt Tabáň v Nitre získal stavebné povolenie, začína sa výstavba

Panelak3
Nitra – Spoločnosť Proxenta začala so stavebnými prácami na projekte Tabáň v centre Nitry. Stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť v septembri, práce by mali byť ukončené kolaudáciou vo štvrtom kvartáli 2020, informovala Renata Domčeková z uvedenej spoločnosti.

Mesto Šaľa začalo s výstavbou cyklotrasy do Dusla

Road construction machinery
Šaľa – V Šali sa pustili do výstavby cyklotrasy, ktorá bude viesť z mestskej časti Veča do priemyselného areálu spoločnosti Duslo. Na stavbu cyklistického chodníka získalo mesto nenávratný finančný príspevok viac ako jeden milión eur.

Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo

house worker
Washington - Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo. To je pozitívny signál pre trh s bývaním, ktorý sa doteraz vyvíjal slabšie než zvyšok ekonomiky z dôvodu zvyšovania úročenia hypotekárnych úverov.

Vo Veľkom Krtíši pokračujú rekonštrukčné práce na obnove miestnych komunikácií

square workers
Veľký Krtíš - Vo Veľkom Krtíši pokračujú v týchto dňoch rekonštrukčné práce na obnove miestnych komunikácií. Erika Grega, hovorkyňa Mestského úradu vo Veľkom Krtíši informovala,

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...