1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v eurozóne aj v EÚ vo februári klesla

beton kocky
Luxemburg - Stavebná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) sa vo februári znížila, keďže druhá vlna pandémie nového koronavírusu prinútila členské štáty sprísniť blokády. Informoval o tom v pondelok na svojej internetovej stránke európsky štatistický úrad Eurostat.

Obnova vodnej nádrže Ružiná pokračuje, pracovať začnú na jej dne

Slovenky vodohospodarsky podnik15
Ružiná – Rekonštrukcia vodnej nádrže Ružiná v Lučeneckom okrese pokračuje, v súčasnosti sú práce nastavené tak, aby mohli na stavenisko privážať mechanizmy.

Trh priemyselných nehnuteľností bol vlani voči pandémii odolný

industrial park
Bratislava – Trh priemyselných a logistických nehnuteľností bol vlani oproti retailu, kanceláriám či hotelovému segmentu veľmi dobre odolný voči vplyvom pandémie nového koronavírusu. Myslí si to riaditeľ prenájmu priemyselných a logistických nehnuteľností spoločnosti CBRE Michal Cerulík.

Dôvera amerických stavbárov klesla v marci viac, než sa čakalo

building houses Construction
Washington - Dôvera amerických stavbárov v ekonomiku tento mesiac klesla, pričom pokles bol o niečo výraznejší, než sa očakávalo. Poukázal na to v utorok zverejnený prieskum Národnej asociácie staviteľov domov (NAHB) a banky Wells Fargo.

SSC plánuje vybudovať obchvat Šale z nového operačného programu

Slovenska sprava ciest 17
Šaľa – Vybudovanie obchvatu Šale by malo byť financovaná zo zdrojov nového programového obdobia. Uviedla to Slovenská správa ciest (SSC) potom, ako už pripravovaná výstavba bola vyradená zo zoznamu národných projektov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII).

Na obnovu budov má ísť z plánu obnovy 700 miliónov eur

house worker
Bratislava – Na obnovu budov by z plánu obnovy malo ísť 700 miliónov eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo financií (MF) SR predložilo tento týždeň na pripomienkovanie na portáli Slov-lex.sk.

Aktuálne informácie o hospodárení spoločnosti CTP v roku 2020

Logistic Park2
Bratislava - CTP, najväčší developer logistických nehnuteľností v strednej a východnej Európe, oznámil 15 % rast, keď v roku 2020 zaznamenal ročný výnos z prenájmov vo výške 344 miliónov eur.

Metrostav oslavuje 50 rokov

Indrustrial hall in progres
Národný a štátny podnik Metrostav, neskôr Metrostav a.s. funguje už päťdesiat rokov. Svoj úspech postavil na profesionalite, dôveryhodnosti a stabilite. Polstoročie prevádzky firmy ukázalo, že má na čom stavať.

V meste Malacky pribudnú nové nájomné byty, budú určené lekárom a učiteľom

panelak 2
Malacky - K 130 mestským nájomným bytom v Malackách má čoskoro pribudnúť ďalších deväť. V zrekonštruovaných priestoroch v centre mesta majú poskytnúť domov pre učiteľov a lekárov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...