1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Po siedmich mesiacoch rastu nemecký stavebný sektor v júni stagnoval

house worker
Berlín - Nemecký stavebný sektor minulý mesiac stagnoval a ukončil tak obdobie expanzie, ktoré zaznamenával od novembra minulého roka. Uviedla to spoločnosť IHS Markit.

Aktivita v britskom stavebníctve klesla v júni najvýraznejšie za vyše 10 rokov

construction workers
Londýn - Aktivita v britskom stavebnom sektore zaznamenala minulý mesiac najvýraznejší pokles za vyše 10 rokov. Oznámila to v utorok spoločnosť IHS Markit, podľa ktorej je za tým neistota spojená s blížiacim sa brexitom.

Trať Púchov - Považská Teplá bude zmodernizovaná z európskych peňazí

rails
Bratislava - Na rýchlejšiu železničnú dopravu na severnom Slovensku v rámci transeurópskej dopravnej siete (TEN-T), v úseku medzi Žilinou a Púchovom, bude preinvestovaných takmer 285,5 milióna eur z kohézneho fondu.

Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli klesli

decline
Wiesbaden - Nové objednávky v nemeckom stavebníctve v apríli oproti marcu klesli. Dôvodom však bol najmä ich výrazný nárast v predchádzajúcom mesiaci. Ukázali to najnovšie údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Výstavba domov v Spojených štátoch v máji klesla

construction building
Washington - Výstavba domov v Spojených štátoch minulý mesiac klesla, zatiaľ čo trhy počítali s pokračovaním rastu. Pod opačný vývoj sa však podpísali údaje za predchádzajúce dva mesiace, ktoré boli revidované smerom nahor.

Rekonštrukcia komunikácií v Humennom je ukončená, v meste sú nové cyklochodníky

construction machinery
Humenné – V Humennom pribudli po rekonštrukcii komunikácií tri nové cyklochodníky. Jeden je súčasťou rekonštruovaného chodníka s dĺžkou 1125 metrov na Mierovej ulici, dva lemujú cestu na Ulici SNP.

Sevak Žilina vybudoval za 15 rokov vodovody a kanalizácie za 275 miliónov eur

water tap 2
Žilina - Za posledných 15 rokov realizovala akciová spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie (Sevak) Žilina osem projektov výstavby verejných vodovodov, verejných kanalizácií a rekonštrukciu čistiarní odpadových vôd (ČOV).

Práce na severnom obchvate Prešova by sa mali začať v júli

road construction
Prešov - S výstavbou severného obchvatu mesta Prešov by sa malo začať v júli. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v uplynulých dňoch ukončila súťaž na výstavbu prvej etapy spomínanej stavby.

Stavebná produkcia sa v apríli medziročne znížila o 4,5 %

construction building
Bratislava - Stavebná produkcia sa v apríli 2019  medziročne znížila o 4,5 % a dosiahla 423 miliónov eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,9 % nižšia ako v marci 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...