1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Číne patrí asi polovica miest v rebríčku 100 najväčších stavebných firiem sveta

house worker
Mníchov - Čínske firmy obsadili viac ako polovicu miest na zozname 100 najväčších stavebných firiem na svete, oznámila v piatkovej správe medzinárodná poradenská spoločnosť Deloitte.

Dokončil už takmer dve tretiny z plánovaných rekonštrukcií ciest v roku 2023

road construction 3
Bratislava - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil 14 z 23 úsekov ciest II. a III. triedy, ktoré si naplánoval kompletne zrekonštruovať v roku 2023. Informoval o tom predseda BSK Juraj Droba. "Šesť úsekov sa momentálne realizuje a tri úseky nás ešte čakajú," doplnil šéf krajskej samosprávy.

Prvá hala v CTParku Prešov Sever má byť k dispozícii nájomcom v závere roka

Indrustrial hall in progres
Prešov - Developerská spoločnosť CTP začala s výstavbou prvej haly v CTPark Prešov North. Nájomcom má byť k dispozícii v závere tohto roka. Hala bude mať rozlohu viac ako 11.000 štvorcových metrov a bude súčasťou 43,2-hektárového parku.

Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla

italian flag
Rím - Stavebná produkcia v Taliansku v máji opäť klesla, hoci podstatne miernejšie ako v predchádzajúcom mesiaci.

Aktivita v nemeckom stavebníctve klesla v júni najprudšie za takmer 2,5 roka

construction building
Berlín - Aktivita v nemeckom stavebnom sektore zaznamenala v júni pokles už 15. mesiac v rade, pričom rozsah poklesu bol najprudší za takmer 2,5 roka. Príčinou sú zvyšujúce sa úrokové sadzby v eurozóne a ekonomická neistota. Tie najviac zasahujú do bytovej výstavby, kde pokles aktivity dosiahol 13-ročné maximum.

Na hluk v obydlí treba myslieť už pri stavbe, rozhodujúca je izolácia

house construction1
Bratislava - Nadmernému hluku v obydlí sa dá podľa odborníkov zabrániť nábytkom, zeleňou či správne riešenou izoláciou. Na hlučnosť ale treba myslieť už počas navrhovania stavby a jej realizácie. Je vhodné používať trojvrstvový systém, ktorý sa v akustike nazýva hmota-pružina-hmota.

Na stavbe tunela Višňové dokončili horné klenby sekundárneho ostenia

NDS logo
Višňové - Na stavbe diaľničného tunela Višňové dokončili zostávajúce horné klenby sekundárneho ostenia. Na finálny náter ostenia tunela je pripravených 800 z celkového počtu 1260 blokov v oboch tunelových rúrach. TASR o tom informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.

Mesto Bánovce nad Bebravou plánuje opravu chodníkov za viac viac ako 350.000 eur

square workers
Bánovce nad Bebravou - Vybrané úseky chodníkov v Bánovciach nad Bebravou sa dočkajú opravy. Na práce vyčlenila samospráva v rozpočte mesta viac ako 350.000 eur, v pláne má opraviť približne 13.600 štvorcových metrov (m2) plochy.

Výstavba novej haly v areáli Kovosmaltu napreduje, práce sú v polovici

Building in progress
Fiľakovo - V priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove napreduje projekt výstavby novej výrobnej haly pre ľahký priemysel. Po niekoľkých mesiacoch od začiatku realizácie tu už stojí nová hala i objekt s administratívnymi priestormi, práce na projekte sú približne v polovici. Pre TASR to uviedol primátor mesta Attila Agócs.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...