1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia španielskeho priemyslu aj v novembri klesla

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku aj v novembri 2020 klesla a viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Informoval o tom štatistický úrad INE.

Rast čínskeho výrobného sektora sa na konci vlaňajška spomalil

chinese flag1
Peking - Tempo rastu čínskeho výrobného sektora sa na konci vlaňajška spomalilo. Dôvodom bola slabšia expanzia produkcie a nových objednávok, ukázal prieskum spoločnosti IHS Markit.

Počet nemeckých firiem v Rusku klesol v roku 2020 približne o 7 %

russia flag
Moskva - Počet nemeckých firiem v Rusku klesol v minulom roku približne o 7 %. Na jednej strane firmy ovplyvnilo zvýšené politické napätie, na druhej ekonomické dôsledky pandémie nového koronavírusu.

Zotavovanie v rakúskom výrobnom sektore sa v závere roka zrýchlilo

austrian flag
Viedeň - Aktivita v rakúskom výrobnom sektore pokračovala v závere roka v zotavovaní, pričom dosiahla druhú najvyššiu úroveň za posledné dva roky. Poukázali na to zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

Po piatich mesiacoch rastu priemyselná výroba v Japonsku v novembri stagnovala

japanese flag
Tokio - Po piatich mesiacoch rastu zaznamenala japonská priemyselná produkcia v novembri stagnáciu. Podpísala sa pod to druhá vlna pandémie nového koronavírusu, ktorá po zotavení ekonomík v letných mesiacoch viedla k opätovnému zavedeniu karanténnych opatrení.

Produkcia britského priemyslu v októbri medzimesačne vzrástla

british flag
Londýn - Produkcia britského priemyslu v októbri 2020 medzimesačne vzrástla viac, ako ekonómovia odhadovali. Ukázali to údaje štatistického úradu ONS.

Priemyselná produkcia vo Francúzsku pokračovala v októbri v stabilnom raste

france flag
Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku pokračovala v októbri v stabilnom raste. Ukázali to vo štvrtok zverejnené údaje francúzskeho štatistického úradu.

Produkcia španielskeho priemyslu sa v októbri znížila

spanish flag
Madrid - Produkcia španielskeho priemyslu sa aj v októbri znížila, ale najmenej od januára a menej, ako odhadovali ekonómovia. Oznámil to štatistický úrad INE.

Produkcia českého priemyslu v októbri vzrástla

ceske koruny
Praha - Produkcia českého priemyslu ako celku v októbri vzrástla, aj keď sa stavebná produkcia znížila. Informoval o tom Český štatistický úrad (ČSÚ).

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...