1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita čínskeho výrobného sektora klesla v máji viac, než sa očakávalo

chinese flag1
Peking - Aktivita čínskeho výrobného sektora klesla v máji viac, než sa očakávalo. To signalizuje pretrvávajúcu slabosť čínskeho priemyselného sektora.

Ekonomika Francúzska v 1. kvartáli spomalila tempo rastu

france flag
Paríž - Ekonomika Francúzska zaznamenala v 1. kvartáli mierne spomalenie rastu. Uviedol to v stredu francúzsky štatistický úrad, ktorý zverejnil aktualizované údaje.

Brexit spomalí írsku ekonomiku, prinesie však aj nové pracovné príležitosti

irish flag
Dublin - Odchod Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) môže priniesť do Írska nové pracovné príležitosti. Dôvodom je presun niektorých firiem do tejto krajiny.

Výrobné ceny v ČR v apríli vzrástli najstrmšie za 7,5 roka

ceske koruny
Praha - Výrobné ceny v Českej republike v apríli vzrástli viac, ako ekonómovia odhadovali a dosiahli najvyššiu úroveň za 7,5 roka. Informoval o tom český štatistický úrad (ČSÚ).

Japonská ekonomika v 1. štvrťroku nečakane zrýchlila tempo rastu

japanese flag
Tokio - Japonská ekonomika v 1. štvrťroku prekvapujúco zrýchlila tempo rastu, ako v medzikvartálnom, tak medziročnom porovnaní. Analytici pritom očakávali pokles.

Výkon priemyslu v eurozóne aj v EÚ v marci klesol

decline 1
Luxemburg - Výkon priemyslu v eurozóne aj v Európskej únii (EÚ) sa v marci opäť znížil, a viac ako v predchádzajúcom mesiaci. Oznámil to európsky štatistický úrad Eurostat.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny v apríli klesla menej, ako naznačil odhad

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny aj v apríli klesla, ale miernejšie ako naznačoval predbežný odhad. Vyplýva to zo spresneného prieskumu spoločnosti IHS Markit.

Priemyselné objednávky v USA v marci vzrástli o 1,9 %

growth chart 3
Washington - Priemyselné objednávky v USA sa v marci oživili viac, než sa očakávalo. Hlavným dôvodom bol nárast objednávok dopravného vybavenia.

Rast britského výrobného sektora sa v apríli spomalil

british flag
Londýn - Rast britského výrobného sektora sa v apríli spomalil a dosiahol najnižšie tempo za dva mesiace. Dôvodom bol pokles exportu a zmiernenie robustného budovania skladových zásob.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...