1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemysel v SR sa v októbri 2018 mierne zotavil

slovakia flag
Bratislava - Priemysel v SR sa v októbri 2018 mierne zotavil, a to napriek stagnácii autopriemyslu či poklesu energetiky. Uviedol to v komentári k októbrovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Ceny priemyselných výrobcov v októbri 2018 medzimesačne vzrástli o 1,3 %

banking 001
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v októbri 2018 medzimesačne vzrástli o 1,3 %. Vzrástli ceny priemyselnej výroby o 2,1 %, ťažby a dobývania o 1,8 %. Klesli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,3 %.

Prenájmy priemyselných nehnuteľností v SR klesli v treťom štvrťroku

decline
Bratislava - Aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 60.923 štvorcových metrov (m2), čo predstavuje medzikvartálny pokles o viac ako 7 %.

Tempo rastu cien španielskych výrobcov sa v októbri spomalilo na 4,5 %

spanish flag
Madrid - Tempo rastu cien španielskych priemyselných výrobcov sa v októbri spomalilo prvýkrát od apríla.

Česká priemyselná produkcia v septembri klesla, prvýkrát za šesť mesiacov

decline
Praha - Priemyselná produkcia v Česku zaznamenala v septembri medziročný pokles, prvý za šesť mesiacov. Uviedol to v utorok Český statistický úřad (ČSÚ). Pod pokles sa najviac podpísali chemický a strojársky priemysel.

Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v septembri nečakaný rast

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v septembri nečakaný rast. Prispel k tomu zvýšený dopyt na domácom trhu aj na trhoch eurozóny. Ukázali to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Čínsky výrobný sektor rástol v októbri najpomalšie za vyše 2 roky

growth chart 1
Peking - Tempo rastu čínskeho výrobného sektora sa v októbri spomalilo druhý mesiac po sebe a bolo najslabšie za vyše dva roky. To signalizuje, že sa prehlbuje negatívny vplyv obchodnej vojny s USA.

Japonská priemyselná produkcia v septembri klesla výraznejšie, než sa čakalo

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia Japonska klesla v septembri o vyše 1 %, podstatne výraznejšie, než sa čakalo. Dôvodom sú prírodné katastrofy, ktoré v tom období zasiahli ostrovnú krajinu.

Viac ako 70 % amerických firiem v Číne zvažuje odklad investícií a presun výroby

usa map flag
Peking - Viac ako 70 % amerických firiem, ktoré pôsobia v južnej Číne, uvažuje o odklade ďalších investícií a premiestnení časti alebo celých výrobných závodov do iných krajín. Dôvodom je obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá im odkrajuje zo ziskov.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...