1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Španielska priemyselná produkcia v auguste vzrástla

spanish flag
Madrid - Medziročný rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v auguste prekvapujúco zrýchlil, aj keď len veľmi mierne. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil štatistický úrad INE.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v auguste klesli. A viac ako ekonómovia očakávali. Najviac sa pritom znížili veľké objednávky. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

Ceny talianskych priemyselných výrobcov zaznamenali v auguste rekordný rast

italian flag
Rím - Ceny talianskych výrobcov zaznamenali v auguste zrýchlenie, pričom rast dosiahol rekordné hodnoty. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil údaje talianskeho štatistického úradu.

Ceny priemyselných výrobcov v Portugalsku rástli najslabšie za šesť mesiacov

Portuguese Flag
Lisabon - Ceny portugalských priemyselných výrobcov zaznamenali v auguste ďalšie spomalenie rastu, druhý mesiac po sebe, pričom rast dosiahol šesťmesačné minimum. Poukázal na to v pondelok portugalský štatistický úrad.

Priemyselná výroba v Spojených štátoch v auguste nečakane klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch zaznamenala v auguste nečakaný pokles. Uviedla to vo štvrtok americká centrálna banka.

Český priemysel pokračoval v júli v spomaľovaní rastu

Czech Flag
Praha - Priemyselná produkcia v Česku sa po dvoch mesiacoch medzimesačného rastu vrátila v júli k poklesu a v medziročnom porovnaní zaznamenala najslabší rast za tri mesiace. Poukázali na to v utorok zverejnené údaje Českého štatistického úradu (ČSÚ). Informovali o tom servery iDNES.cz. a tradingeconomics.

Nemecku pre prudký rast cien energií hrozí hromadný odchod výroby

german flag1
Berlín - Nemecku hrozí hromadný odchod výrobných podnikov pre prudký rast cien energií, ktoré sa prakticky každý deň dostávajú na nové rekordné maximá. Nemeckí výrobcovia automobilových súčiastok, chemické závody či oceliarne majú problém vyrovnať sa s čoraz viac rastúcimi účtami za energie.

Rast poľskej priemyselnej výroby sa spomalil menej, než sa čakalo

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku pokračovala minulý mesiac v raste, tempo rastu sa však výrazne spomalilo. Napriek tomu bolo spomalenie miernejšie, než sa čakalo. Uviedol to poľský štatistický úrad. 

Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni výrazne viac, než sa čakalo

growth chart 1
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v júni podstatne výraznejšie, než sa očakávalo. Priemyselná produkcia v eurozóne po úprave o sezónne vplyvy v júni medzimesačne stúpla o 0,7 % po +2,1 % v máji, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat vo svojom odhade.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...