1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia talianskeho priemyslu aj vo februári medzimesačne vzrástla

italian flag
Rím - Produkcia talianskeho priemyslu vo februári medzimesačne opäť stúpla, už tretíkrát po sebe. Ale tempo jej rastu sa citeľne spomalilo. Informoval o tom v utorok taliansky štatistický úrad ISTAT.

Indická priemyselná produkcia vo februári prudko klesla

india flag
Naí Dillí - Indická priemyselná produkcia sa vo februári prudko znížila. Index priemyselnej produkcie vo februári medziročne padol o 3,6 % po poklese o 0,9 % v januári, uviedol indický štatistický úrad na základe predbežných údajov.

Výrobné ceny v Litve v marci vzrástli, prvýkrát za 14 mesiacov

litva flag
Vilnius - Výrobné ceny v Litve v marci 2021 po prvý raz za 14 mesiacov medziročne vzrástli. Oznámil to v pondelok litovský štatistický úrad.

EÚ zaviedla dočasné clá na niektoré hliníkové výrobky z Číny

steel factory3
Brusel - Európska únia (EÚ) v pondelok uvalila clá na dovoz určitých hliníkových výrobkov z Číny, ktoré boli podľa Bruselu v Európe predávané za umelo nízke ceny.

Situácia v nemeckých automobilkách sa zlepšila, očakávania sú však horšie

german flag1
Mníchov - Situácia v nemeckom automobilovom priemysle sa v marci zlepšila, aj keď predstavitelia automobiliek sú menej optimistickí, čo sa týka vývoja v nasledujúcich mesiacoch. Uviedol to mníchovský inštitút Ifo.

Priemyselné objednávky v USA vo februári klesli výraznejšie, než sa čakalo

decline
Washington - Po výraznom raste na začiatku roka zaznamenali nové priemyselné objednávky v USA vo februári pokles. Vývoj objednávok v danom mesiaci však mohlo podľa analytikov ovplyvniť na dané obdobie nezvyčajne chladné počasie.

Priemyselná produkcia v USA vo februári nečakane klesla

usa mapa2
Washington - Priemyselná produkcia v USA vo februári nečakane klesla a najstrmšie za 10 mesiacov. Prispeli k tomu snehové búrky, ktoré v polovici februára ochromili niektoré časti krajiny. Informovala o tom v utorok centrálna banka Fed.

Za januárovým poklesom priemyslu je potrebné hľadať výrobu áut

decline
Bratislava - Za januárovým poklesom slovenského priemyslu je potrebné hľadať najmä jeho kľúčovú časť – výrobu automobilov. Uviedol to v komentári k januárovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Produkcia vo francúzskom priemysle sa v januári zotavila

france flag
Paríž - Priemyselná produkcia vo Francúzsku sa na začiatku tohto roka zotavila, pričom rast prekonal očakávania a dosiahol 6-mesačné maximum. Informoval o tom v stredu francúzsky štatistický úrad.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...