1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stavebná produkcia v novembri 2018 medziročne stúpla o 7,7 %

building houses Construction
Bratislava - Stavebná produkcia v novembri 2018 dosiahla 628 miliónov eur, v porovnaní s novembrom 2017 sa zvýšila o 7,7 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,4 % vyššia ako v októbri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v novembri 2018 medziročne vzrástla o 3,3 %

growth chart 3
Bratislava - Priemyselná produkcia v novembri 2018 medziročne vzrástla o 3,3 %. Vývoj ovplyvnil rast v priemyselnej výrobe o 5,5 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 7,8 % a v ťažbe a dobývaní o 15,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Výrobný sektor eurozóny spomalil aj v poslednom mesiaci 2018

euros
Londýn - Výrobný sektor eurozóny, ktorý počas väčšiny minulého roka strácal tempo, spomalil aj v poslednom mesiaci 2018 tak, ako to naznačil predbežný odhad.

Budovanie skladových zásob podporilo rast britského výrobného sektora v decembri

british flag
Londýn - Britské továrne zvýšili svoje skladové zásoby v decembri v rámci príprav na možné problémy na hraniciach a meškanie dodávok po brexite. To pomohlo výrobnému sektoru dosiahnuť rast v poslednom mesiaci minulého roka.

Čínsky výrobný sektor v decembri klesol, prvýkrát za vyše 1,5 roka

chinese yuan money
Peking - Čínsky výrobný sektor zaznamenal v poslednom mesiaci minulého roka pokles, prvý za viac než 1,5 roka. Uviedli to v stredu spoločnosti Caixin a IHS Markit, ktoré sledujú aktivitu menších podnikov.

Chýbajúci zamestnanci budú najväčšou výzvou aj v roku 2019

worker factory
Bratislava - Chýbajúci zamestnanci budú najväčšou výzvou priemyselných podnikov aj v roku 2019. Zamestnávatelia sú s ňou konfrontovaní denne a aby boli straty čo najmenšie, siahajú po najrýchlejšom riešení, ktorým je dovoz pracovnej sily.

Priemysel v SR sa v októbri 2018 mierne zotavil

slovakia flag
Bratislava - Priemysel v SR sa v októbri 2018 mierne zotavil, a to napriek stagnácii autopriemyslu či poklesu energetiky. Uviedol to v komentári k októbrovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Ceny priemyselných výrobcov v októbri 2018 medzimesačne vzrástli o 1,3 %

banking 001
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v októbri 2018 medzimesačne vzrástli o 1,3 %. Vzrástli ceny priemyselnej výroby o 2,1 %, ťažby a dobývania o 1,8 %. Klesli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,3 %.

Prenájmy priemyselných nehnuteľností v SR klesli v treťom štvrťroku

decline
Bratislava - Aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 60.923 štvorcových metrov (m2), čo predstavuje medzikvartálny pokles o viac ako 7 %.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...