1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita v britskom výrobnom odvetví sa v novembri zlepšila

british flag
Londýn - V britskom výrobnom sektore sa objavili ďalšie náznaky zotavovania z dlhodobého poklesu, firmy zatiaľ zostávajú opatrné. Ukázali to zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny sa v novembri spomalil

europska unia budova
Brusel - Pokles aktivity vo výrobnom sektore eurozóny sa v novembri spomalil viac, ako naznačoval rýchly odhad. Napriek tomu celkový slabý výkon prinútil továrne znížiť počet zamestnancov už šiesty mesiac po sebe. Ukázali to spresnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Ruský výrobný sektor si v novembri udržal solídne tempo rastu

russia flag
Moskva - Ruský výrobný sektor si v novembri udržal solídne tempo rastu aj napriek tomu, že nové exportné objednávky sa prvýkrát od júla znížili. Ukázal to v prieskum spoločnosti S&P Global.

Aktivita v čínskych menších a stredných výrobných podnikoch v novembri vzrástla

chinese flag1
Peking - Čínsky výrobný sektor v novembri nečakane ožil a jeho aktivita vzrástla, keďže mierne zvýšenie domáceho dopytu pomohlo kompenzovať pretrvávajúci pokles zahraničných objednávok. Ukázali to výsledky prieskumu súkromnej spoločnosti Caixin, ktoré sa líšia od údajov čínskeho štatistického úradu.

Rast talianskej ekonomiky sa výrazne spomaľuje

italian flag
Rím - Výskumné centrum talianskeho podnikateľského zväzu Confindustria znížilo prognózy rastu domácej ekonomiky na budúci rok o viac ako polovicu.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v auguste medzimesačne vzrástli

europska unia budova
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v auguste 2023 medzimesačne vzrástli po siedmich mesiacoch poklesu. A zvýšili sa aj v celej Európskej únii (EÚ). V medziročnom porovnaní však klesli a najstrmšie v histórii týchto záznamov. Dôvodom bolo najmä zníženie cien energií.

Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla

Portuguese Flag
Lisabon - Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla už šiesty mesiac po sebe. A viac ako v predchádzajúcom mesiaci. K tomuto výsledku prispelo najmä prudké zníženie produkcie vo výrobnom sektore. Ukázali to údaje portugalského štatistického úradu.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila, keďže objednávky klesajú a straty pracovných miest sa zrýchľujú. Ukázali to v pondelok výsledky spresneného prieskumu spoločnosti S&P Global.

Nemeckej ekonomike hrozí strata konkurencieschopnosti

german flag1
Berlín - Situácia v nemeckej ekonomike je vážna a ak vláda neprijme potrebné opatrenia, hrozí jej strata konkurencieschopnosti, varoval šéf asociácie nemeckých priemyselných a obchodných komôr DIHK Peter Adrian.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...