1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v januári medzimesačne klesli

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v januári v medzimesačnom porovnaní klesli. A medziročné tempo ich rastu sa spomalilo, keď sa zmiernil rast cien energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Pokles stavebnej produkcie v eurozóne sa v závere minulého roka výrazne zrýchlil

zeriav
Luxemburg - Po novembri klesla stavebná produkcia v eurozóne aj v poslednom mesiaci minulého roka, pričom tempo poklesu sa výrazne zrýchlilo. TASR o tom informuje na základe v pondelok zverejnených údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Medziročný rast priemyselnej produkcie v Poľsku sa v januári zrýchlil

polish flag
Varšava - Rast priemyselnej produkcie v Poľsku sa v januári 2023 zrýchlil. Ale menej, ako predpovedali ekonómovia. A v medzimesačnom porovnaní produkcia klesla. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Produkcia priemyslu v USA v januári prekvapujúco stagnovala

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v januári prekvapujúco stagnovala, keďže nezvyčajne teplé januárové počasie znížilo dopyt po kúrení, čo eliminovalo nárast produkcie vo výrobnom a ťažobnom sektore. Ukázali to v stredu údaje Federálneho rezervného systému (Fed), ktorý plní úlohu centrálnej banky.

Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri klesla o 1,1 %

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri medzimesačne a po úprave o sezónne vplyvy klesla o 1,1 % po zvýšení o 1,4 % v novembri, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat. Priemyselná produkcia v celej Európskej únii sa v decembri znížila o 0,4 % po náraste o 1,2 % v predchádzajúcom mesiaci.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v decembri spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa v decembri 2022 spomalil, už tretí mesiac po sebe, vďaka miernejšiemu tempu zvyšovania nákladov na energie. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

Ceny amerických výrobcov v závere roka klesli viac, než sa čakalo

coins
Washington - Ceny amerických výrobcov zaznamenali v poslednom mesiaci minulého roka pokles, pričom tempo poklesu prekonalo očakávania trhov. Vývoj cien producentov do veľkej miery ovplyvnili ceny energií. Bol to prvý pokles cien výrobcov v USA od augusta a zároveň najprudší za celý minulý rok.

Priemyselná produkcia v Španielsku v novembri klesla najviac za takmer dva roky

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku klesla v novembri medziročne o viac než 1 %, čo predstavuje prvý pokles priemyselnej výroby za osem mesiacov a najvýraznejší za takmer dva roky. Vývoj do veľkej miery ovplyvnila produkcia energií.

Priemyselná produkcia v Nemecku rástla v novembri rýchlejšie, než sa čakalo

growth chart 1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku zaznamenala v novembri výraznejšie zotavenie, než sa očakávalo. Podpísala sa pod to najmä produkcia v energetickom sektore. Uviedol to v pondelok nemecký štatistický úrad Destatis, ktorého údaje zverejnili portály RTTNews a tradingeconomics.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...