1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v Spojených štátoch zaznamenala v januári nečakaný pokles

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v Spojených štátoch na začiatku tohto roka nečakane klesla, čo ovplyvnil najmä vývoj v kľúčovom výrobnom sektore. TASR o tom informuje na základe správ agentúry AFP a portálu tradingeconomics, ktoré zverejnili najnovšie údaje americkej centrálnej banky (Fed).

Nemecká ekonomika v roku 2024 klesne o 0,5 %

decline 1
Berlín - Nemecká ekonomika, najväčšia v Európe, tento rok klesne o 0,5 %, keďže vysoké ceny energií, veľká byrokracia, nedostatok kvalifikovaných pracovníkov a slabý domáci dopyt majú negatívny vplyv na jej výkon. Uviedla to vo svojej prognóze Nemecká priemyselná a obchodná komora (DIHK).

Pokles priemyslu v Maďarsku sa v decembri zrýchlil, ale maloobchodu sa spomalil

decline
Budapešť - Pokles priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v decembri zrýchlil, ale v prípade maloobchodného predaja sa naopak spomalil. Ukázali to údaje centrálneho štatistického úradu (KSH). TASR o tom informuje na základe správy agentúr DPA a RTTNews.

Nemecké priemyselné objednávky vzrástli v decembri najvyšším tempom za 3,5 roka

blue growth chart
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v závere minulého roka nečakaný rast, pričom dosiahli najlepší mesiac za 3,5 roka. Poukázali na to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny klesla v januári miernejším tempom

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny pokračovala na začiatku tohto roka v poklese, tempo poklesu sa však opäť spomalilo, už tretí mesiac po sebe. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews, ktoré sa odvolali na konečné výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global a Komerčnej banky v Hamburgu (HCOB).

Aktivita v ruskom výrobnom sektore rástla v januári najslabšie za šesť mesiacov

russia flag
Moskva - Aktivita v ruskom výrobnom sektore pokračovala na začiatku tohto roka v raste, tempo rastu však bolo najslabšie za posledných šesť mesiacov. Uviedla to agentúra S&P Global, ktorej výsledky prieskumu zverejnil portál RTTNews.

Nálada vo francúzskom priemysle na začiatku roka stagnuje

france flag
Paríž - Nálada vo francúzskom priemysle na začiatku roka stagnuje tretí mesiac po sebe. Nezmenil sa ani sentiment v celom súkromnom sektore, ukázal prieskum francúzskeho štatistického úradu INSEE.

Ceny priemyselných výrobcov v Poľsku klesli koncom roka najviac za vyše 30 rokov

polish flag
Varšava - Ceny poľských priemyselných výrobcov klesli aj v poslednom mesiaci minulého roka, už šiesty mesiac v rade, pričom tempo poklesu bolo najvýraznejšie za viac než tri desaťročia. Poukázali na to zverejnené údaje poľského štatistického úradu.

Švajčiarske výrobné a dovozné ceny v decembri klesli

swiss flag
Bern - Švajčiarske výrobné a dovozné ceny v decembri 2023 klesli už ôsmy mesiac po sebe. Prispeli k tomu najmä nižšie ceny energií.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...