1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast írskej ekonomiky sa v 2. kvartáli prudko spomalil

irish flag
Dublin - Írska ekonomika zaznamenala v 2. kvartáli prudké spomalenie rastu. Zatiaľ čo v prvých troch mesiacoch roka rast ekonomiky dosiahol takmer 3 %, v období od apríla do konca júna sa tempo rastu spomalilo pod 1 %.

Ceny priemyselných výrobcov v júli zostali na úrovni júna

euros
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v júli oproti júnu zostali na rovnakej úrovni. Vzrástli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,7 %, dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 0,3 %.

Nálada vo francúzskom výrobnom sektore sa v auguste mierne zlepšila

france flag
Paríž - Nálada vo francúzskom výrobnom sektore sa v auguste mierne zlepšila. Dôvodom bolo oživenie objednávok a zvýšenie produkčných očakávaní.

Nemecká ekonomika v 2. štvrťroku medzikvartálne klesla o 0,1 %

german flag1
Wiesbaden - Nemecká ekonomika v 2. štvrťroku klesla. Dôvodom bol negatívny vplyv zahraničného obchodu. Naopak rast podporila spotreba a investície.

Priemyselná produkcia v Rakúsku sa v júni vrátila k rastu

austrian flag
Viedeň - Rakúska produkcia sa po májovom poklese vrátila v júni k rastu, pričom ju potiahlo takmer výhradne stavebníctvo. Ukázali to koncom tohto týždňa údaje, ktoré zverejnil rakúsky štatistický úrad.

Maďarsko by do roku 2030 mohlo dosiahnuť 80 - 90 % úrovne rakúskej ekonomiky

hungary flag
Budapešť - Hospodársky sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým západoeurópskym krajinám, najmä k Rakúsku, sa ani po 30 rokoch nepodarilo naplniť.

Priemyselná výroba v Poľsku sa vrátila k rastu, tempo však zaostalo za odhadmi

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku sa v júli vrátila k rastu, tempo však bolo slabšie, než sa predpokladalo. Uviedol to poľský štatistický úrad (GUS).

Rast výrobných cien v Nemecku sa v júli spomalil

euros
Wiesbaden - Tempo rastu výrobných cien v Nemecku sa v júli opäť spomalilo, už tretí mesiac po sebe. Informoval o tom spolkový štatistický úrad Destatis.

Pokles tureckej priemyselnej produkcie sa v júni nečakane zrýchlil

turkey flag
Istanbul - Pokles tureckej priemyselnej produkcie sa v júni nečakane zrýchlil a bol najprudší za 4 mesiace.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...