1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Turecká priemyselná produkcia v marci prudko vzrástla

turkey flag
Ankara - Priemyselná produkcia aj maloobchodné tržby v Turecku v marci prudko vzrástli.

Rast aktivity v ruskom priemysle sa v apríli spomalil

russia flag
Moskva - Expanzia ruského priemyslu sa v apríli spomalila. Hlavným dôvodom bolo zníženie tempa rastu produkcie a pokles nových objednávok.

Rast poľského výrobného sektora sa v apríli nečakane spomalil

polish flag
Varšava - Rast poľského výrobného sektora sa v apríli nečakane spomalil. Príslušný index totiž minulý mesiac klesol z 38-mesačného marcového maxima, ale jeho hodnota zostáva stále pomerne vysoká, čo signalizuje dobrú situáciu v priemysle najväčšej postkomunistickej ekonomiky v Európskej únii.

Aktivita v britskom priemysle vzrástla v apríli najprudšie za 27 rokov

blue growth chart
Londýn - Aktivita v britskom priemysle expandovala minulý mesiac najprudšie takmer za 27 rokov uprostred oneskorení v dodávateľských reťazcoch a nedostatku surovín. Firmy sa totiž snažia dobiehať straty nahromadené počas koronakrízy.

Rakúska ekonomika v 1. štvrťroku nečakane vzrástla

austrian flag
Viedeň - Rakúska ekonomika zaznamenala za 1. kvartál tohto roka nečakaný rast. Uviedol to v piatok rakúsky Inštitút pre hospodársky výskum (WIFO), ktorý zverejnil predbežné údaje.

Rast čínskeho priemyslu sa v apríli zrýchlil

chinese flag1
Peking - Čínsky priemysel pokračuje po prekonaní koronakrízy v zotavovaní. Tempo rastu aktivity vo výrobnom sektore sa v apríli zrýchlilo a bolo najvyššie za 4 mesiace.

Objednávky na trvanlivé priemyselné výrobky z USA v marci vzrástli

usa map flag
Washington - Objednávky na trvanlivé priemyselné výrobky z USA v marci znova vzrástli po krátkom poklese vo februári, keď USA zasiahli mrazivé búrky, ktoré ochromili časť krajiny. Marcový nárast objednávok bol však oveľa slabší, ako predpovedali ekonómovia. Dôvodom bol najmä nestály dopyt po dopravných prostriedkoch.

Produkcia poľského priemyslu aj výrobné ceny v marci vzrástli

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku v marci prudko vzrástla, viac, ako ekonómovia očakávali. Informoval o tom v stredu štatistický úrad GUS.

Priemyselná produkcia v Japonsku klesla vo februári najvýraznejšie za 9 mesiacov

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia v Japonsku sa vo februári vrátila k poklesu, ktorý znamenal najhorší výsledok v oblasti priemyselnej výroby za posledných deväť mesiacov. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje japonského ministerstva hospodárstva, obchodu a priemyslu, ktoré zverejnilo konečné údaje.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...