1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v decembri 2018 medziročne vzrástla o 3,1 %

growth chart 3
Bratislava - Priemyselná produkcia v decembri 2018 medziročne vzrástla o 3,1 %. Vývoj ovplyvnil rast v priemyselnej výrobe o 4,1 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 1 % a v ťažbe a dobývaní o 3,9 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Nákup európskych firiem čínskymi investormi sa vlani výrazne znížil

chinese yuan money
Frankfurt nad Mohanom - Odpor voči čínskym koncernom sa zvyšuje. Po tom, ako ekonomika Číny stráca tempo rastu, chuť jej firiem kupovať európske podniky slabne.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v decembri medzimesačne klesli

euros
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v decembri klesli viac, ako sa očakávalo. Prispelo k tomu najmä zníženie cien energií. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil Eurostat, štatistický úrad Európskej únie (EÚ).

Najviac českých firiem kúpili vlani Ukrajinci, predbehli tak Slovákov

ceske koruny
Praha - Takmer 3500 českých firiem prešlo minulý rok do rúk zahraničného majiteľa. Najviac ich pritom kúpili Ukrajinci a Slováci, za nimi s odstupom nasledovali Rumuni, Rusi, Maďari a Poliaci. Vyplýva to z analýzy, ktorú zverejnila spoločnosť Bisnode.

Zisk čínskeho priemyslu v decembri klesol, už druhý mesiac po sebe

chinese yuan money
Peking - Zisk čínskeho priemyslu aj v decembri klesol, už druhý mesiac po sebe. To je ďalšou známkou oslabovania druhej najväčšej ekonomiky sveta.

Nové objednávky v priemysle sa v novembri medziročne zvýšili o o 10,7 %

blue growth chart
Bratislava - V novembri 2018 dosiahli nové objednávky v priemysle hodnotu 4,889 miliardy eur. V porovnaní s novembrom 2017 vzrástli o 10,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Výkon priemyslu v eurozóne aj v celej EÚ v novembri klesol

decline
Luxemburg - Po slabom októbrovom raste sa výkon priemyslu v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v novembri medzimesačne znížil. Oznámil to európsky štatistický úrad Eurostat.

Tržby v priemysle sa v novembri 2018 medzimesačne znížili o 0,9 %

Eurosymbol building
Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar sa v novembri 2018 medzimesačne zvýšili vo vybraných trhových službách o 1,9 % a v doprave a skladovaní o 0,2 %. Znížili sa v priemysle o 0,9 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,5 %.

Produkcia francúzskeho priemyslu v novembri nečakane klesla

france flag
Paríž - Produkcia francúzskeho priemyslu v novembri nečakane klesla. To je ďalší signál o spomalení veľkých ekonomík koncom minulého roka. Informoval o tom štatistický úrad INSEE.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...