1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Maďarská priemyselná výroba v apríli medziročne klesla o 8,3 %

hungarian flag
Budapešť - Produkcia maďarského priemyselného sektora v apríli medziročne klesla o 8,3 % po 4,1-percentnom oslabení v predchádzajúcom mesiaci. Po očistení o počet pracovných dní sa aprílová produkcia znížila o 5,8 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI, ktorá sa odvolala na údaje maďarského štatistického úradu.

Nemecká priemyselná produkcia v apríli vzrástla o niečo menej, ako sa očakávalo

german flag1
Wiesbaden - Priemyselná produkcia v Nemecku v apríli vzrástla o niečo menej, ako ekonómovia očakávali. Podporil ju najmä stavebný sektor a silný výkon farmaceutického priemyslu. Ukázali to v stredu údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli opäť spomalil

german flag1
Wiesbaden - Rast výrobných cien v Nemecku sa v apríli 2023 opäť spomalil, už siedmy mesiac po sebe. Dosiahol pritom najmenšie tempo za viac ako dva roky, čo naznačuje postupné znižovanie inflačných tlakov v najväčšej európskej ekonomike. Ukázali to v piatok predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila

spanish flag
Madrid - Španielska priemyselná produkcia sa v marci prudko oživila po tom, ako od konca minulého roka rástla len minimálne. Podporila ju výrazná expanzia v segmente kapitálových tovarov.

Nemecké priemyselné objednávky klesli v marci najprudšie od začiatku pandémie

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v marci nečakane prudký pokles, ktorý dosiahol viac než 10 %. Rozsah poklesu tak prekonal odhady analytikov takmer päťnásobne. Objednávky kapitálových tovarov klesli o vyše 14 % a objednávky polotovarov o viac než 7 %.

Aktivita v britskom výrobnom sektore pokračovala v poklese

british flag
Londýn - Aktivita v britskom výrobnom sektore pokračovala na začiatku 2. štvrťroka v poklese, pričom tempo poklesu sa mierne zrýchlilo, ukázali konečné údaje S&P Global a logistického inštitútu CIPS. Výsledky, ktoré ovplyvnil pokles produkcie aj nových objednávok, však boli lepšie, než naznačoval rýchly odhad.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny v apríli klesla, už 10. mesiac

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny v apríli opäť klesla, už desiaty mesiac po sebe, aj keď menej, ako naznačili predbežné údaje. Zároveň náklady na suroviny sa znížili najstrmšie za takmer tri roky. Ukázali to v utorok výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global pre Hamburg Commercial Bank (HCOB).

Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA zostala v apríli nízka, aj keď sa nové objednávky mierne zlepšili a zamestnanosť stúpla. Dôvodom nízkej aktivity sú vyššie náklady na pôžičky a prísnejšie podmienky úverov. To zvyšuje riziko recesie v tomto roku. Ukázali to v pondelok výsledky prieskumu Inštitútu pre riadenie zásob (ISM).

Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore v apríli nečakane klesla a na najnižšiu úroveň za štyri mesiace. Ukázali to v nedeľu oficiálne údaje čínskeho štatistického úradu.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...