1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast švajčiarskej ekonomiky sa vo 4. kvartáli mierne spomalil

swiss flag
Bern - Ekonomika Švajčiarska zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka spomalenie rastu. Spomalenie však bolo iba mierne a navyše analytici počítali s ešte horším výsledkom. Poukázal na to Štátny sekretariát pre ekonomické záležitosti (SECO).

Február bol pre rakúsky výrobný sektor najlepší mesiac za posledný rok

austrian flag
Viedeň - Rakúsky výrobný sektor sa tento mesiac vrátil k rastu, pričom zaznamenal najlepší výsledok za posledný rok. Poukázali na to zverejnené údaje spoločnosti IHS Markit.

V nemeckom priemysle sa začínajú objavovať prvé opatrné náznaky nádeje

german flag1
Berlín - V nemeckom priemysle sa začínajú objavovať prvé opatrné náznaky nádeje po slabých výsledkoch v roku 2019. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu nemeckej priemyselnej a obchodnej komory (DIHK), ktorý zverejnila v stredu.

Priemyselná produkcia v eurozóne v decembri klesla o 2,1 %

decline
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne na konci vlaňajška klesla o niečo viac, než sa očakávalo.

Epidémia koronavírusu ovplyvní čínsku aj svetovú ekonomiku

chemicke skumavky
Bratislava - Epidémia koronavírusu 2019-nCoV sa prejaví nielen na vývoji čínskej, ale aj globálnej ekonomiky. Je to z dôvodu vysokej integrácie čínskeho hospodárstva do dodávateľských reťazcov všade vo svete.

Poľský výrobný sektor ani v januári neprekonal fázu poklesu

polish flag
Varšava - Poľský výrobný sektor ani v januári neprekonal fázu poklesu, už pätnásty mesiac v rade. Jeho produkcia, nové objednávky, objem nákupu aj zamestnanosť sa v prvom mesiaci roka znížili. Ukázal to najnovší prieskum spoločnosti IHS Markit.

Britský výrobný sektor v januári prekonal najdlhší pokles od krízy

british flag
Londýn - Britský výrobný sektor sa v januári "vynoril" zo svojho najdlhšieho poklesu od finančnej krízy, vďaka oživeniu po decembrových volebných výsledkoch.

Zisk čínskych priemyselných podnikov v roku 2019 klesol o 3,3 %

chinese yuan money
Peking - Zisk čínskych priemyselných podnikov v roku 2019 klesol, a to o 3,3 %. Dôvodom boli nižšie výrobné ceny, slabší dopyt a rastúce náklady. Informoval o tom v pondelok Národný štatistický úrad v Pekingu.

Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v novembri nečakaný pokles

german flag1
Wiesbaden - Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v novembri nečakaný pokles. Ukázali to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...