1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Dôvera podnikateľov z výrobného sektora v Holandsku v máji vzrástla

Nederland flag
Amsterdam - Dôvera podnikateľov z výrobného sektora v Holandsku, piatej najväčšej ekonomike eurozóny, v máji vzrástla a dosiahla najvyššiu úroveň za tri roky. Ukázali to v piatok výsledky prieskumu štatistického úradu v Amsterdame.

Priemyselná produkcia v Rakúsku sa v marci zvýšila

austrian flag
Viedeň - Priemyselná produkcia v Rakúsku sa v marci výrazne zvýšila. Index produkcie vo výrobnom sektore sa po očistení o počet pracovných dní medziročne zvýšil o 12,7 %. Podľa aktuálnych údajov štatistického úradu Statistik Austria sa harmonizovaná produkcia medziročne zvýšila o 10,4 %.

Výrobné ceny v Španielsku v apríli pokračovali v raste

spanish flag
Madrid - Výrobné ceny v Španielsku v apríli pokračovali v medziročnom raste, už štvrtý mesiac po sebe a najväčším tempom za vyše štyri roky. Motorom ich rastu bolo najmä výrazné zvýšenie cien energií. Oznámil to štatistický úrad INE.

Priemyselná produkcia v Japonsku v marci vzrástla

growth chart 3
Tokio - Priemyselná produkcia v Japonsku v marci 2021 ožila a vzrástla, aj keď menej, ako naznačili predbežné údaje. Ukázali to v stredu spresnené výsledky japonského ministerstva hospodárstva a obchodu.

Ekonomika Cypru ďalej klesá, tempo je však najslabšie od nástupu pandémie

cyprus flag
Nikózia - Ekonomika Cypru pokračovala v 1. kvartáli tohto roka v poklese, už štvrtý štvrťrok po sebe, tempo poklesu sa však výrazne spomalilo, pričom dosiahlo najnižšiu úroveň od nástupu pandémie nového koronavírusu. Poukázali na to zverejnené údaje štatistického úradu Cypru.

Holandská ekonomika s v 1. štvrťroku prepadla do recesie.

Nederland flag
Amsterdam - Holandská ekonomika sa v 1. štvrťroku 2021 prepadla do recesie. Dôvodom bolo sprísnenie opatrení na zastavenie šírenia pandémie nového koronavírusu. Informoval o tom štatistický úrad v Amsterdame.

Ruská ekonomika klesla v 1. kvartáli menej, než sa čakalo

russia flag
Moskva - Ruská ekonomika zaznamenala v 1. štvrťroku pokles, rozsah poklesu bol však miernejší, než sa očakávalo. Ruská centrálna banka zároveň predpokladá, že ekonomika dosiahne predpandemickú úroveň do konca tohto roka.  

Japonská ekonomika v 1. kvartáli klesla výraznejšie, než sa čakalo

japanese flag
Tokio - Ekonomika Japonska v 1. kvartáli klesla, pričom pokles bol výraznejší, než sa čakalo. Vývoj hospodárstva ovplyvnilo opätovné zvýšenie počtu infikovaných novým koronavírusom a pomalé tempo očkovania, čo sa odrazilo na výdavkoch spotrebiteľov.

Produkcia talianskeho priemyslu v marci nečakane klesla

italian flag
Rím - Výkon talianskeho priemyslu sa v marci 2021 oproti februáru prekvapujúco znížil. V medziročnom porovnaní však strmo vzrástol, keďže vlani v marci zaviedlo Taliansko prvú blokádu na zastavenie šírenia nového koronavírusu.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...