1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Objednávky na priemyselné výrobky z Nemecka v júli klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v júli 2023 klesli, prvýkrát od marca a viac, ako sa čakalo. Dôvodom bolo najmä zníženie veľkých objednávok. Ukázali to v stredu údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júli klesli

decline 1
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v júli 2023 klesli, už tretí mesiac po sebe a najviac za 14 rokov vďaka prudkému zníženiu cien energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Aktivita v čínskom výrobnom odvetví klesla piaty mesiac po sebe

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore pokračovala tento mesiac v poklese, už piaty mesiac po sebe, hoci miernejším tempom. V oblasti služieb aktivita opäť spomalila rast, čo zvyšuje tlak na vládu v Pekingu, aby vystupňovala úsilie v boji proti spomaľovaniu hospodárskeho rastu.

Čoraz viac nemeckých firiem plánuje odchod z krajiny

german flag1
Berlín - Čoraz viac priemyselných podnikov v Nemecku zvažuje vzhľadom na vysoké ceny energií a iné problémy odchod z krajiny. Presun výrobných kapacít do zahraničia plánuje alebo už realizuje takmer tretina firiem, čo je približne dvakrát viac ako v uplynulom roku, oznámila Nemecká priemyselná a obchodná komora (DIHK).

Pokles aktivity v rakúskom výrobnom sektore sa v auguste zmiernil

austrian flag
Viedeň - Aktivita v rakúskom výrobnom sektore pokračovala aj tento mesiac v poklese. Ukázali to v utorok zverejnené výsledky prieskumu spoločnosti UniCredit Bank Austria. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Ekonomika Hongkongu zaznamenala v 2. kvartáli prudké spomalenie rastu

decline 1
Hongkong - Ekonomika Hongkongu pokračovala v 2. kvartáli v medziročnom raste, druhý štvrťrok po sebe, tempo rastu sa však spomalilo takmer na polovicu. Uviedol to v týchto dňoch hongkonský štatistický úrad, ktorý potvrdil predbežné údaje z konca júla.

Britská ekonomika v 2. štvrťroku prekvapujúco vzrástla

british flag
Londýn - Britská ekonomika v 2. štvrťroku prekvapujúco vzrástla vďaka silnému výkonu v júni. Zostala však jedinou veľkou vyspelou ekonomikou, ktorá ešte nedosiahla úroveň spred pandémie ochorenia COVID-19. Ukázali to oficiálne údaje Národného štatistického úradu (ONS).

Rakúska ekonomika sa v 2. štvrťroku zmenšila

decline 1
Viedeň - Rakúska ekonomika sa v druhom kvartáli zmenšila, keď oslabený dopyt zasiahol najmä služby, stavebníctvo a priemysel. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnil v stredu Rakúsky inštitút pre hospodársky výskum (WIFO).

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júni klesli

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v júni medziročne klesli už druhý mesiac po sebe a najviac za tri roky. Prispelo k tomu najmä zníženie cien energií.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...