1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výkon priemyslu v eurozóne aj v celej EÚ v novembri klesol

decline
Luxemburg - Po slabom októbrovom raste sa výkon priemyslu v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v novembri medzimesačne znížil. Oznámil to európsky štatistický úrad Eurostat.

Tržby v priemysle sa v novembri 2018 medzimesačne znížili o 0,9 %

Eurosymbol building
Bratislava - Tržby za vlastné výkony a tovar sa v novembri 2018 medzimesačne zvýšili vo vybraných trhových službách o 1,9 % a v doprave a skladovaní o 0,2 %. Znížili sa v priemysle o 0,9 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,5 %.

Produkcia francúzskeho priemyslu v novembri nečakane klesla

france flag
Paríž - Produkcia francúzskeho priemyslu v novembri nečakane klesla. To je ďalší signál o spomalení veľkých ekonomík koncom minulého roka. Informoval o tom štatistický úrad INSEE.

Stavebná produkcia v novembri 2018 medziročne stúpla o 7,7 %

building houses Construction
Bratislava - Stavebná produkcia v novembri 2018 dosiahla 628 miliónov eur, v porovnaní s novembrom 2017 sa zvýšila o 7,7 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 0,4 % vyššia ako v októbri 2018. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Priemyselná produkcia v novembri 2018 medziročne vzrástla o 3,3 %

growth chart 3
Bratislava - Priemyselná produkcia v novembri 2018 medziročne vzrástla o 3,3 %. Vývoj ovplyvnil rast v priemyselnej výrobe o 5,5 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 7,8 % a v ťažbe a dobývaní o 15,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Výrobný sektor eurozóny spomalil aj v poslednom mesiaci 2018

euros
Londýn - Výrobný sektor eurozóny, ktorý počas väčšiny minulého roka strácal tempo, spomalil aj v poslednom mesiaci 2018 tak, ako to naznačil predbežný odhad.

Budovanie skladových zásob podporilo rast britského výrobného sektora v decembri

british flag
Londýn - Britské továrne zvýšili svoje skladové zásoby v decembri v rámci príprav na možné problémy na hraniciach a meškanie dodávok po brexite. To pomohlo výrobnému sektoru dosiahnuť rast v poslednom mesiaci minulého roka.

Čínsky výrobný sektor v decembri klesol, prvýkrát za vyše 1,5 roka

chinese yuan money
Peking - Čínsky výrobný sektor zaznamenal v poslednom mesiaci minulého roka pokles, prvý za viac než 1,5 roka. Uviedli to v stredu spoločnosti Caixin a IHS Markit, ktoré sledujú aktivitu menších podnikov.

Chýbajúci zamestnanci budú najväčšou výzvou aj v roku 2019

worker factory
Bratislava - Chýbajúci zamestnanci budú najväčšou výzvou priemyselných podnikov aj v roku 2019. Zamestnávatelia sú s ňou konfrontovaní denne a aby boli straty čo najmenšie, siahajú po najrýchlejšom riešení, ktorým je dovoz pracovnej sily.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...