1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia v Rakúsku rástla aj v apríli, tempo rastu sa však výrazne spomalilo

austrian flag
Viedeň - Produkcia v Rakúsku pokračovala v apríli v raste, tempo rastu sa ale výrazne spomalilo. Uviedol to rakúsky štatistický úrad.

Rast poľskej priemyselnej produkcie sa v máji spomalil

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku pokračovala v máji vo vysokom raste, v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa však tempo rastu spomalilo a slabšie bolo aj v porovnaní s odhadmi ekonómov.

Vývoz vzácnych zemín z Číny v máji klesol o 16 %

rare earths 1
Peking – Vývoz vzácnych zemín z Číny, ich dominantného svetového producenta, v máji klesol o 16 % v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom.

Priemyselná produkcia v apríli 2019 medziročne vzrástla o 6,3 %

growth chart 1
Bratislava - Priemyselná produkcia v apríli 2019 medziročne vzrástla o 6,3 %. Vývoj ovplyvnil rast v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 6,7 % a v priemyselnej výrobe o 6,5 % a pokles v ťažbe a dobývaní o 0,1 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Japonská ekonomika vzrástla v 1. kvartáli viac, než naznačil odhad

japanese flag
Tokio - Japonské hospodárstvo v 1. štvrťroku rástlo už druhý kvartál v rade a o niečo rýchlejšie, než naznačili predbežné údaje. Pomohli mu silnejšie kapitálové výdavky. Napätie vo svetovom obchode však aj naďalej brzdí celkový rast ekonomiky, ktorá je závislá od vývozu.

Nálada v britskom priemysle je najhoršia od referenda o vystúpení z EÚ

british flag
Londýn - Nálada v britskom priemysle je najhoršia od referenda o vystúpení z Európskej únie (EÚ). Index nákupných manažérov (PMI) prvýkrát od júla 2016 signalizuje pokles aktivity vo výrobnom sektore.

Aktivita v ruskom výrobnom sektore v máji klesla

russia flag
Moskva - Aktivita v ruskom výrobnom sektore v máji klesla. Zamestnanosť v sektore sa znížila a rast produkcie a nových objednávok sa spomalil

Aktivita výrobného sektora eurozóny aj v máji klesla

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita výrobného sektora eurozóny aj v máji klesla tak, ako to naznačil rýchly odhad. A nepriaznivý vývoj nových objednávok signalizuje, že tento trend bude pokračovať.

Aktivita tovární vo väčšine ázijských krajín minulý mesiac klesla

decline 1
Hongkong - Aktivita tovární vo väčšine ázijských krajín minulý mesiac klesla. A ďalšia eskalácia obchodného sporu medzi USA a Čínou vyvolala obavy zo spomalenia globálneho hospodárstva a zvýšeného tlaku na centrálne banky po celom svete, aby zaviedli viac stimulov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...