1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výrobné ceny v Španielsku v auguste klesali už tretí mesiac po sebe

spanish flag
Madrid - Výrobné ceny v Španielsku v auguste klesali už tretí mesiac po sebe. Ukázali to v stredu najnovšie údaje štatistického úradu INE.

Rast výrobných cien v Nemecku sa v auguste spomalil

german flag1
Wiesbaden - Tempo rastu výrobných cien v Nemecku sa v auguste spomalilo a viac, ako ekonómovia očakávali. Oznámil to v piatok spolkový štatistický úrad Destatis.

Produkcia v poľskom priemysle v auguste nečakane klesla

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku zaznamenala minulý mesiac nečakaný pokles. Výrazne sa pod to podpísala produkcia energií a kapitálových tovarov, ktorá klesla vyše o 4 %.

Rast írskej ekonomiky sa v 2. kvartáli prudko spomalil

irish flag
Dublin - Írska ekonomika zaznamenala v 2. kvartáli prudké spomalenie rastu. Zatiaľ čo v prvých troch mesiacoch roka rast ekonomiky dosiahol takmer 3 %, v období od apríla do konca júna sa tempo rastu spomalilo pod 1 %.

Ceny priemyselných výrobcov v júli zostali na úrovni júna

euros
Bratislava - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v júli oproti júnu zostali na rovnakej úrovni. Vzrástli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,7 %, dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 0,3 %.

Nálada vo francúzskom výrobnom sektore sa v auguste mierne zlepšila

france flag
Paríž - Nálada vo francúzskom výrobnom sektore sa v auguste mierne zlepšila. Dôvodom bolo oživenie objednávok a zvýšenie produkčných očakávaní.

Nemecká ekonomika v 2. štvrťroku medzikvartálne klesla o 0,1 %

german flag1
Wiesbaden - Nemecká ekonomika v 2. štvrťroku klesla. Dôvodom bol negatívny vplyv zahraničného obchodu. Naopak rast podporila spotreba a investície.

Priemyselná produkcia v Rakúsku sa v júni vrátila k rastu

austrian flag
Viedeň - Rakúska produkcia sa po májovom poklese vrátila v júni k rastu, pričom ju potiahlo takmer výhradne stavebníctvo. Ukázali to koncom tohto týždňa údaje, ktoré zverejnil rakúsky štatistický úrad.

Maďarsko by do roku 2030 mohlo dosiahnuť 80 - 90 % úrovne rakúskej ekonomiky

hungary flag
Budapešť - Hospodársky sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým západoeurópskym krajinám, najmä k Rakúsku, sa ani po 30 rokoch nepodarilo naplniť.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...