1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rakúska priemyselná produkcia v novembri vzrástla len veľmi mierne, o 0,1 %

austrian flag
Viedeň - Rakúska priemyselná produkcia v novembri síce vzrástla, ale len veľmi mierne. Ukázali to najnovšie údaje štatistického úradu vo Viedni.

Priemyselná produkcia v Poľsku vzrástla v závere roka na vyše 3-ročné maximum

polish flag
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku zaznamenala v decembri prudké zrýchlenie rastu, pričom sa dostala na vyše trojročné maximum. Informoval o tom poľský štatistický úrad.

Rast priemyselnej produkcie v Číne dosiahol v závere roka 3,5-ročné maximum

growth chart 1
Peking - Priemyselná produkcia v Číne vzrástla aj v poslednom mesiaci minulého roka, čo predstavuje rast deviaty mesiac po sebe. Navyše, tempo rastu bolo najvýraznejšie za 3,5 roka. Informoval o tom čínsky štatistický úrad.

Čínska ekonomika prekonala odhady, v roku 2020 vzrástla o vyše 2 %

chinese yuan money
Peking - Ekonomika Číny zrýchlila v poslednom kvartáli minulého roka tempo rastu a za celý rok vzrástla o viac než 2 %. To je výraznejší rast, než odhadovala väčšina ekonómov. Očakáva sa, že v tomto trende bude pokračovať aj v roku 2021, napriek tomu, že pandémiu nového koronavírusu sa vo svete stále nepodarilo zvládnuť.

Priemyselná výroba v Británii klesla v novembri prvýkrát od aprílového prepadu

decline
Londýn - Priemyselná produkcia v Británii zaznamenala v novembri pokles, prvý za sedem mesiacov. Trhy pritom očakávali iba zmiernenie predchádzajúceho rastu. Poukázali na to v piatok zverejnené údaje britského štatistického úradu.

Produkcia amerického priemyslu v decembri vzrástla, už tretí mesiac po sebe

usa map flag
Washington - Produkcia amerického priemyslu vlani v decembri vzrástla, už tretí mesiac po sebe. Stále však zostáva pod úrovňou, ktorú dosahovala pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu.

Britská ekonomika klesla v novembri prvýkrát od apríla

british flag
Londýn - Britská ekonomika klesla v novembri medzimesačne o takmer 3 %. Je to prvý pokles od apríla, keď vláda zaviedla prísne karanténne opatrenia na zmiernenie šírenia nového koronavírusu, tempo poklesu je však omnoho miernejšie, než sa očakávalo.

Priemyselná produkcia v Belgicku klesla v novembri najvýraznejšie za 7 mesiacov

decline
Brusel - Po dvoch mesiacoch rastu sa priemyselná produkcia v Belgicku vrátila v novembri k poklesu, pričom tempo poklesu dosiahlo 7-mesačné maximum. Uviedol to belgický štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.

Priemyselná produkcia v novembri 2020 medziročne vzrástla o 2,2 %

growth chart 2 sive
Bratislava - Priemyselná produkcia v novembri 2020 medziročne vzrástla o 2,2 %. Medziročný rast nastal po deviatich mesiacoch poklesu, pričom tempo rastu bolo najvyššie od júla 2019. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...