1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v júni spomalil

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku, štvrtej najväčšej ekonomike eurozóny, v júni ďalej rástla, ale oveľa pomalšie ako mesiac predtým. Oznámil to štatistický úrad INE.

Nemecká priemyselná produkcia klesla v júni viac, než sa očakával

german flag1
Wiesbaden - Po májovom solídnom raste priemyselná produkcia v Nemecku v júni klesla, pričom pokles bol výraznejší, než sa predpokladalo. Uviedol to nemecký štatistický úrad Destatis.

Nemecké priemyselné objednávky v júni nečakane prudko klesli

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky v júni podľa očakávaní klesli, rozsah ich poklesu bol však nečakane vysoký, najvýraznejší za takmer 1,5 roka. Uviedol to nemecký štatistický úrad Destatis.

Česká priemyselná produkcia v júni výrazne zrýchlila tempo rastu

ceske koruny
Praha - Priemyselná produkcia v Českej republike vzrástla v júni tretí mesiac po sebe, pričom tempo rastu sa zrýchlilo výraznejšie, než sa očakávalo. Uviedol to v pondelok český štatistický úrad ČSÚ.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v júni vzrástli

europska unia budova
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) sa v júni 2018 v porovnaní s májom 2018 zvýšili rovnako, a to o 0,4 %. Vyplýva to z predbežných údajov Eurostatu, štatistického úradu Európskej únie.

Čínsky výrobný sektor v júli spomalil

chinese flag1
Peking - Čínsky výrobný sektor pokračoval aj v júli v raste, ale pomalším tempom. Vyplýva to z prieskumu spoločností Caixin a Markit Economics. Jeho výsledok je v súlade s oficiálnym prieskumom štatistického úradu v Pekingu.

Rast cien českých výrobcov dosiahol v júni 14-mesačné maximum

ceske koruny
Praha - Ceny českých priemyselných výrobcov sa minulý mesiac zvýšili výraznejšie, než sa očakávalo, pričom tempo rastu dosiahlo najvyššiu úroveň za viac než rok. Ukázali to vo štvrtok zverejnené údaje Českého štatistického úradu.

Poľská priemyselná výroba vzrástla v júni výraznejšie, než sa čakalo

growth chart 1
Varšava - Priemyselná produkcia v Poľsku vzrástla minulý mesiac výraznejšie, než sa očakávalo. Prispeli k tomu najmä stavebný sektor a sektor energetiky, kde sa produkcia zvýšila zhruba o 25 %, respektíve 14 %.

Talianske priemyselné objednávky v máji vzrástli o 3,6 %

italian flag
Rím - Talianske priemyselné objednávky sa v máji výrazne oživili a rast tržieb v priemysle sa zrýchlil.

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...