1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v eurozóne vo februári klesla, čakal sa však väčší pokles

Eurosymbol building
Luxemburg - Po januárovom raste zaznamenala priemyselná produkcia v eurozóne vo februári pokles. Tempo poklesu však bolo slabšie, než sa očakávalo. Ukázali to zverejnené údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

Český priemysel vo februári ožil a jeho produkcia vzrástla

ceske koruny
Praha - Český priemysel vo februári ožil a jeho produkcia vzrástla po poklese v predchádzajúcom mesiaci. Vyplýva to z údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Holandský priemysel vo februári vzrástol, prvýkrát po troch mesiacoch

Nederland flag
Amsterdam - Výkon priemyslu v Holandsku, piatej najväčšej ekonomiky eurozóny, vo februári vzrástol, prvýkrát po troch mesiacoch.

Priemyselné objednávky v USA vo februári klesli o 0,5 %

usa map flag
Washington - Priemyselné objednávky v USA vo februári klesli.

Priemyselná výroba v Turecku klesla aj v januári,tempo poklesu sa však spomalilo

turkey flag
Ankara - Priemyselná produkcia v Turecku klesla na začiatku tohto roka piaty mesiac po sebe, tempo poklesu sa však spomalilo. Uviedol to vo štvrtok turecký štatistický úrad.

Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v januári spomalil

hungary flag
Budapešť - Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v januári opäť spomalil po zrýchlení v predchádzajúcom mesiaci. Vyplýva to z údajov maďarského centrálneho štatistického úradu.

Rast čínskej priemyselnej produkcie sa na začiatku roka spomalil

chinese flag1
Peking - Tempo rastu čínskej priemyselnej produkcie sa na začiatku roka spomalilo a bolo najslabšie za 17 rokov. Priemyselná produkcia v prvých dvoch mesiacoch 2019 medziročne stúpla o 5,3 %, uviedol čínsky štatistický úrad.

Rast ekonomiky Holandska sa tento rok výrazne spomalí

Nederland flag
Amsterdam - Rast holandskej ekonomiky bude v tomto roku podstatne slabší než v roku 2018, ako aj v porovnaní s pôvodnými očakávaniami, a môže zaznamenať najslabšie tempo za päť rokov. Uviedol to v najnovšej prognóze Holandský úrad pre analýzu hospodárskej politiky CPB.

Francúzska ekonomika v poslednom štvrťroku 2018 stabilne rástla

france flag
Paríž - Francúzska ekonomika v poslednom štvrťroku 2018 stabilne rástla. Podporil ju export, ktorý vykompenzoval pokles spotrebiteľských výdavkov v dôsledku protivládnych protestov. Vyplýva to zo spresneného, druhého odhadu štatistického úradu INSEE.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...