1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita v poľskom výrobnom sektore klesla v júni najprudšie za sedem mesiacov

polish flag
Varšava - Aktivita v poľskom výrobnom sektore pokračovala v júni v poklese, pričom tempo poklesu bolo najvýraznejšie za sedem mesiacov. Uviedla to spoločnosť S&P Global, ktorej výsledky prieskumu zverejnili portály RTTNews a tradingeconomics.

Čína obmedzí vývoz niektorých materiálov používaných pri výrobe polovodičov

chinese flag1
Peking - Čína obmedzí vývoz niektorých kovov, ktoré sú kľúčové pre výrobu polovodičov. Záujemcovia o vývoz určitých produktov z gália a germánia budú musieť dopredu žiadať o povolenie, oznámilo v pondelok (3. 7.) čínske ministerstvo obchodu.

EÚ minulý rok predbehla Čínu v investíciách do batériových technológií

europska unia budova
Berlín/Bratislava - Európska únia (EÚ) podľa vlastných údajov v minulom roku v investíciách do batériových technológií predbehla Čínu, ktorá je lídrom v odvetví. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Európske firmy v Číne bojujú s problémami po pandémii

chinese flag1
Peking - Slabnúce zotavovanie čínskej ekonomiky, problémy s regulačnými úradmi a čoraz spolitizovanejšia podnikateľská klíma narúšajú dôveru európskych podnikateľov v ázijskú krajinu napriek tomu, že im znovu otvára svoje brány. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Ceny amerických priemyselných výrobcov klesli v máji výraznejšie, než sa čakalo

decline 1
Washington - Ceny amerických priemyselných výrobcov zaznamenali minulý mesiac medzimesačný pokles, ktorý prekonal očakávania trhov. Navyše, v medziročnom porovnaní evidovali najslabší rast za 2,5 roka.

Výkon priemyslu v eurozóne aj v EÚ v apríli vzrástol

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemysel v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) sa v apríli zotavil z marcového poklesu a vzrástol. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Maďarská priemyselná produkcia v apríli medziročne klesla o 8,3 %

hungarian flag
Budapešť - Maďarská priemyselná produkcia v apríli medziročne klesla o 8,3 % po poklese o 4,1 % v predchádzajúcom mesiaci. Po očistení o počet pracovných dní bola produkcia slabšia o 5,8 %, zatiaľ čo medzimesačne sa znížila o 2,5 %.

EÚ a Argentína chcú zvýšiť dodávky surovín

Hands Shaking
Buenos Aires - Európska únia (EÚ) a Argentína chcú posilniť dodávateľské reťazce v prípade nerastných surovín. Dohodli sa na tom predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a argentínsky prezident Alberto Fernández na stretnutí v Buenos Aires, kde podpísali deklaráciu o zámere.

Maďarská priemyselná výroba v apríli medziročne klesla o 8,3 %

hungarian flag
Budapešť - Produkcia maďarského priemyselného sektora v apríli medziročne klesla o 8,3 % po 4,1-percentnom oslabení v predchádzajúcom mesiaci. Po očistení o počet pracovných dní sa aprílová produkcia znížila o 5,8 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry MTI, ktorá sa odvolala na údaje maďarského štatistického úradu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...