1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemysel v júni udržal tržby v medziročnom raste, stavebníctvo pokleslo

slovakia flag
Bratislava - V júni tohto roka medziročne rástli tržby v štyroch z piatich sektorov ekonomiky, pričom dvojciferný rast si udržali najmä v doprave a skladovaní, ale aj v podnikoch informačných a komunikačných činností. Nižšie rasty mal priemysel a vybrané trhové služby.

Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej EÚ v máji vzrástla

Eurosymbol building
Luxemburg - Priemyselná produkcia v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v máji opäť vzrástla a o niečo viac ako v apríli. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v stredu zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií

italian flag
Rím - Taliansko hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu energií po redukcii dodávok plynu z Ruska.

Produkcia priemyslu v Maďarsku v máji výrazne vzrástla

hungarian flag
Budapešť - Produkcia priemyslu v Maďarsku v máji 2022 vzrástla už siedmy mesiac po sebe a oveľa viac, ako ekonómovia odhadovali. TASR o tom informuje na základe predbežného odhadu, ktorý zverejnil ústredný štatistický úrad v Budapešti.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji nečakane vzrástli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji nečakane vzrástli, prvýkrát za štyri mesiace, aj keď len veľmi mierne. Prerušila sa tak séria strát, ktorá sa začala bezprostredne po ruskej invázii na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré zverejnil spolkový štatistický úrad Destatis.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore sa v júni vrátila k rastu

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore sa tento mesiac vrátila k rastu, keď obrat zaznamenali nové objednávky aj produkcia. Výsledky však napriek tomu zaostali za očakávaniami. Informoval o tom server RTTNews, ktorý zverejnil údaje čínskeho štatistického úradu.

Priemyselná produkcia v Írsku zaznamenala v apríli rekordný pokles o takmer 30 %

irish flag
Dublin - Priemyselná produkcia v Írsku zaznamenala v apríli pokles už siedmy mesiac po sebe, pričom tempo poklesu dosiahlo historické hodnoty. Vývoj produkcie najviac ovplyvnil výrobný sektor, kde produkcia klesla takmer o tretinu. Informoval o tom server RTTNews, ktorý sa odvolal na predbežné údaje írskeho štatistického úradu.

Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v apríli v spomaľovaní rastu

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná produkcia v Maďarsku pokračovala v apríli v spomaľovaní tempa rastu, štvrtý mesiac po sebe. Aprílový vývoj tak zaostal za očakávaniami, keďže ekonómovia počítali so zrýchlením rastu. Na druhej strane, je to šiesty mesiac v rade, keď priemyselná produkcia v Maďarsku rástla.

Priemyselná produkcia v Španielsku v apríli nečakane vzrástla

spanish flag
Madrid - Priemyselná produkcia v Španielsku zaznamenala v apríli nečakaný rast, ktorý bol zároveň výraznejší než v predchádzajúcom mesiaci. Poukázali na to v utorok zverejnené predbežné údaje španielskeho štatistického úradu INE. Informoval o tom server RTTNews.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...