1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Objednávky v americkom priemysle pokračovali v októbri v raste

usa map flag
Washington - Nové priemyselné objednávky v Spojených štátoch zaznamenali v októbri rast, už šiesty mesiac po sebe. Tempo rastu sa mierne spomalilo, na druhej strane, aj po spomalení objednávky prekonali očakávania trhov.

Rast objednávok na nové priemyselné výrobky z Nemecka sa v októbri zrýchlil

german flag1
Wiesbaden- Rast objednávok na nové priemyselné výrobky z Nemecka sa v októbri zrýchlil viac, ako ekonómovia odhadovali. Informoval o tom v piatok spolkový štatistický úrad Destatis.

Priemyselná výroba v Maďarsku v októbri ožila a vzrástla najviac za 9 mesiacov

hungarian flag
Budapešť - Priemyselná výroba v Maďarsku v októbri ožila a vzrástla najstrmšie za uplynulých deväť mesiacov. Ukázali to v piatok údaje maďarského štatistického úradu.

Europarlament požaduje novú priemyselnú stratégiu EÚ, ktorá zohľadní koronakrízu

european union flag
Brusel - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredu večer v Bruseli podporili zmenu v prístupe EÚ k priemyselnej politike. Cieľom je pomôcť európskym podnikom vyrovnať sa s koronakrízou a čeliť zmenám v digitálnej a environmentálnej oblasti.

Výrobné ceny v Španielsku v októbri opäť klesli

decline
Madrid - Výrobné ceny v Španielsku v októbri opäť klesli. To naznačuje že inflácia spotrebiteľských cien, ktorá už je negatívna, sa môže v nasledujúcich mesiacoch prepadnúť hlbšie do záporného pásma. Oznámil to stredu štatistický úrad INE.

Americký priemysel v októbri ožil a jeho produkcia vzrástla

growth chart 3
Washington - Americký priemysel v októbri ožil a jeho produkcia vzrástla. Dokonca o niečo viac, ako ekonómovia očakávali. Ukázali to v utorok údaje centrálnej banky Fed, ktoré signalizujú, že priemysel pokračuje v zotavovaní sa z pádu spojeného s ochorením COVID-19, aj keď už USA čelia druhej vlne infekcií.

Čínska priemyselná produkcia vzrástla v októbri prudšie, než sa čakalo

chinese yuan money
Peking - Čínska priemyselná produkcia vzrástla v októbri prudšie, než sa očakávalo.

Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne klesli v septembri medziročne o 2,4 %

growth chart 1
Luxemburg - Ceny výrobcov v eurozóne pokračovali v septembri v poklese, tempo poklesu sa však spomalilo. Uviedol to štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Priemyselné objednávky v USA výrazne zrýchlili v septembri tempo rastu

usa map flag
Washington - Nové priemyselné objednávky v USA zaznamenali v septembri výrazné tempo rastu, pričom mierne prekonali očakávania trhov. Analytici však počítajú s tým, že akýkoľvek ďalší rast bude do veľkej miery limitovaný,

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...