1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Októbrový rast rakúskeho výrobného sektora bol najpomalší za 25 mesiacov

austrian flag
Viedeň - Tempo rastu aktivity rakúskeho výrobného sektora v októbri kleslo na najnižšiu úroveň za viac ako dva roky. Ukázali to údaje z prieskumu banky UniCredit a spoločnosti IHS Markit.

Priemyselná produkcia v USA v septembri vzrástla o 0,3 %

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA vzrástla v septembri štvrtý mesiac po sebe. Podporili ju produkcia výrobného a ťažobného sektora. Jej dynamika sa však v 3. kvartáli výrazne spomalila.

P.Žiga: S ruským ministrom rokoval o energetike, priemysle aj železnici

russia flag
Bratislava/Tatranská Lomnica – Energetika, ropa, plyn, jadrová energetika, priemysel aj Industry 4.0 alebo Smart Cities (inteligentné mestá) boli témami rozhovorov ministra hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD) s ruským ministrom priemyslu a obchodu Denisom Manturovom

Talianska priemyselná produkcia v auguste medzimesačne vzrástla

italian flag
Rím - Talianska priemyselná produkcia v auguste oproti júlu vzrástla a najstrmšie za osem mesiacov. Ukázali to predbežné údaje, ktoré zverejnil štatistický úrad ISTAT.

Rast priemyselnej produkcie vo Francúzsku sa v auguste spomalil

decline
Paríž - Tempo rastu priemyselnej produkcie vo Francúzsku sa v auguste spomalilo a bolo najnižšie za tri mesiace. Oznámil to štatistický úrad Insee.

Fínska priemyselná produkcia sa v auguste vrátila k rastu

finland flag
Helsinki - Po prudkom poklese v júli sa priemyselná produkcia vo Fínsku vrátila v auguste k rastu, aj keď len miernemu. Ukázali to zverejnené údaje fínskeho štatistického úradu.

Nemecké koncerny zamestnávajú v USA 650.000 ľudí

german flag
Frankfurt nad Mohanom - Nemeckým koncernom v Spojených štátoch sa podnikanie darí. Päťdesiat najväčších z nich tam zamestnáva 650.000 Američanov. Na sklonku minulého týždňa to uviedla Americká obchodná komora v Nemecku.

Aktivita v tureckom výrobnom sektore bola v septembri najslabšia za 9 rokov

turkey flag
Ankara/Istanbul - Aktivita v tureckom výrobnom sektore sa v septembri znížila a bola najslabšia za 9 rokov. Aktivita klesla už šiesty mesiac po sebe, čo len potvrdilo čierne vyhliadky tureckej ekonomiky, ktorá zápasí s menovou krízou.

Rast aktivity výrobného sektora eurozóny v septembri klesol viac, ako sa čakalo

banking 001
Brusel - Tempo rastu aktivity výrobného sektora eurozóny v septembri kleslo o niečo viac, ako naznačil rýchly odhad. Dôvodom bolo spomalenie produkcie aj nových objednávok. Dôvera podnikateľov v tomto odvetví klesla na takmer trojročné minimum.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...