1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Priemyselná produkcia v januári 2021 medziročne klesla o 3,9 %

slovakia flag
Bratislava - Po raste v posledných dvoch mesiacoch roka 2020 priemyselná produkcia v januári 2021 medziročne klesla o 3,9 %. Po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia v januári 2021 oproti decembru 2020 zvýšila o 0,7 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári vzrástli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v januári ožili a vzrástli viac, ako ekonómovia očakávali. Dôvodom bol zahraničný dopyt. Ukázali to predbežné údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Rast gréckej priemyselnej produkcie sa v decembri spomalil

greek flag
Atény - Tempo rastu gréckej priemyselnej produkcie sa na konci vlaňajška spomalilo.

Priemyselná produkcia v Taliansku v decembri klesla

italian flag
Rím - Priemyselná produkcia v Taliansku v decembri klesla. To prekvapilo analytikov, ktorí očakávali, že aspoň medzimesačne stúpne. Uviedol to v utorok taliansky štatistický úrad ISTAT.

Výrobné ceny v eurozóne aj EÚ v decembri medzimesačne vzrástli

coins
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj celej Európskej únii (EÚ) v decembri oproti novembru vzrástli a viac, ako ekonómovia predpovedali. Medziročne však klesli, ale menej, ako sa čakalo. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Rast aktivity v priemysle v USA sa v januári mierne spomalil

usa map flag
Washington - Rast aktivity v priemysle USA zostal na začiatku tohto roka robustný, aj keď sa mierne spomalil. Pandémia nového koronavírusu narúša dodávateľské reťazce, čo obmedzuje produkciu, a zvyšuje vstupné ceny.

Rast aktivity v britskom výrobnom sektore sa v januári spomalil

british flag
Londýn - Rast aktivity v britskom výrobnom sektore sa v januári spomalil. Prispeli k tomu pokles nových objednávok a tiež dočasné prerušenie dodávateľského reťazca pre problémy spojené s ochorením COVID-19 a meškaním dopravy po skončení sa prechodného obdobia a vystúpení Británie z Európskej únie.

Výrobný sektor eurozóny pokračoval v januári v raste, ale pomalším tempom

Eurosymbol building
Londýn - Výrobný sektor eurozóny pokračoval v prvom mesiaci 2021 v raste, už siedmy mesiac po sebe. A hoci sa jeho tempo spomalilo, stále je solídne. Dôvodom spomalenia bolo opätovné zavedenie blokád na zastavenie šírenia nového koronavírusu na celom kontinente spolu s nedostatkom dodávok.

Výrobné ceny v Taliansku v decembri opäť klesli

italian flag
Rím - Výrobné ceny v Taliansku, tretej najväčšej ekonomike eurozóny, v decembri opäť klesli. Informoval o tom štatistický úrad ISTAT. Ekonómovia pozorne sledujú výrobné ceny, pretože im signalizujú, ako sa bude vyvíjať spotrebiteľská inflácia.

PREDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechajte si ujsť...