1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tempo rastu cien španielskych výrobcov sa v októbri spomalilo na 4,5 %

spanish flag
Madrid - Tempo rastu cien španielskych priemyselných výrobcov sa v októbri spomalilo prvýkrát od apríla.

Česká priemyselná produkcia v septembri klesla, prvýkrát za šesť mesiacov

decline
Praha - Priemyselná produkcia v Česku zaznamenala v septembri medziročný pokles, prvý za šesť mesiacov. Uviedol to v utorok Český statistický úřad (ČSÚ). Pod pokles sa najviac podpísali chemický a strojársky priemysel.

Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v septembri nečakaný rast

german flag1
Wiesbaden - Nemecké priemyselné objednávky zaznamenali v septembri nečakaný rast. Prispel k tomu zvýšený dopyt na domácom trhu aj na trhoch eurozóny. Ukázali to zverejnené údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.

Čínsky výrobný sektor rástol v októbri najpomalšie za vyše 2 roky

growth chart 1
Peking - Tempo rastu čínskeho výrobného sektora sa v októbri spomalilo druhý mesiac po sebe a bolo najslabšie za vyše dva roky. To signalizuje, že sa prehlbuje negatívny vplyv obchodnej vojny s USA.

Japonská priemyselná produkcia v septembri klesla výraznejšie, než sa čakalo

japanese flag
Tokio - Priemyselná produkcia Japonska klesla v septembri o vyše 1 %, podstatne výraznejšie, než sa čakalo. Dôvodom sú prírodné katastrofy, ktoré v tom období zasiahli ostrovnú krajinu.

Viac ako 70 % amerických firiem v Číne zvažuje odklad investícií a presun výroby

usa map flag
Peking - Viac ako 70 % amerických firiem, ktoré pôsobia v južnej Číne, uvažuje o odklade ďalších investícií a premiestnení časti alebo celých výrobných závodov do iných krajín. Dôvodom je obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá im odkrajuje zo ziskov.

Októbrový rast rakúskeho výrobného sektora bol najpomalší za 25 mesiacov

austrian flag
Viedeň - Tempo rastu aktivity rakúskeho výrobného sektora v októbri kleslo na najnižšiu úroveň za viac ako dva roky. Ukázali to údaje z prieskumu banky UniCredit a spoločnosti IHS Markit.

Priemyselná produkcia v USA v septembri vzrástla o 0,3 %

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA vzrástla v septembri štvrtý mesiac po sebe. Podporili ju produkcia výrobného a ťažobného sektora. Jej dynamika sa však v 3. kvartáli výrazne spomalila.

P.Žiga: S ruským ministrom rokoval o energetike, priemysle aj železnici

russia flag
Bratislava/Tatranská Lomnica – Energetika, ropa, plyn, jadrová energetika, priemysel aj Industry 4.0 alebo Smart Cities (inteligentné mestá) boli témami rozhovorov ministra hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD) s ruským ministrom priemyslu a obchodu Denisom Manturovom

PREDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechajte si ujsť...