1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zhruba 40 % nemeckých firiem očakáva tento rok pokles produkcie

german flag1
Berlín - Približne 40 % nemeckých podnikov očakáva v tomto roku pokles produkcie. Poukázali na to v pondelok zverejnené výsledky prieskumu nemeckého ekonomického inštitútu IW, ktorý v tejto súvislosti poukázal na vysoké náklady na energie, pokračujúce problémy v dodávateľskom reťazci a vojnový konflikt na Ukrajine.

Objednávky na nové výrobky z USA v novembri klesli

usa map flag
Washington - Objednávky na nové výrobky z USA v novembri klesli viac, ako ekonómovia očakávali. Prispelo k tomu prudké zníženie nestálych objednávok lietadiel. Aj nárast nákladov na pôžičky, v dôsledku zvyšovania úrokov, ochladil dopyt po produktoch amerických tovární.

Rast priemyslu v ČR sa v novembri spomalil a obchod sa skončil s deficitom

ceske koruny
Praha - Rast priemyselnej produkcie v Českej republike sa v novembri 2022 spomalil a dosiahol najmenšie tempo za štyri mesiace. Zahranično-obchodná bilancia susednej krajiny sa zároveň v novembri skončila s deficitom. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil Český štatistický úrad (ČSÚ).

Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v novembri klesli

german flag1
Wiesbaden - Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v novembri 2022 prudko klesli, najviac od októbra 2021, a prekonali aj očakávania ekonómov. Dôvodom bolo najmä zníženie zahraničných objednávok v dôsledku spomalenia globálneho dopytu. Ukázali to v piatok údaje spolkového štatistického úradu Destatis.

Aktivita vo výrobnom sektore v USA v decembri klesla

usa map flag
Washington - Aktivita vo výrobnom sektore v USA v decembri klesla na najnižšiu úroveň od mája 2020, tak ako to naznačil rýchly odhad. Prispel k tomu slabý dopyt. Ukázali to v utorok spresnené výsledky prieskumu spoločnosti S&P Global.

Aktivita v britskom výrobnom sektore v decembri klesla

decline 1
Londýn - Aktivita v britskom výrobnom sektore v decembri opäť klesla, aj keď o niečo menej, ako naznačil rýchly odhad.

Produkcia priemyslu v USA v novembri prekvapujúco klesla

usa map flag
Washington - Priemyselná produkcia v USA v novembri prekvapujúco klesla. Prispelo k tomu zníženie výroby motorových vozidiel a väčších a drahších produktov.

Rast priemyselnej produkcie v Španielsku sa v októbri spomalil

spanish flag
Madrid - Produkcia španielskeho priemyslu v októbri vzrástla, ale menej, ako ekonómovia odhadovali. Prispelo k tomu najmä spomalenie výroby spotrebného tovaru aj energií. TASR o tom informuje na základe údajov, ktoré v piatok zverejnil štatistický úrad INE.

Priemyselná produkcia v októbri 2022 medziročne klesla o 2,6 %

slovakia flag
Bratislava - Priemyselná produkcia v októbri 2022 medziročne klesla o 2,6 %, priemysel zvýšil svoje zaostávanie za výkonmi z minulého roka. Medzimesačne po zohľadnení sezónnych vplyvov sa priemyselná produkcia zvýšila o 1,3 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...