1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Aktivita v čínskych menších a stredných výrobných podnikoch v novembri vzrástla

chinese flag1
Peking - Čínsky výrobný sektor v novembri nečakane ožil a jeho aktivita vzrástla, keďže mierne zvýšenie domáceho dopytu pomohlo kompenzovať pretrvávajúci pokles zahraničných objednávok. Ukázali to výsledky prieskumu súkromnej spoločnosti Caixin, ktoré sa líšia od údajov čínskeho štatistického úradu.

Rast talianskej ekonomiky sa výrazne spomaľuje

italian flag
Rím - Výskumné centrum talianskeho podnikateľského zväzu Confindustria znížilo prognózy rastu domácej ekonomiky na budúci rok o viac ako polovicu.

Výrobné ceny v eurozóne aj v EÚ v auguste medzimesačne vzrástli

europska unia budova
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne v auguste 2023 medzimesačne vzrástli po siedmich mesiacoch poklesu. A zvýšili sa aj v celej Európskej únii (EÚ). V medziročnom porovnaní však klesli a najstrmšie v histórii týchto záznamov. Dôvodom bolo najmä zníženie cien energií.

Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla

Portuguese Flag
Lisabon - Priemyselná produkcia v Portugalsku v auguste klesla už šiesty mesiac po sebe. A viac ako v predchádzajúcom mesiaci. K tomuto výsledku prispelo najmä prudké zníženie produkcie vo výrobnom sektore. Ukázali to údaje portugalského štatistického úradu.

Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila

Eurosymbol building
Brusel - Aktivita vo výrobnom sektore eurozóny sa aj v septembri znížila, keďže objednávky klesajú a straty pracovných miest sa zrýchľujú. Ukázali to v pondelok výsledky spresneného prieskumu spoločnosti S&P Global.

Nemeckej ekonomike hrozí strata konkurencieschopnosti

german flag1
Berlín - Situácia v nemeckej ekonomike je vážna a ak vláda neprijme potrebné opatrenia, hrozí jej strata konkurencieschopnosti, varoval šéf asociácie nemeckých priemyselných a obchodných komôr DIHK Peter Adrian.

Čínsky priemyselný sektor zaznamenal prvý nárast aktivity za pol roka

chinese flag1
Peking  - Čínsky priemyselný sektor pokračuje v zotavovaní a v septembri zaznamenal prvý nárast aktivity za pol roka. To signalizuje, že situácia v druhej najväčšej svetovej ekonomike sa po skončení pandémie postupne zlepšuje.

Čínsky priemysel zaznamenal nárast zisku v auguste

chinese flag1
Peking - Čínsky priemysel zaznamenal nárast zisku v auguste, prvýkrát za viac ako rok, keďže vládne opatrenia na jeho podporu pomohli zvýšiť dopyt. To je ďalším znakom stabilizácie druhej najväčšej svetovej ekonomiky.

Výrobné ceny v Česku v auguste vzrástli o niečo viac, ako sa čakalo

ceske koruny
Praha - Rast výrobných cien v českom priemysle sa v auguste 2023 zrýchlil o niečo viac, ako analytici odhadovali, ale jeho tempo stále patrí k najnižším od začiatku roka 2021. TASR o tom informuje na základe údajov Českého štatistického úradu (ČSÚ).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...