1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americká ekonomika pokračuje v raste a jej výhľad je pozitívny

usa map flag
Washington - Ekonomická aktivita v USA pokračovala v miernom raste v období od polovice mája do začiatku júla. A jej vyhliadky sú pozitívne napriek neistote v súvislosti s obchodom.

Rast fínskej ekonomiky sa v máji citeľne spomalil

finland flag
Helsinki - Rast fínskej ekonomiky sa v máji citeľne spomalil a jeho tempo kleslo na najnižšiu úroveň za štyri mesiace. Oznámil to helsinský štatistický úrad.

Rast čínskej ekonomiky sa v 2. štvrťroku spomalil na 27-ročné minimum

chinese flag1
Peking - Ekonomika Číny zaznamenala v 2. štvrťroku najslabšie tempo rastu za 27 rokov, keď vývoj hospodárstva negatívne ovplyvnili obchodné spory s USA a spomaľujúci sa rast svetovej ekonomiky. Ukázali to zverejnené údaje čínskeho štatistického úradu.

Rast produkcie francúzskeho priemyslu sa v máji citeľne zrýchlil

blue growth chart
Paríž - Tempo rastu produkcie francúzskeho priemyslu sa v máji citeľne zrýchlilo na 2,1 % z revidovaných 0,5 % v apríli. A bolo zároveň najväčšie od novembra 2016. Prispelo k tomu  zvýšenie výroby lietadiel aj nárast produkcie v energetike. Oznámil to štatistický úrad INSEE.

Ekonomika Rumunska rástla v 1. kvartáli najvýraznejšie za viac než rok

Romanian flag
Bukurešť - Ekonomika Rumunska vzrástla v 1. kvartáli o 5 %. Tempo rastu tak bolo o niečo miernejšie, než uvádzal predbežný odhad, v porovnaní s vývojom na konci minulého roka však predstavoval stále výrazné zrýchlenie.

Nemecký priemysel sa v máji zotavil a jeho produkcia medzimesačne vzrástla

german flag1
Wiesbaden - Nemecký priemysel sa v máji zotavil a jeho produkcia medzimesačne vzrástla. Informoval o tom spolkový štatistický úrad Destatis.

Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v máji nečakane výrazný pokles

german flag1
Wiesbaden - Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v máji výrazný pokles. Prekonali tak očakávania ekonómov, ktorí počítali len s miernym poklesom. Poukázali na to údaje, ktoré zverejnil nemecký štatistický úrad Destatis.

Výrobné ceny v eurozóne v máji medziročne vzrástli, ale medzimesačne klesli

Eurosymbol building
Luxemburg - Výrobné ceny v eurozóne aj v celej Európskej únii (EÚ) v máji medziročne vzrástli. Ale v medzimesačnom porovnaní v prípade eurozóny klesli, a to o 0,1 %, zatiaľ čo v celej EÚ stagnovali. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Rast výrobných cien v Španielsku sa v máji spomalil

eurozone
Madrid - Rast výrobných cien v Španielsku sa v máji spomalil a bol najslabší za takmer 1,5 roka. To signalizuje, že aj inflácia vo štvrtej najväčšej ekonomike eurozóny by mohla stratiť tempo. Vyplýva to z údajov, ktoré v utorok zverejnil štatistický úrad INE.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...