1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Americký Exxon Mobil podpísal tretí dlhodobý kontrakt na dodávku LNG do Číny

exxon mobile
Houston/Peking - Americký koncern Exxon Mobil oznámil, že podpísal dlhodobý kontrakt na dodávku skvapalneného zemného plynu (LNG) pre čínsku spoločnosť Zhejiang Energy. Je to už tretí dlhodobý kontrakt americkej firmy na druhom najväčšom trhu pre LNG.

Americký koncern Halliburton zvýšil kvartálny zisk, prekonal odhady trhov

halliburton
Houston - Americký koncern Halliburton oznámil za 1. štvrťrok výrazný rast zisku a v prípade upraveného zisku prekonal očakávania trhov. Tržby síce stagnovali, ale aj v tomto prípade spoločnosť vykázala lepšie výsledky, než sa čakalo.

Spoločnosť Jinergy vstupuje na ukrajinský trh so solárnou energiou a debutuje na veľtrhu CISOLAR 2019

solar panels2
Kyjev, Ukrajina - 17. apríla sa spoločnosť Jinneng Clean Energy Technology Ltd. (Jinergy), čínsky výrobca zariadení na výrobu solárnej energie s podporou technológie po prvýkrát predstavila na veľtrhu CISOLAR 2019 (A34, medzinárodné výstavné centrum ACCO)

Saudská Arábia aj OPEC v marci znížili produkciu ropy

Oil Well6
Paríž - Saudská Arábia znížila ťažbu ropy viac, ako sľúbila v rámci dohody najväčších producentov, členov aj nečlenov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC).

Výsledky horúcej hydroskúšky v EMO3 očakáva ÚJD do konca apríla

nuclear power 3
Mochovce – Výsledky horúcej hydroskúšky na treťom bloku jadrovej elektrárne Mochovce (EMO3) očakáva Úrad jadrového dozoru SR do konca apríla.

Spoločnosť Rosnefť zrealizuje program ťažby ropy v arktickej oblasti

Rosneft logo1
Moskva - Spoločnosť Rosnefť v roku 2018 dosiahla rekordnú ťažbu 260 miliónov ton uhľovodíkových palív. V sektore sa dostala do prvej desiatky najväčších spoločností sveta. Súčasne sa stala aj najväčším prispievateľom do ruského štátneho rozpočtu.

JAVYS transportoval tretí z 12 parogenerátorov jadrovej elektrárne

Nuclear Energy Plant
Jaslovské Bohunice – V jadrovej elektrárni V1 v Jaslovských Bohuniciach sa v utorok uskutočnila preprava tretieho parogenerátora.

Začala sa plánovaná generálna odstávka 1. bloku elektrárne Mochovce

nuclear logo
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) začali 6. apríla generálnu odstávku prvého bloku Mochoviec (EMO1). Je prvou z odstávok jadrových elektrární plánovaných v roku 2019. Informovala o tom spoločnosť SE.

Japonské rafinérie zastavili dovoz iránskej ropy

oil terminal
Tokio - Po zhruba troch mesiacoch nákupu japonské rafinérie oznámili, že zastavujú dovoz ropy z Iránu. Cieľom je zmestiť sa do lehoty, ktorú majú od USA na dovoz suroviny z blízkovýchodnej krajiny.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...