1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Repsolu v roku 2018 vzrástol

repsol building
Madrid - Španielsky energetický gigant Repsol dosiahol minulý rok nárast zisku o 10 %, a to čiastočne vďaka vyšším cenám ropy. Skupina vo štvrtok uviedla, že to bol jej najlepší výsledok za osem rokov.

Risen Energy posilňuje svoju globálnu prítomnosť realizáciou projektu v Mexiku s výkonom 117 MW

Solar panels1
Ningbo, Čína -- Spoločnosť Risen Energy Co., Ltd., výrobca solárnych panelov, nedávno oznámil, že začal s budovaním projektu solárnej elektrárne s plánovaným výkonom 117 MW v Mexiku.

Výrobu elektriny znížilo v roku 2018 sucho

Electricity pylons 1
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) v roku 2018 vyrobili 18.638 gigawatthodín (GWh) elektrickej energie a do siete dodali 16.778 GWh, pričom na dodanej elektrine mala z primárnych zdrojov najvyšší podiel energia získaná štiepením uránu.

Risen Energy podpisuje zmluvu na dodávku modulov s výkonom 323 MW pre najväčšiu ukrajinskú solárnu elektráreň

solar panel
Ningbo, Čína - Výrobca fotovoltických modulov s áčkovými burzovými akciami a líder v odvetví v Číne, spoločnosť Risen Energy Co., Ltd. nedávno oznámil,

Repsol oznámil objav významného ložiska zemného plynu v Indonézii

repsol logo1
Madrid - Španielsky energetický koncern Repsol oznámil, že v spolupráci s malajzijskou spoločnosťou Petronas a japonskou Mitsui Oil Exploration (Moeco) objavil v Indonézii významné ložisko zemného plynu.

Shell sa dohodol na akvizícii spoločnosti sonnen

shell gas station 1
Bratislava – Spoločnosť Shell sa dohodla na akvizícii 100-percentného podielu spoločnosti sonnen. Akvizícia nadväzuje na investíciu Shellu z mája 2018. Po schválení regulačnými úradmi sa sonnen stane plnohodnotnou dcérskou spoločnosťou Shellu.

Zisk Rosnefti v 4. kvartáli klesol, za celý rok sa viac ako zdvojnásobil

Rosneft logo1
Moskva - Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť zaznamenala v 4. kvartáli 2018 pokles zisku o 23 %. Pod tento výsledok sa podpísali nižšie tržby a nevýhodný kurz rubľa.

BP sa v 4. kvartáli 2018 dostal z červených čísiel

BP petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP sa v poslednom štvrťroku roku 2018 dostal z červených čísiel a jeho zisk za celý rok sa takmer strojnásobil. Vďačí za to silnému výkonu vo všetkých segmentoch.

Spolková vláda zvyšuje ciele v podiele elektriny z ekologických zdrojov

wind turbine
Berlín - Nemecká spolková vláda chce zvýšiť podiel elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov na jej celkovej spotrebe. Predpokladom pre splnenie nových cieľov si však bude od štyroch prevádzkovateľov rozvodných sietí vyžiadať ďalšie miliardy eur na ich budovanie.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...