1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk nemeckého koncernu RWE vlani klesol

RWE logo
Essen - Pokles výroby elektriny z hnedého uhlia a jadra rovnako ako zníženie veľkoobchodných cien mali vlani negatívny vplyv na hospodárske výsledky nemeckého elektrárenského koncernu RWE.

Rusko chce pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu

gas pipeline1
Moskva - Ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je na pracovnej návšteve v Bulharsku, povedal, že Moskva je pripravená pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu aj po roku 2019 napriek výstavbe plynovodu Severný prúd 2, ktorý povedie po dne Baltského mora.

Zisk Repsolu v roku 2018 vzrástol

repsol building
Madrid - Španielsky energetický gigant Repsol dosiahol minulý rok nárast zisku o 10 %, a to čiastočne vďaka vyšším cenám ropy. Skupina vo štvrtok uviedla, že to bol jej najlepší výsledok za osem rokov.

Risen Energy posilňuje svoju globálnu prítomnosť realizáciou projektu v Mexiku s výkonom 117 MW

Solar panels1
Ningbo, Čína -- Spoločnosť Risen Energy Co., Ltd., výrobca solárnych panelov, nedávno oznámil, že začal s budovaním projektu solárnej elektrárne s plánovaným výkonom 117 MW v Mexiku.

Výrobu elektriny znížilo v roku 2018 sucho

Electricity pylons 1
Bratislava - Slovenské elektrárne (SE) v roku 2018 vyrobili 18.638 gigawatthodín (GWh) elektrickej energie a do siete dodali 16.778 GWh, pričom na dodanej elektrine mala z primárnych zdrojov najvyšší podiel energia získaná štiepením uránu.

Risen Energy podpisuje zmluvu na dodávku modulov s výkonom 323 MW pre najväčšiu ukrajinskú solárnu elektráreň

solar panel
Ningbo, Čína - Výrobca fotovoltických modulov s áčkovými burzovými akciami a líder v odvetví v Číne, spoločnosť Risen Energy Co., Ltd. nedávno oznámil,

Repsol oznámil objav významného ložiska zemného plynu v Indonézii

repsol logo1
Madrid - Španielsky energetický koncern Repsol oznámil, že v spolupráci s malajzijskou spoločnosťou Petronas a japonskou Mitsui Oil Exploration (Moeco) objavil v Indonézii významné ložisko zemného plynu.

Shell sa dohodol na akvizícii spoločnosti sonnen

shell gas station 1
Bratislava – Spoločnosť Shell sa dohodla na akvizícii 100-percentného podielu spoločnosti sonnen. Akvizícia nadväzuje na investíciu Shellu z mája 2018. Po schválení regulačnými úradmi sa sonnen stane plnohodnotnou dcérskou spoločnosťou Shellu.

Zisk Rosnefti v 4. kvartáli klesol, za celý rok sa viac ako zdvojnásobil

Rosneft logo1
Moskva - Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť zaznamenala v 4. kvartáli 2018 pokles zisku o 23 %. Pod tento výsledok sa podpísali nižšie tržby a nevýhodný kurz rubľa.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...