1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BP sa v 4. kvartáli 2018 dostal z červených čísiel

BP petrol station
Londýn - Britský ropný koncern BP sa v poslednom štvrťroku roku 2018 dostal z červených čísiel a jeho zisk za celý rok sa takmer strojnásobil. Vďačí za to silnému výkonu vo všetkých segmentoch.

Spolková vláda zvyšuje ciele v podiele elektriny z ekologických zdrojov

wind turbine
Berlín - Nemecká spolková vláda chce zvýšiť podiel elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov na jej celkovej spotrebe. Predpokladom pre splnenie nových cieľov si však bude od štyroch prevádzkovateľov rozvodných sietí vyžiadať ďalšie miliardy eur na ich budovanie.

Úrad schválil fúziu spoločnosti Veolia Energia Slovensko a piatich firiem

veolia logo
Bratislava - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní priamej výlučnej kontroly podnikateľom Veolia Energia Slovensko, a. s., Bratislava (Veolia)

Belgicko v pondelok vyčerpalo svoj podiel zelenej energie na rok 2019

solar panel
Brusel - Pondelok 4. februára je pre Belgicko tzv. "sivým dňom", čiže dňom v roku, keď krajina vyčerpala zásoby svojej "zelenej energie". Uviedla to tlačová agentúra Belga.

Dovoz skvapalneného zemného plynu do Číny vzrástol v januári na nový rekord

LNG
Peking - Dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG) do Číny zaznamenal v januári nový rekord, a to napriek tomu, že krajina má vysoké zásoby komodity, keďže súčasná zima patrí k teplejším. Ukázali to údaje z energetického a lodiarskeho sektora.

Plán na ukončenie výroby elektriny z uhlia v Nemecku v roku 2038 vyvolal kritiku

miner
Berlín - Návrh tzv. uhoľnej komisie v Nemecku na ukončenie výroby elektrickej energie z uhlia najneskôr koncom roka 2038 vyvolal vlnu kritiky. Denník Münchner Merkur vo svojom úvodníku označil tento plán za "riskantný experiment".

GE plánuje zrušiť až na 468 pracovných miest vo Francúzsku

General Electric GE
Belfort - Americký energetický gigant General Electric (GE) plánuje zrušiť až na 468 pracovných miest vo Francúzsku. Uviedli to zdroje z francúzskych odborov.

Halliburton sa v 4. kvartáli dostal z červených čísiel

halliburton logo
New York - Americká ropná spoločnosť Halliburton v utorok oznámila, že sa vlani v 4. kvartáli dostala z červených čísiel a jej zisk aj tržby prekonali i odhady analytikov z Wall Street.

Nabíjačky elektrických áut môžu ohroziť domácu sieť

elektromobil nabijanie
Bratislava - Zatiaľ čo moderné elektrické vozidlá sú neustále testované na rôzne zraniteľnosti, niektoré ich základné príslušenstvo, ako napríklad nabíjačky batérií, dostávajú menej pozornosti.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...