1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volkswagen chce do roku 2026 zvýšiť prevádzkovú maržu značky VW na 6,5 %

Volkswagen Touareg
Wolfsburg - Najväčšia nemecká automobilka Volkswagen chce výrazne zvýšiť príjmy svojej rovnomennej kmeňovej hlavnej značky, ktoré by mali do roku 2026 vzrásť o približne 10 miliárd eur. Spoločnosť v stredu oznámila, že cieľom je zvýšiť prevádzkovú maržu na 6,5 %, aby sa zabezpečili budúce investície a zamestnanosť.

Švédska skupina H2 Green Steel bude dodávať Mercedesu zelenú oceľ

Mercedes Benz logo1
Štokholm - Švédska spoločnosť H2 Green Steel oznámila, že bude od roku 2025 dodávať nemeckému výrobcovi luxusných áut Mercedes-Benz 50.000 ton ocele vyrobenej bez použitia fosílnych palív. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Čínska Geely zvýšila podiel v automobilke Aston Martin na viac než dvojnásobok

aston martin logo
Londýn - Britská automobilka Aston Martin Lagonda zverejnila, že čínska spoločnosť Geely zvýšila svoj podiel v britskej firme na viac než dvojnásobok. Čínska firma sa tak stala tretím najväčším akcionárom v britskom výrobcovi luxusných vozidiel. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Skupina Volkswagen pripravuje rozsiahlu reštrukturalizáciu vlajkovej značky

volkswagen logo2
Wolfsburg - Najväčší výrobca automobilov v Nemecku Volkswagen (VW) plánuje rozsiahlu reštrukturalizáciu s cieľom zlepšiť ziskovosť svojej hlavnej značky. Tá napriek všetkým svojim silným stránkam ešte nemá dostatočne pevnú ekonomickú základňu, napísal v internom liste zamestnancom šéf značky VW Thomas Schäfer.

Šéf Daimler Truck varuje pred závislosťou od batérií z Číny

Daimler logo1
Hannover - Nemecký výrobca nákladných vozidiel Daimler Truck sa obáva dominancie Číny v oblasti batérií a extrémne vysokej závislosti Nemecka od dovozu z ázijskej krajiny. Uviedol to šéf automobilky Martin Daum pre agentúru DPA, od ktorej správu prevzala TASR.

Skupina Stellantis varuje pred hrozbou zatvorenia tovární v Británii

Stellantis Board
Londýn - Automobilka Stellantis varovala britskú vládu, že pokiaľ nedosiahne zmeny v dohode o brexite, bude možno prinútená zatvoriť svoje továrne v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť uviedla, že ohrozená je výroba elektrických áut, keďže ich vývoz do EÚ by vzhľadom na nové pravidlá o pôvode komponentov mohol čeliť clu vo výške 10 %.

O výrobe Trinity EV vo Wolfsburgu sa zatiaľ nerozhodlo

volkswagen logo2
Wolfsburg - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) stále zvažuje možnosť prestavby svojej továrne vo Wolfsburgu v Nemecku na výrobu novej generácie elektrických vozidiel (EV) s názvom Trinity alebo výstavbu novej továrne na tieto modely. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ Arno Antlitz. 

Jaguar investuje počas piatich rokov do vývoja elektroáut 17 miliárd eur

Jaguar Land Rover
Bratislava - Automobilka Jaguar Land Rover (JLR) v nasledujúcich piatich rokoch investuje do elektromobility 15 miliárd libier (17,003 miliardy eur). Investície pôjdu okrem programu výroby vozidiel do autonómnych a digitálnych technológií, umelej inteligencie a zručností ľudí.

Hyundai Motor plánuje odísť z Ruska a predať svoje závody kazašskej firme

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor plánuje odísť z Ruska a predať tam svoje výrobné závody kazašskej spoločnosti. Uviedli to juhokórejské médiá. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...