1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk automobilky Hyundai klesol vo 4. kvartáli zhruba o polovicu

Hyundai Logo
Soul - Zisk juhokórejskej automobilky Hyundai Motor klesol vo 4. kvartáli zhruba o polovicu, čím výrazne zaostal za očakávaniami trhov. Výsledky spoločnosti ovplyvnili rastúce náklady a platby daní.

Volkswagen dosiahol emisný cieľ EÚ pre rok 2021

Volkswagen Touareg
Wolfsburg - Nemecký automobilový gigant Volkswagen (VW) v pondelok oznámil, že v roku 2021 prekonal cieľ Európskej únie (EÚ) v oblasti znižovania emisií oxidov uhlíka u svojich nových vozidiel po tom, ako ho rok predtým nedosiahol. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Ročný cieľ výroby Toyoty zasiahol nedostatok čipov

toyota logo2
Tokio - Japonská Toyota, najväčšia svetová automobilka z hľadiska predaja, v utorok oznámila, že už neočakáva splnenie svojho ročného výrobného cieľa, pretože ju brzdia problémy s dodávkami čipov.

Daimler Truck zaznamenal v roku 2021 nárast predaja

Daimler logo1
Stuttgart - Nemecký výrobca nákladných áut Daimler Truck, ktorý sa vlani v decembri odčlenil od spoločnosti Daimler, v utorok oznámil, že v minulom roku zaznamenal nárast predaja o 20 %.

Zameranie Renaultu na značky s vyššou hodnotou sa vyplatilo v roku 2021

renault logo 300x200
Paríž – Solídny výkon modelov Renault s vyššou hodnotou pomohol zmierniť celkový medziročný pokles globálneho predaja francúzskej automobilovej skupiny v roku 2021. To ukazuje, že jej zameranie na ziskovejšie modely sa vypláca.

Volkswagen chce tento rok zdvojnásobiť predaj elektromobilov v Číne

Volkswagen Company logo
Wolfsburg/Peking - Nemecká automobilová skupina Volkswagen (VW) tento rok pravdepodobne zdvojnásobí predaj svojich batériových elektrických vozidiel ID v Číne. Chcela by dosiahnuť ešte lepšie výsledky, ale mohol by ju opäť brzdiť nedostatok polovodičov.

Kia Slovakia ukončila výrobu Sportage štvrtej generácie

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Spoločnosť Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobila v prvom januárovom týždni posledný automobil Sportage štvrtej generácie. Podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Potočka sa táto generácia vyrábala od konca roku 2015 a posledný vyrobený kus má poradové číslo 1.161.841.

Toyota zastavuje výrobu v dvoch japonských továrňach pre problémy s dodávkami

toyota logo2
Tokio - Japonská automobilka Toyota vo štvrtok oznámila, že zastavila výrobu v dvoch domácich závodoch pre nedostatok dodávok.

Ford investuje 900 miliónov USD do modernizácie továrne v Thajsku

ford logo 3
Bangkok - Americká automobilka Ford Motor investuje 900 miliónov USD (799,57 milióna eur) do modernizácie továrne v Thajsku, v ktorej vyrába svoj pick-up Ranger a SUV Everest. Bude to jej najväčšia investícia v tejto ázijskej krajine.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...