1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov

decline 1
Frankfurt nad Mohanom - Produkcia áut v Nemecku vlani padla na najnižšiu úroveň za vyše 20 rokov. Dôvodom bola obchodná vojna medzi USA a Čínou, ktorá mala negatívny vplyv na predaj na zahraničných trhoch.

Tesla znižuje cenu Modelu 3 vyrábaného v Číne pod 300.000 jüanov

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektromobilov Tesla znižuje cenu vozidiel Model 3 vyrábaných v Číne o 16 % pod 300.000 jüanov. Umožňujú mu to dotácie čínskej vlády na podporu predaja elektrických áut.

Aktivita v čínskom výrobnom sektore spomalila v decembri tempo rastu

chinese flag1
Peking - Aktivita v čínskom výrobnom sektore rástla aj v závere roka 2019, tempo rastu sa však spomalilo. Poukázali na to zverejnené údaje spoločností Caixin a IHS Markit.

Volkswagen začal diskutovať s nemeckými spotrebiteľmi o prípadnom urovnaní

volkswagen logo3
Frankfurt nad Mohanom - Nemecká automobilka Volkswagen začala rokovania s vlastníkmi áut poškodených jej emisnou kauzou o urovnaní. Uviedla to vo štvrtok samotná automobilka, ktorá dodala, že rokovania sú zatiaľ v počiatočnej fáze.

V bratislavskom Volkswagene sa bude montovať Škoda Karoq

Skoda logo
Bratislava - V bratislavskom závode Volkswagen (VW) Slovakia sa bude uskutočňovať montáž kompaktného SUV Škoda Karoq. O presunutí časti výroby do Bratislavy bolo rozhodnuté z kapacitných dôvodov.

Záujem o dotácie na elektromobily je veľký, za 30 minút sa minulo 1,2 mil. eur

elektromobil nabijanie
Bratislava – Záujem o pridelenie dotácie na nákup elektromobilov je mimoriadny.

Tesla by mala v závode pri Berlíne vyrábať 500.000 áut ročne

tesla motors logo
Frankfurt nad Mohanom - Americká automobilka Tesla plánuje vo svojom novom závode neďaleko Berlína vyrábať ročne 500.000 elektromobilov. Uviedol to nemecký denník Bild.

Nemeckí zamestnanci Daimleru najviac pocítia znižovanie nákladov a prepúšťanie

daimler logo big
Stuttgart - Nemeckí zamestnanci automobilky Daimler najviac pocítia avizované znižovanie nákladov o 1,4 miliardy eur naplánované do konca roku 2022. Informoval o tom v utorok Michael Brecht, šéf zamestnaneckej rady automobilky.

Produkcia áut v Británii pokračovala v poklese aj v októbri

cars parking3
Londýn - Produkcia áut v Británii klesla aj minulý mesiac, čo znamená, že pokles výroby zaznamenala ostrovná krajina už 16 z posledných 17 mesiacov. Informovalo o tom vo štvrtok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...