1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

BMW začne i v Británii koncom roka vyrábať nový elektrický model Mini

mini cooper logo
Oxford/Mníchov – Nemecká automobilka BMW začne vyrábať nový elektrický model Mini vo svojej britskej továrni koncom roka 2019. Zákazníci by si tak mohli prvé vozidlá kúpiť už na jar budúceho roka. Oznámil to nemecký koncern.

Čínska automobilka Geely očakáva za 1. polrok pokles zisku o 40 %

decline
Peking - Čínska automobilka Geely počíta za 1. polrok tohto roka s poklesom zisku približne o 40 %. Dôvodom je väčší pokles predaja v porovnaní s očakávaniami.

Nové hybridné BMW automaticky vypne spaľovací motor v znečistených mestách

BMW Logo1
Mníchov – Nové hybridné automobily BMW automaticky vypnú svoje spaľovacie motory v silne znečistených mestských oblastiach a prejdú na čisto elektrický režim jazdy v rámci znižovania emisií z vozidiel.

Aliancia Renaultu s Nissanom zostáva prioritou francúzskej vlády

renault logo 300x200
Paríž - Aliancia francúzskej automobilky Renault s japonským partnerom Nissanom zostáva prioritou kabinetu v Paríži v prípade akejkoľvek ďalšej konsolidácie s koncernom Fiat-Chrysler Automobiles (FCA). Vyhlásil to francúzsky minister financií Bruno Le Maire.

Pre VW je spolupráca s Fordom dôležitá z geografického a strategického hľadiska

Volkswagen Company logo
Wolfsburg – Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen (VW), uviedol, že spolupráca nemeckej automobilky s americkým Fordom v oblasti perspektívnych technológií má veľkú budúcnosť.

Predaj automobilky Škoda Auto v máji klesol, nadol ho stiahol prepad v Číne

Skoda logo2
Praha - Česká automobilka Škoda Auto dodala v máji zákazníkom 104.900 vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to bolo o 6,6 % menej. Dôvodom je najmä pokles predaja na najväčšom trhu značky, v Číne. Uviedla to česká firma.

Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, 11. mesiac po sebe

cars parking2
Peking - Predaj áut v Číne sa aj v máji znížil, už jedenásty mesiac po sebe. Dlhodobý pokles automobilového priemyslu v krajine tak nevykazuje žiadne známky ústupu. Vyplýva to z údajov čínskeho združenia výrobcov automobilov (CAAM).

Nissan chce požiadať Renault o výrazné zníženie jeho podielu vo firme

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Automobilka Nissan chce požiadať Renault, aby výrazne znížil svoj podiel v japonskej firme zo súčasných 43,4 %, výmenou za podporu jeho fúzie s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

ZF Slovakia plánuje rozširovať výrobu v Leviciach

priemyselny park3
Levice – Akciová spoločnosť ZF Slovakia začala s výstavbou nového skladovacieho a logistického centra v priemyselnom parku Levice – Géňa.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...