1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Kia Slovakia vyrobila štyri milióny áut, jubilejným modelom je Sportage

KIA logo big
Teplička nad Váhom – Výrobný závod spoločnosti Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobil v pondelok (24. 5.) štvormiliónte auto. Hovorca spoločnosti Tomáš Potoček informoval, že sa ním stal model Kia Sportage.

Lamborghini predstavilo plán elektrifikácie v hodnote 1,5 miliardy eur

Lamborghini logo
Miláno - Taliansky výrobca športových áut Lamborghini v utorok predstavil plán elektrifikácie v hodnote 1,5 miliardy eur. Pripojil sa tak ku globálnemu odklonu od fosílnych palív. Ikonická značka však riskuje, že vyvolá pobúrenie medzi fanúšikmi a motoristickými nadšencami.

Zisk automobilky Ferrari vzrástol v 1. kvartáli o takmer štvrtinu

ferrari logo
Maranello - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari oznámil za 1. štvrťrok rast čistého zisku o takmer štvrtinu. Spoločnosť zároveň prekonala očakávania trhov.

Renault obmedzí maximálnu rýchlosť svojich áut na 180 km/h

Renault logo1
Paríž - Renault v rámci svojej novej stratégie bezpečnosti obmedzí v budúcnosti maximálnu rýchlosť nových áut na 180 kilometrov za hodinu. Cieľom je zníženie počtu nehôd, uviedol v pondelok francúzsky koncern.

Rakúsko musí do roka 2030 zvýšiť počet nabíjacích staníc šesťnásobne

electromobil battery recharging
Viedeň - V Rakúsku je v súčasnosti takmer 5000 nabíjacích staníc pre elektromobily, no do roka 2030 ich bude potrebných zhruba 30.000, aby sa pokryl dopyt motoristov.

Globálny nedostatok čipov pre polovodiče zasiahol výrobu automobilov aj v Číne

chinese flag1
Šanghaj - Celosvetový nedostatok polovodičov zasiahol výrobu automobilov aj v Číne. To podkopáva nádeje, že najväčší svetový trh s automobilmi by mohol byť motorom zotavovania tohto odvetvia. Upozornili na to manažéri z automobilového priemyslu na veľtrhu v Šanghaji

Výrobca čipov Renesas obnoví pôvodnú výrobnú kapacitu do konca mája

electronic chip
Tokio - Japonská spoločnosť Renesas Electronics plánuje dosiahnuť plnú výrobnú kapacitu vo svojom závode poškodenom požiarom do konca mája. Uviedla to spoločnosť po tom, ako v sobotu (17. 4.) začala opätovne spúšťať produkciu.

BMW chce do roku 2025 zvýšiť podiel elektromobilov na predaji v Číne na 25 %

BMW Logo1
Šanghaj - Nemecká automobilka BMW chce, aby sa do roku 2025 predaj elektromobilov podieľal štvrtinou (25 %) na jej celkovom odbyte v Číne. Povedal to v pondelok novinárom šéf jej čínskej divízie Jochen Goller na autosalóne v Šanghaji.

Automobilka Mitsubishi pre nedostatok čipov zníži výrobu v Japonsku a Thajsku

mitsubishi logo1
Tokio - Japonská automobilka Mitsubishi Motors v pondelok oznámila, že zníži svoju výrobu v troch závodoch v Japonsku a Thajsku. Dôvodom je nedostatok čipov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...