1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínsky CATL postaví v Maďarsku továreň na batérie, bude zásobovať Mercedes, BMW

charging e car
Šanghaj – Čínska spoločnosť CATL v piatok oznámila, že v Maďarsku postaví továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšia v Európe. Pripravuje sa tak na uspokojenie rastúceho dopytu globálnych výrobcov automobilov. 

Prevádzkový zisk Toyota Motor v 1. kvartáli klesol o 42 %

toyota logo2
Tokio - Toyota Motor zaznamenala v 1. kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka 2022/23 prudký pokles prevádzkového zisku. Dôvodmi boli problémy v rámci dodávateľského reťazca a zvýšenie nákladov. Japonský automobilový gigant však zlepšil celoročné vyhliadky. Očakáva totiž, že výsledky podporí slabý jen.

Zisk automobilky Ferrari vzrástol v 2. kvartáli o viac než pätinu

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari oznámil za 2. štvrťrok výrazný rast tržieb aj zisku, ktorými prekonal očakávania. Firma zároveň zlepšila prognózu na celý rok.

Produkcia áut v Británii v máji vzrástla, prvýkrát za takmer rok

growth chart 3
Londýn - Produkcia áut v Británii vzrástla v máji o viac než 13 %, čo predstavuje prvé zvýšenie výroby za takmer rok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Premiér Bádenska-Württemberska zabráni prevzatiu Mercedesu čínskymi investormi

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Prevzatie nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes-Benz čínskymi investormi by sa malo prekaziť. Vyhlásil to Winfried Kretschmann, premiér Bádenska-Württemberska, v ktorom má nemecká automobilka sídlo. TASR o tom informuje na základe správy DPA.

Výroba áut v Mexiku aj ich export v máji vzrástli

mexican flag
Mexiko - Výroba áut v Mexiku v máji ožila a po poklese v predchádzajúcom mesiaci vzrástla aj napriek problémom v dodávateľskom reťazci. Export vozidiel z krajiny pokračoval zároveň tiež v raste, aj keď pomalším tempom.

Mercedes-Benz zvoláva vo svete takmer milión áut pre možné problémy s brzdami

Mercedes Benz logo1
Berlín - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zvoláva po celom svete do servisov takmer milión starších áut. Dôvodom sú možné problémy z brzdovým systémom. Uviedol to cez víkend Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

V Debrecíne položili základný kameň výrobného závodu nemeckej automobilky BMW

BMW Logo1
Budapešť - V maďarskom meste Debrecín na severovýchode krajiny položili v stredu základný kameň nového výrobného závodu nemeckej automobilky BMW. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na agentúru MTI,

Produkcia áut v Británii klesla v apríli o viac než desatinu

cars parking2
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala minulý mesiac pokles o viac než desatinu. Dôvodom je, že k  doterajším problémom v dodávateľskom reťazci a nedostatku čipov sa ešte pridala vojna na Ukrajine, ktorá patrí k významným producentom autokomponentov.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...