1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

PSA vytvorí fond solidarity na pomoc zamestnancom po zatvorení tovární

peugeot citroen logo
Paríž - Francúzska automobilová skupina PSA Peugeot Citroën oznámila vytvorenie fondu solidarity na pomoc zamestnancom, ktorých zasiahlo zatvorenie jej závodov v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Predstavila aj nové kroky na ochranu zdravia svojich pracovníkov.

Prievidzský dodávateľ pre automobilky znížil kapacitu výroby o 70 percent

brose
Prievidza - Prievidzský dodávateľ pre automobilový priemysel v súčasnosti funguje na 30 percentách kapacity svojej výroby. Zníženie kapacity si vyžiadala pandémia nového koronavírusu, firma nevylúčila, že bude žiadať pomoc od štátu.

Výrobca nákladných áut Volvo zatvoril väčšinu závodov

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel Volvo AB v stredu uviedol, že väčšina výrobných závodov skupiny je v súčasnosti zatvorená a zamestnanci vo viacerých krajinách boli dočasne prepustení.

Americké automobilky budú mať závody odstavené pravdepodobne aj v apríli

cars parking2
Washington - Tri americké automobilky známe ako Veľká trojka plánujú predĺžiť súčasnú odstávku svojich závodov z marca aj na určité obdobie apríla. Dôvodom je fakt, že šírenie nového koronavírusu v USA a za hranicami sa zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu.

ZKW začala s redukciou výroby vo svojom závode v Krušovciach

ZKW Logo coloured
Topoľčany – Spoločnosť ZKW Slovakia začala v súvislosti s výskytom nového koronavírusu redukovať výrobu vo svojom závode v Krušovciach pri Topoľčanoch. V prvej fáze plánuje firma do konca tohto týždňa ukončiť približne 60 percent aktuálne bežiacej sériovej výroby.

Tesla pre koronavírus zastaví výrobu v kalifornskom Fremonte

tesla motors logo
Los Angeles - Americký výrobca elektromobilov Tesla od 23. marca dočasne zastaví výrobu vo svojom závode v kalifornskom Fremonte, aby dodržal nariadenia, ktoré zaviedli úrady v zálive San Francisco Bay v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Fiat Chrysler dočasne zastaví prevádzku v niektorých talianskych závodoch

fiat chrysler logo1
Miláno - Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) pozastavuje dočasne prevádzku v niektorých talianskych závodoch. Je to dôsledok opatrení, ku ktorým firma pristúpila v reakcii na prudké zhoršenie situácie v súvislosti so šírením nového koronavírusu v krajine.

Produkcia Daimleru v Číne je napriek koronavírusu stabilná

Mercedes Benz logo1
Frankfurt nad Mohanom - Produkcia nemeckej automobilky Daimler v Číne je napriek koronavírusu stabilná a dodávateľské reťazce má zabezpečené. Stále je však veľmi skoro na predpovede, čo sa týka dôsledkov epidémie koronavírusu na predaj jej áut.

Udržanie továrne Vauxhall bude závisieť od dohody o obchode po brexite

PSA groupe
Paríž - Francúzska automobilová skupina PSA neočakáva, že do konca roku 2020 rozhodne, či sa má udržať britská továreň v meste Ellesmere Port. Bude to závisieť od toho, ako sa vyvinú rozhovory o obchode po brexite. Uviedol to výkonný riaditeľ Carlos Tavares.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...