1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Mercedes-Benz predal svoj podiel v ruskom výrobcovi nákladných áut Kamaz

kamaz truck
Berlín/Moskva - Nemecká automobilka Mercedes-Benz predala svoj podiel v ruskom výrobcovi nákladných vozidiel Kamaz. Mercedes je tak ďalšou zo západných spoločností, ktoré sa po invázii Ruska na Ukrajinu vo februári 2022 stiahli z ruského trhu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Zisk Stellantis za celý rok 2023 vzrástol, ale v 2. polroku klesol

Stellantis Board
Miláno - Nadnárodná automobilová skupina Stellantis zaznamenala nárast zisku aj tržieb za celý rok 2023, ale jej príjmy v 2. polroku klesli, keďže štrajky spôsobili dlhé prerušenie výroby v USA.

VW chce udržať objem investícií v nasledujúcich rokoch na stabilnej úrovni

Volkswagen Company logo
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) plánuje udržať objem svojich investícií v najbližších rokoch na stabilnej úrovni. To znamená, že aj v nasledujúcom päťročnom období by jej plánované výdavky mali dosiahnuť približne 180 miliárd eur. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na správu denníka Handelsblatt.

Toyota prekonala v 3. kvartáli odhady trhov, zlepšila odhad zisku na celý rok

toyota logo on car
Tokio - Japonská automobilka Toyota zlepšila prognózu prevádzkového zisku za celý obchodný rok 2023/2024 po tom, ako za 3. štvrťrok vykázala lepšie výsledky, než sa čakalo. Prispel k tomu slabší kurz jenu a zvýšený predaj hybridných vozidiel.

Zisk Ferrari vlani prekročil jednu miliardu eur

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari vykázal za rok 2023 rekordný čistý zisk. Prvýkrát totiž prekonal hranicu jednej miliardy eur a má ambíciu dosiahnuť tento rok jeho ďalší nárast.

Taliansko predstavilo plán na podporu ekologickejších áut

italian flag
Rím - Taliansko oznámilo plán na podporu automobilového priemyslu v hodnote 950 miliónov eur. To privítala automobilová skupina Stellantis, ktorá obvinila Rím z nedostatočnej podpory elektrických vozidiel.

Talianska vláda chce podporiť domácu výrobu automobilov

italian flag
Rím - Talianska vláda plánuje zaviesť stimuly na podporu domácej výroby automobilov. Podľa jej predstáv by sa mala vrátiť na úroveň viac ako milión vozidiel ročne. Tému chce vládny kabinet prediskutovať s odbormi na stretnutí plánovanom na 1. februára. Medzi možnými opatreniami sa spomína aj podpora šrotovania starších áut.

Výsledky Tesly za 4. kvartál sklamali očakávania trhu

tesla motors logo
Austin - Akcie Tesly v predburzovom obchodovaní padli o 8 %. Dôvodom boli hospodárske výsledky spoločnosti za 4. kvartál, ktoré sklamali očakávania. Automobilka okrem toho varovala, že rast predaja a tržieb bude v prebiehajúcom roku pomalší.

Zisk spoločnosti Hyundai Motor v poslednom štvrťroku 2023 výrazne vzrástol

Hyundai Logo
Soul - Zisk juhokórejskej automobilky Hyundai Motor v poslednom štvrťroku minulého roka výrazne vzrástol vďaka silným predajom vozidiel vyššej triedy. Čistý zisk za tri mesiaca do konca decembra predstavoval 2,2 bilióna juhokórejských wonov (1,514 miliardy eur), čo bolo o 29 % viac ako v rovnakom období roka 2022, oznámila spoločnosť.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...