1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla zrýchľuje prepúšťanie v Číne po spomalení predaja

tesla motors logo
Šanghaj - Americká automobilka Tesla znižuje počet pracovných miest v Číne po údajoch o poklese predaja. Šéf automobilky Elon Musk je pod rastúcim tlakom, aby získal späť podiel na najväčšom automobilovom trhu na svete, kde Teslu začínajú predbiehať domáci rivali.

Nissan oznámil nárast zisku za uplynulý rok 2023/2024

nissan logo1
Tokio – Japonská automobilka Nissan oznámila, že v uplynulom finančnom roku 2023/2024 takmer zdvojnásobila svoj čistý zisk, ale jej prevádzkový zisk za 4. štvrťrok zaostal za odhadmi analytikov. V súčasnom roku predpovedá pokles čistého zisku vzhľadom na tvrdú konkurenciu a pokračujúce problémy s vysokou infláciou.

Zisk automobilky Mercedes-Benz klesol v 1. štvrťroku o takmer štvrtinu

Mercedes Benz logo1
Berlín - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zaznamenala za prvé tri mesiace tohto roka pokles zisku o takmer štvrtinu po tom, ako predala menej áut. Napriek tomu dala najavo, že ceny svojich vozidiel znižovať nebude.

Skupine Volkswagen v 1. štvrťroku klesli tržby aj zisk

volkswagen logo3
Wolfsburg - Skupina Volkswagen má za sebou slabší začiatok nového roka vzhľadom na zložitú situáciu v Číne a problémy spojené s uvádzaním nových modelov na trh.

Skupina Renault v 1. štvrťroku zvýšila tržby o 1,8 % na 11,7 miliardy eur

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina Renault predala v prvom štvrťroku 549.099 vozidiel a jej tržby v medziročnom porovnaní vzrástli o 1,8 % na 11,7 miliardy eur.

Adient ruší pracovné miesta v Európe, presúva ich do krajín s nižšími nákladmi

Adient sk 18
New York/Dublin - Spoločnosť Adient, dodávateľ sedadiel pre automobilky v pondelok oznámila, že v snahe znížiť náklady reštrukturalizuje svoje podnikanie v Európe. Zníži počet pracovných miest a presunie ich do krajín s menšími nákladmi na pracovnú silu.

Honda plánuje investovať v Brazílii do konca desaťročia vyše 740 mil. eur

honda logo 1
Brazília - Japonská automobilka Honda plánuje do konca tohto desaťročia investovať v Brazílii v prepočte viac než 740 miliónov eur. Oznámenie japonskej spoločnosti je ďalším zo série investičných rozhodnutí, ktoré v poslednom období urobili viaceré zahraničné automobilky.

Spoločnosť InoBat vyrobila vo Voderadoch prvé batérie

Inobat logo 23
Bratislava/Voderady/Šurany - Spoločnosť InoBat, ktorá vyvíja inovatívne batérie do elektrických vozidiel, oznámila vyrobenie prvých batérií.

Tesla prepustí viac ako 10 % svojej globálnej pracovnej sily

tesla motors logo
Palo Alto - Americký výrobca elektromobilov Tesla prepustí viac ako 10 % svojej globálnej pracovnej sily. Vyplýva to z interného e-mailu, ktorý v pondelok rozposlal generálny riaditeľ Elon Musk.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...