1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Zisk Hondy v 1. štvrťroku 2023/24 vzrástol o 78 %

honda logo 1
Tokio - Japonská automobilka Honda zaznamenala v uplynulom 1. štvrťroku finančného roka 2023/2024 nárast zisku o 78 %. Prispeli k tomu zvýšenie predaja, najmä na severoamerickom trhu, ako aj slabší jen, ktorý zvyšuje jej príjmy zo zahraničia.

Predaj elektromobilov Tesla vyrobených v Číne sa v júli znížil o 31 %

tesla motors logo
Šanghaj - Predaj elektromobilov americkej automobilky Tesla vyrobených v Číne sa v júli 2023 v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom prepadol o 31 %. Ukázali to vo štvrtok údaje čínskej automobilovej asociácie CPCA. Došlo k tomu v čase, keď Tesla pripravuje svoj závod v Šanghaji na nový Model 3.

Čistý zisk BMW v 2. štvrťroku klesol o 2,9 % na 2,96 miliardy eur

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných automobilov BMW zaznamenal v druhom štvrťroku napriek silným predajom mierne zníženie zisku. Spoločnosť vo štvrtok oznámila, že jej čistý zisk medziročne klesol o 2,9 % na 2,96 miliardy eur.

Zisk aj tržby Ferrari v 2. štvrťroku vzrástli

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari vykázal za 2. štvrťrok nárast zisku aj tržieb. A vzhľadom na priaznivý vývoj objednávok mierne zvýšil svoje prognózy príjmov za celý rok.

Čínsky automobilový trh v júli spomalil rast

autosalon bratislava
Peking - Čínsky automobilový trh v júli spomalil rast. Dodávky osobných automobilov koncovým zákazníkom sa v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka znížili o 5 % na 1,73 milióna. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvolala na v stredu zverejnené údaje zväzu čínskych výrobcov osobných vozidiel PCA.

Volvo Group dosiahla v 2. štvrťroku zisk 10,8 miliardy SEK

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel a autobusov Volvo Group dosiahol v druhom štvrťroku výrazne lepšie výsledky, ako sa očakávalo. Zisk spoločnosti vzrástol na 10,8 miliardy švédskych korún (939 miliónov eur) zo sumy 10,5 miliardy SEK zaznamenanej v rovnakom období minulého roka.

Značka Volkswagen investuje v Brazílii miliardu eur

volkswagen logo3
Wolfsburg - Značka Volkswagen (VW) chce podporiť svoj rast v Južnej Amerike veľkou investíciou a sériou nových modelov. Vlajková loď koncernu Volkswagen v utorok oznámila, že do roku 2026 investuje miliardu eur do vývoja spaľovacích motorov na báze etanolu a nových obchodných modelov.

Európske automobilky pravdepodobne stratia podiel na globálnom trhu

cars parking3
Mníchov - Európsky automobilový priemysel pravdepodobne stratí podiel na globálnom trhu, z čoho budú profitovať konkurenti z Číny a USA. Poukázala na to analýza konzultačnej spoločnosti Boston Consulting Group (BCG).

Technické centrum Yanfeng v Trenčíne rozšírili o testovanie airbagov a volantov

airbag
Trenčín - Technické centrum čínskej spoločnosti Yanfeng v Trenčíne rozširuje testovacie kapacity o zariadenia určené na testovanie volantov a modulov airbagov. TASR o tom informovala vedúca inžinierka spoločnosti v Trenčíne Daniela Bystrická.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...