1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Nemecké automobilky sú proti sankčným clám na dovoz elektromobilov z Číny

charging e car
Berlín - Nemecké automobilky nesúhlasia s možnými európskymi sankčnými clami na dovoz elektromobilov z Číny. Nemecké združenie automobilového priemyslu VDA podporuje dialóg a snahu o kompromis. TASR tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Slovensko v elektromobilite zaostáva, rozvoju by pomohli aj daňové úľavy

elektromobil nabijanie
Bratislava - Slovensko výrazne zaostáva v rebríčku podielu nových registrácií elektromobilov. Už 31 krajín prekročilo hranicu piatich percent elektromobilov medzi registráciami nových vozidiel, ktorá sa považuje za hranicu, ktorá naštartuje efekt "snehovej gule".

nákladných áut Volvo zaznamenal nárast zisku v 1. štvrťroku

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Volvo Group oznámil za 1. štvrťrok 2024 nárast zisku. Tržby skupiny pritom mierne klesli. TASR o tom informuje na základe správy portálu RTTNews.

Púchovská spoločnosť EMT sa stala súčasťou podnikateľských aktivít Continentalu

tire factory2
Púchov - Púchovská spoločnosť EMT, ktorá je výrobcom špeciálnych foriem najmä pre nákladné a špeciálne pneumatiky, sa stala od 2. apríla súčasťou podnikateľských aktivít gumárenskej spoločnosti Continental.

V Kia Slovakia vyrobili za 18 rokov takmer päť miliónov áut

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Spoločnosť Kia Slovakia vyrobila za 18 rokov fungovania fabriky pri Žiline takmer päť miliónov áut a viac ako sedem miliónov motorov. TASR o tom informoval hovorca automobilky Tomáš Potoček.

Nissan odkúpi od Renaultu ďalšie svoje akcie

Nissan Logo1
Tokio/Paríž - Japonská automobilka Nissan Motor plánuje odkúpiť približne 2,5 % vlastných akcií od partnerskej francúzskej automobilky Renault, ktorá by tak mohla získať 362 miliónov eur. Nissan dostal od Renaultu oznámenie o predaji časti akcií, ktoré vlastní francúzska firma.

Tesla údajne rokuje s talianskou vládou o výrobe nákladných áut

tesla motors logo
Rím - Americká spoločnosť Tesla rokuje s talianskou vládou o výrobe elektrických nákladných vozidiel a dodávok v Taliansku.

Zisk Audi vlani klesol o 12 % na 6,3 miliardy eur

audi logo1
Ingolstadt - Nemecká automobilka Audi v minulom roku zvýšila obrat, dosiahla ale výrazne nižší zisk.

Tržby aj zisk skupiny BMW vlani vzrástli

BMW Logo1
Mníchov - Nemecká automobilová skupina BMW vo štvrtok oznámila, že v minulom roku zaznamenala nárast tržieb aj zisku, pričom elektrické vozidlá boli "kľúčovým ťahúňom jej rastu".

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...