1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

VW môže presunúť výrobu z východnej Európy, ak bude nedostatok plynu pretrvávať

volkswagen logo3
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) by mohla presunúť výrobu z domáceho trhu aj z krajín východnej Európy, ak by súčasný nedostatok plynu pokračoval aj po najbližšej zime. To ukazuje, do akej miery energetická kríza vyvolaná inváziou Ruska na Ukrajinu môže zasiahnuť do európskeho priemyslu.

Bánovský dodávateľ pre automobily chce vytvoriť ďalších 60 pracovných miest

cars parking2
Bánovce nad Bebravou - Bánovský výrobca elektrických komponentov a súčiastok pre automobilový priemysel chce rozšíriť svoju prevádzku a zvýšiť činnosť. Vybudovaním novostavby v priemyselnom parku v Horných Ozorovciach plánuje spoločnosť MTA Slovakia vytvoriť i ďalších približne 60 pracovných miest.

Spoločnosť ZKW vybavuje špičkovým osvetlením nový, čisto elektrický model Volvo C40

ZKW Logo coloured
E-Crossover vsadil na inteligentné pixelové LED reflektory v jedinečnom prevedení

Volkswagen už neočakáva ukončenie čipovej krízy v budúcom roku

Volkswagen Touareg
Berlín - Nemecká automobilka Volkswagen už nepredpokladá ukončenie čipovej krízy v budúcom roku. Ako firma uviedla, pripravuje sa na "nový normál" výpadkov v dodávateľskom reťazci.

Pre nedostatok čipov Renault a Stellantis pozastavia výrobu v Španielsku

renault logo 300x200
Madrid - Automobilky Renault a Stellantis pozastavia v najbližších dňoch výrobu vo svojich španielskych závodoch. Dôvodom je pokračujúci nedostatok mikročipov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na zástupcov odborov.

Intercable v Kriváni rozšíri výrobu, pribudne 82 pracovných miest

intercable logo
Bratislava - Spoločnosť Intercable plánuje v Kriváni v okrese Detva rozšírenie výroby automobilových komponentov o výrobky prispôsobené na využitie v elektromobiloch. Investícia za viac ako 8,5 milióna eur by mala do roku 2026 priniesť 82 nových pracovných miest.

VW uzatvoril v Kanade dohodu, zlepší jeho prístup k surovinám na výrobu batérií

volkswagen logo3
Ottawa/Berlín - Najväčšia európska automobilka Volkswagen zvyšuje svoje úsilie zabezpečiť si adekvátny prístup ku kľúčovým surovinám na výrobu batérií. Šance ponúka Kanada, s ktorou automobilka uzatvorila dohodu o spolupráci.

Západné automobilky strácajú v Číne pôdu pod nohami

cars parking
Peking - Západné automobilky strácajú v Číne pôdu pod nohami. Politické zasahovanie je len jednou z mnohých ťažkostí, ktorým čelia na najväčšom automobilovom trhu na svete. TASR o tom informuje na základe článku v novinách El País.

Čínsky CATL postaví v Maďarsku továreň na batérie, bude zásobovať Mercedes, BMW

charging e car
Šanghaj – Čínska spoločnosť CATL v piatok oznámila, že v Maďarsku postaví továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšia v Európe. Pripravuje sa tak na uspokojenie rastúceho dopytu globálnych výrobcov automobilov. 

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...