1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Tesla na štyri dni zastavila produkciu vo svojom šanghajskom závode

tesla motors logo
Šanghaj - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla pozastavil na štyri dni výrobu vo svojom závode v Šanghaji. Dôvodom je lockdown, o ktorom vedenie mesta rozhodlo pre opätovne sa zvyšujúci počet prípadov ochorenia COVID-19.

ZKW vyvíja klimaticky neutrálne elektronické a elektrické zariadenia pre Polestar

ZKW Logo coloured
Wieselburgský dodávateľ v oblasti automobilového priemyslu vsadil na CO2 neutrálnu výrobu a trvalú udržateľnosť

Audi v Maďarsku upravuje pre krízu na Ukrajine výrobu

audi logo1
Budapešť - Nemecká automobilka Audi oznámila, že v dôsledku konfliktu na Ukrajine upravuje výrobu vo svojom maďarskom závode. Vojna v susednej krajine totiž ovplyvňuje dodávateľské reťazce a možnosti predaja.

Nemecký výrobca autokomponentov Schaeffler sa vlani vrátil k zisku

schaeffler logo
Berlín - Nemecký výrobca komponentov pre automobilový a priemyselný sektor Schaeffler sa po stratovom roku 2020 vrátil vlani k zisku. Prispel k tomu rast tržieb naprieč všetkými divíziami a regiónmi.

Absolventi základných škôl sa môžu opäť prihlásiť do duálneho vzdelávania

car factory big
Bratislava - Absolventi duálneho systému vzdelávania majú lepšie uplatnenie na trhu práce a zarábajú viac ako absolventi iných stredných škôl. Aj preto zamestnávatelia naďalej podporujú úzke prepojenie teórie s praxou a ponúkajú aj tento rok možnosť prihlásiť sa do duálneho vzdelávania.

Produkcia áut v Británii klesla v januári o pätinu

british flag
Londýn - Výroba áut v Británii klesla na začiatku roka o pätinu a zaznamenala najslabší január za 13 rokov. Produkciu naďalej ovplyvňuje nedostatok komponentov, odstávka závodov, ako aj prechod na nové modely.

Ford sa vo 4. kvartáli vrátil k zisku

ford logo 3
Detroit - Americká automobilka Ford sa po stratovom závere roka 2020 vrátila v poslednom kvartáli minulého roka k zisku, výsledok však zaostal za očakávaniami.

Daimler v utorok oficiálne zmenil svoj názov na Mercedes-Benz

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Nemecký výrobca automobilov Daimler v utorok oficiálne zmenil svoj názov na Mercedes-Benz. Dokončil tak rozdelenie skupiny a odčlenenie výrobcu nákladných áut Daimler Truck.

Lietajúce auto AirCar získalo osvedčenie o letovej spôsobilosti

aeromobil
Bratislava/Londýn - Dopravný úrad Slovenskej republiky už vydal osvedčenie o letovej spôsobilosti lietajúcemu autu, ktoré je schopné dosiahnuť rýchlosť nad 160 kilometrov za hodinu (km/h) a výšku nad 2500 metrov. TASR o tom informuje na základe správy BBC.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...