1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Ekologické ciele EK navrhované v balíku Fit for 55 sú dosiahnuteľné

cars parking
Bratislava - Spoločnosť Volkswagen Slovakia ako súčasť celosvetového koncernu Volkswagen privítala smerovanie navrhnuté Európskou komisiou v oblasti ochrany životného prostredia. Legislatívny balík Fit for 55 podľa automobilky ukázal, že Komisia uznala vážnosť situácie a teraz preklápa Green Deal z teórie do praxe.

Nedostatok čipov bude problémom aj v budúcom roku

Stellantis Board
Detroit - Celosvetový nedostatok čipov, ktorý v tomto roku zasiahol do produkcie áut, bude pretrvávať aj v roku 2022. Predpokladá to šéf automobilky Stellantis Carlos Tavares.

Suzuki a Daihatsu budú spolupracovať s Toyotou na elektrifikácii úžitkových áut

charging e car
Tokio - Japonské automobilky Suzuki Motor a Daihatsu sa pripojili k Toyote a ďalším dvom japonským firmám a investujú do spoločného podniku, ktorého cieľom je spoločný vývoj moderných technológií a urýchlenie elektrifikácie úžitkových áut.

Predaj skupiny Renault v 1. polroku vzrástol, ale zaostáva za rokom 2019

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilka Renault v piatok informovala, že v 1. polroku zaznamenala nárast predaja o 18,7 %. Ale jej odbyt je stále menší ako pred krízou, ktorú spôsobila pandémia ochorenia COVID-19.

Stellantis plánuje investovať vyše 30 mld. eur do elektrifikácie svojich áut

stellantis logo2
Paríž/Miláno - Automobilka Stellantis plánuje investovať v najbližších štyroch rokoch viac než 30 miliárd eur do elektrifikácie svojich vozidiel. Uviedla to firma vo štvrtok s tým, že túto stratégiu by malo podporiť päť závodov na batérie v Európe a USA.

EÚ udelila pokutu najväčším nemeckým výrobcom áut za tajnú dohodu o emisiách

euros
Brusel - Európska únia (EÚ) vo štvrtok udelila pokuty v celkovej výške 875 miliónov eur hlavným nemeckým výrobcom automobilov za dohodu o obmedzení vývoja a zavádzania systémov kontroly emisií v automobiloch.

Chorvátsky Rimac získal väčšinový podiel v Bugatti

Hands Shaking
Záhreb - Chorvátska automobilka Rimac Automobili prevezme kontrolný podiel v spoločnosti Bugatti v rámci výmeny podielov s vlastníkom francúzskej luxusnej značky, nemeckým koncernom Volkswagen (VW). Informovali o tom obe spoločnosti.

Nedostatok procesorov brzdí nemecký automobilový trh

cars parking3
Frankfurt nad Mohanom/Duisburg - Nedostatok procesorov brzdí nielen výrobu automobilov v Nemecku, ale aj ich predaj. Popredný odborník na tento sektor Ferdinand Dudenhöffer v najnovšej štúdii duisburského inštitútu CAR uvádza, že bez týchto obmedzení by sektor mohol bez problémov predať 3,2 milióna nových vozidiel.

Výroba áut v Británii prudko stúpla, zotrvala však pod úrovňou spred pandémie

british flag
Londýn - Produkcia áut v Británii zaznamenala v máji prudký rast. Zatiaľ čo v máji minulého roka sa v Británii vyrobilo približne 5300 áut, minulý mesiac vyprodukovali britské závody takmer 55.000 vozidiel. Uviedla to v piatok britská Asociácia výrobcov a predajcov áut (SMMT).

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...