1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Stellantis varuje majiteľov starších áut pred výbuchmi airbagov

airbag
Detroit - Automobilka Stellantis a vláda USA varujú majiteľov 276.000 starších vozidiel, aby s nimi prestali jazdiť po tom, čo airbagy od firmy Takata explodovali v ďalších troch autách a zabili ich vodičov. TASR správu prevzala z AP.

Tržby Stellantisu v 3. kvartáli vzrástli o 29 % a prekonali očakávania

Stellantis Board
Amsterdam - Tržby automobilového koncernu Stellantis v 3. kvartáli výrazne vzrástli a prekonali očakávania trhu. Dôvodom bolo zlepšenie situácie týkajúcej sa nedostatku súčiastok, rovnako ako oslabenie eura.

Ferrari vykázal za 3. štvrťrok nárast zisku aj tržieb

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari v stredu zvýšil prognózu príjmov za celý rok potom, ako v 3. štvrťroku dosiahol lepšie ako očakávané výsledky.

Toyota vykázala pokles zisku za uplynulý 2. štvrťrok aj 1. polrok 2022/23

toyota logo2
Tokio - Japonský automobilový gigant Toyota vykázal v utorok pokles zisku za uplynulý 2. štvrťrok aj za celý 1. polrok 2022/23. Dôvodom je nedostatok počítačových čipov, ktorý čiastočne kompenzovali kurzové zisky zo slabšieho jenu. TASR o tom informuje na základe správ AP a RTTNews.

Automobilky chcú na elektromobilitu minúť do konca 2030 vyše bilióna dolárov

elektromobil nabijanie
Londýn - Svetové automobilky plánujú do konca desaťročia investovať viac než bilión dolárov do vývoja a výroby miliónov elektrických áut, batérií a surovín potrebných na ich výrobu. Poukázala na to najnovšia analýza agentúry Reuters, ktorá vychádza z dostupných údajov a prognóz automobiliek.

Výrobca nákladných áut AB Volvo zvýšil v 3. kvartáli tržby o viac než tretinu

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut AB Volvo zvýšil v 3. štvrťroku tržby o viac než tretinu, k čomu prispel vyšší objem predaja. Prevádzkový zisk však zaostal za odhadmi a spoločnosť upozornila, že rastúce náklady na energie a suroviny budú výzvou aj v nasledujúcom období.

Zisk automobilky Tesla sa v 3. kvartáli zvýšil viac než dvojnásobne

tesla motors logo
Palo Alto - Americký výrobca elektrických áut Tesla oznámil za 3. štvrťrok zdvojnásobenie zisku. Prispel k tomu rast tržieb o viac než polovicu, pričom tie dosiahli nový rekord. Napriek tomu však tržby zaostali za očakávaniami.

Produkcia áut v Británii vzrástla v auguste o viac ako tretinu

Automotive kmh
Londýn - Produkcia áut v Británii vzrástla v auguste štvrtý mesiac po sebe, pričom výroba sa medziročne zvýšila o viac než tretinu. Na druhej strane, celkové zotavovanie sektora komplikujú vysoké vstupné náklady.

Toyota zatvára ruskú továreň pre problémy s dodávateľským reťazcom

toyota logo2
Moskva – Japonská automobilka Toyota v piatok oznámila, že zatvára svoj závod neďaleko Petrohradu pre problémy v dodávateľskom reťazci. To je ďalšia ukážka toho, ako sankcie Západu proti Moskve za inváziu na Ukrajinu zasiahli firmy, pôsobiace v Rusku.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...