1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Čínski výrobcovia elektromobilov sa pripravujú na útok na európsky trh

elektromobil nabijanie
Madrid - Názvy SAIC, Geely, BYD a Great Wall Motors sú medzi širokou verejnosťou takmer neznáme, vyvolávajú však obavy európskych gigantov automobilového priemyslu. Považujú ich za predvoj masívnej vlny áut vyrobených v Číne, najmä elektrických vozidiel, ktoré vstupujú na európsky trh.

Vodiči elektromobilov spôsobujú menej nehôd, ich oprava je ale podstatne drahšia

charging e car
Berlín - Vodiči elektromobilov spôsobujú menej dopravných nehôd, no oprava ich vozidiel je podstatne drahšia, v priemere o 30 až 35 % ako pri porovnateľných autách so spaľovacími motormi.

Renault zaznamenal v 3. štvrťroku 2023 nárast tržieb aj objemu predaja

Renault logo1
Paríž - Francúzska automobilová skupina Renault zaznamenala v 3. štvrťroku 2023 nárast tržieb aj objemu predaja. Potvrdila svoje prognózy na rok 2023.

Výsledky Tesly za 3. štvrťrok zaostali za odhadmi

tesla motors logo
Palo Alto - Výsledky amerického výrobcu elektromobilov Tesla za 3. štvrťrok 2023 sklamali analytikov, keďže jej zisk klesol viac, ako očakávali. Spoločnosť zasiahli vyššie náklady a tiež dôsledky zníženia cien jej vozidiel.

Nové SUV od švédskej automobilky bude mať jedinečne navrhnuté LED svetlomety od spoločnosti ZKW v tvare Thorovho kladiva

ZKW Logo coloured
Pixelové LED svetlo v dizajnovom svetlomete „prežmurkáva“ medzi denným a diaľkovým svetlom

InoBat a Gotion podpísali dohodu o spoločnom podniku na výrobu batérií

Inobat logo 23
Bratislava - Spoločnosti InoBat a Gotion High-Tech 13. septembra v Berlíne podpísali predbežnú dohodu o spoločnom podniku na výstavbu gigafabriky na výrobu batérií pre elektrické vozidlá (EV) Gotion InoBat Batteries.

Stefan Hornivius je novým prevádzkovým riaditeľom spoločnosti ZKW Group GmbH

ZKW Logo coloured
Stefan Hornivius (53) prevzal funkciu prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH dňa 28. augusta 2023. Vo funkcii nahradil Wolfganga Muhriho, ktorý koncom  augusta na vlastnú,žiadosť zo spoločnosti odišiel. Hornivius má viac ako 25 rokov skúseností s riadením v automobilovom priemysle a súvisiacich odvetviach.

Tesla plánuje zvýšiť odber komponentov z Indie

tesla motors logo
Naí Dillí - Americký výrobca elektromobilov Tesla plánuje tento rok odoberať z Indie komponenty v hodnote 1,7 až 1,9 miliardy USD (1,59 až 1,77 miliardy eur). Uviedol to v stredu minister obchodu Pijuš Gojal v súvislosti s plánmi Tesly na vybudovanie továrne v krajine. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Vláda schválila firme Mubea Tailored Products investičnú pomoc 19,92 mil. eur

euros
Bratislava - Mubea Tailored Products, s. r. o., Kežmarok žiada investičnú pomoc na podporu výstavby nového výrobného závodu na automobilové diely v lokalite Veľká Ida, v okrese Košice-okolie. Vyplýva to z návrhu z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválil vládny kabinet.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...