1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Po Mercedese v Kecskeméte zastavuje výrobu aj Suzuki v Ostrihome

Suzuki logo 2
Budapešť - Po výrobnom závode Mercedes v maďarskom Kecskeméte je pre globálny nedostatok polovodičov nútený zastaviť výrobu osobných automobilov na dva týždne aj spoločnosť Magyar Suzuki v severomaďarskom Ostrihome, informovali v utorok viaceré maďarské médiá.

Automobilky zaznamenali v 1. polroku rekordné prevádzkové zisky

cars parking2
Stuttgart - Svetový automobilový priemysel zaznamenal v 1. polroku rekordné prevádzkové zisky, uviedla poradenská spoločnosť EY.

Pre nedostatok čipov zastavuje Scania na týždeň produkciu v Európe

scania trucks
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Scania informoval, že na jeden týždeň pozastavuje výrobu v európskych závodoch. Dôvodom je pokračujúci nedostatok čipov.  

Spoločnosť Kasai zatvára svoj výrobný závod v Leviciach

car interier
Levice – V priemyselnom parku v Leviciach končí svoju činnosť japonský výrobca automobilových dielov, spoločnosť Kasai Slovakia. Levický úrad práce eviduje nahlásené hromadné prepúšťanie od mája tohto roka. Od júna do konca roka 2021 príde o prácu postupne 264 zamestnancov firmy.

Bánovský subdodávateľ pre automobilky otvoril nové vývojové centrum

Hella svk fron lighting 1 14
Bánovce nad Bebravou - Bánovský subdodávateľ pre automobilový priemysel bude vyvíjať zadné svetlá pre celý európsky trh. Vývojové centrum tam koncern Hella presunie zo svojej centrály v Nemecku a z časti z Českej republiky. Prácu si tam nájde postupne 100 zamestnancov. Centrum otvorili vo štvrtok.

Ceny elektromobilov ešte dva roky neklesnú, tvrdí Coface

charging e car
Bratislava - Napriek tomu, že dopyt po elektromobiloch rastie, ich cena bude ešte minimálne dva roky pomerne vysoká. Dôvodom vysokých cien je vzhľadom na globálnu podporu elektromobility zvýšený dopyt po kovoch, ktoré sú nevyhnutné pri výrobe batérií, vyplýva z analýzy nadnárodnej poisťovacej spoločnosti Coface.

Koncern Volkswagen zaznamenal v 1. polroku rekordný zisk

Volkswagen Company logo
Wolfsburg - Najväčší európsky výrobca áut Volkswagen zvýšil cieľovú ziskovú maržu druhýkrát v priebehu menej než troch mesiacov. V prvých 6 mesiacoch 2021 zaznamenal rekordný zisk, ktorý dokonca zatienil aj úrovne spred pandémie.

Nissan sa po vysokej strate vrátil k zisku, zlepšil prognózu na celý rok

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan sa zotavila z minuloročných strát spôsobených reštrikciami po nástupe pandémie nového koronavírusu a za 1. štvrťrok obchodného roka 2021/2022 oznámila čistý zisk vyše 114 miliárd jenov. K zisku sa vrátila aj v rámci prevádzkových ukazovateľov, čím prekvapila trhy.

Automobilka Hyundai dosiahla v 2. kvartáli najvyšší zisk za zhruba 6 rokov

Hyundai Logo
Soul - Juhokórejská automobilka Hyundai Motor zaznamenala za 2. kvartál najvyšší zisk za posledných zhruba šesť rokov. Podpísal sa pod to vysoký dopyt po jej športovo-úžitkových vozidlách a prémiovej značke Genesis.  

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...