1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Toyota prekonala v 3. kvartáli odhady trhov, zlepšila odhad zisku na celý rok

toyota logo on car
Tokio - Japonská automobilka Toyota zlepšila prognózu prevádzkového zisku za celý obchodný rok 2023/2024 po tom, ako za 3. štvrťrok vykázala lepšie výsledky, než sa čakalo. Prispel k tomu slabší kurz jenu a zvýšený predaj hybridných vozidiel.

Zisk Ferrari vlani prekročil jednu miliardu eur

ferrari logo
Miláno - Taliansky výrobca luxusných športových áut Ferrari vykázal za rok 2023 rekordný čistý zisk. Prvýkrát totiž prekonal hranicu jednej miliardy eur a má ambíciu dosiahnuť tento rok jeho ďalší nárast.

Taliansko predstavilo plán na podporu ekologickejších áut

italian flag
Rím - Taliansko oznámilo plán na podporu automobilového priemyslu v hodnote 950 miliónov eur. To privítala automobilová skupina Stellantis, ktorá obvinila Rím z nedostatočnej podpory elektrických vozidiel.

Talianska vláda chce podporiť domácu výrobu automobilov

italian flag
Rím - Talianska vláda plánuje zaviesť stimuly na podporu domácej výroby automobilov. Podľa jej predstáv by sa mala vrátiť na úroveň viac ako milión vozidiel ročne. Tému chce vládny kabinet prediskutovať s odbormi na stretnutí plánovanom na 1. februára. Medzi možnými opatreniami sa spomína aj podpora šrotovania starších áut.

Výsledky Tesly za 4. kvartál sklamali očakávania trhu

tesla motors logo
Austin - Akcie Tesly v predburzovom obchodovaní padli o 8 %. Dôvodom boli hospodárske výsledky spoločnosti za 4. kvartál, ktoré sklamali očakávania. Automobilka okrem toho varovala, že rast predaja a tržieb bude v prebiehajúcom roku pomalší.

Zisk spoločnosti Hyundai Motor v poslednom štvrťroku 2023 výrazne vzrástol

Hyundai Logo
Soul - Zisk juhokórejskej automobilky Hyundai Motor v poslednom štvrťroku minulého roka výrazne vzrástol vďaka silným predajom vozidiel vyššej triedy. Čistý zisk za tri mesiaca do konca decembra predstavoval 2,2 bilióna juhokórejských wonov (1,514 miliardy eur), čo bolo o 29 % viac ako v rovnakom období roka 2022, oznámila spoločnosť.

V Británii sa vlani prvýkrát od roku 2019 vyrobilo viac ako milión áut

british flag
Londýn - Počet áut vyrobených v Spojenom kráľovstve vlani prvýkrát od roku 2019 prekročil jeden milión. Celkovo v krajine vyrobili 1.025.474 osobných a úžitkových vozidiel, čo predstavuje nárast o 17 % oproti predchádzajúcemu roku, oznámilo britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Kia Slovakia a Slovenská technická univerzita podpísali memorandum o spolupráci

KIA logo big
Teplička nad Váhom - Zástupcovia spoločnosti Kia Slovakia a Slovenskej technickej univerzity (STU) podpísali memorandum o spolupráci.

Porsche predčasne stiahne z trhu EÚ benzínové SUV Macan

Porsche logo 1
Stuttgart - Nemecký výrobca luxusných automobilov Porsche predčasne stiahne zo spoločného európskeho trhu svoje malé terénne vozidlo Macan s benzínovým motorom. Dôvodom sú príliš vysoké náklady prechodu na nové registračné predpisy Európskej únie (EÚ). TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...