1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Výstavba nového závodu Mubea v Kežmarku pokračuje podľa plánu

vyrobna hala
Kežmarok – Výstavba nového závodu spoločnosti Mubea v kežmarskom priemyselnom parku pokračuje podľa plánu a investor plánuje spustiť výrobu v júli 2020. Do konca tohto roka pribudnú v okolí dve nové zabezpečené priecestia a kruhový objazd na hlavnej ceste I/66.

Rokovania FCA o fúzii s PSA pokračujú dobre napriek žalobe GM

fiat chrysler logo1
Detroit/Paríž - Rokovania nadnárodného koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francúzskej skupiny PSA o fúzii sa vyvíjajú dobre aj napriek tomu, že americká automobilka General Motors (GM) v stredu (20.11.) zažalovala FCA pre „značné škody“. Oznámila to FCA.

BMW masívne zvyšuje objednávky batériových článkov pre elektromobily

bmw car1
Mníchov - Nemecký výrobca luxusných áut BMW vo štvrtok vyhlásil, že masívne zvyšuje objednávky batériových článkov pre elektromobily v nadchádzajúcej dekáde, pretože plánuje desiatky nových elektrických modelov.

Volkswagen zhoršil svoje strednodobé vyhliadky

VW TOUAREG
Wolfsburg - Koncern Volkswagen zhoršil svoje strednodobé vyhliadky týkajúce sa prevádzkového zisku a tržieb.

Porsche zaznamenal za prvých 9 mesiacov roka nárast zisku o 32 %

Porsche logo 1
Stuttgart - Výrobca športových vozidiel Porsche zaznamenal za prvých deväť mesiacov roka nárast zisku o 32 % vďaka investíciám do skupiny Volkswagen.

Continental vykázal za 3. kvartál stratu

tire factory2
Hannover - Nemecký výrobca autokomponentov a pneumatík Continental vykázal za 3. kvartál stratu. A vyhlásil, že neočakáva výrazné zlepšenie globálnej výroby v nasledujúcich piatich rokoch.

Prevádzkový zisk Nissanu v 2. kvartáli prudko klesol

Nissan Logo1
Jokohama - Zisk Nissanu sa v 2. kvartáli (do konca septembra) fiškálneho roka 2019/20 prepadol o 70 %. Japonská automobilka zároveň skresala celoročné prognózy.

Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc

charging e car
Berlín - Nemecko zvýši dotácie na elektrické vozidlá aj počet nabíjacích staníc v krajine. Toto rozhodnutie poukazuje na rastúce obavy lídrov v priemysle aj politikov, že krajina zaostáva za svojimi konkurentmi v rozhodujúcej oblasti.

Automobilka PSA zvýšila kvartálne tržby, celkový predaj áut však klesol

Peugeot citroen logo1
Paríž - Francúzska automobilka PSA Group oznámila v stredu rast tržieb za 3. štvrťrok, k čomu prispel vysoký dopyt po jej drahších športovo-úžitkových (SUV) modeloch.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk2020

Nenechajte si ujsť...