1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Scania plánuje rušenie pracovných miest, má o 5000 viac ľudí, než potrebuje

scania trucks
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Scania plánuje rozsiahle rušenie pracovných miest. Ako firma uviedla, vzhľadom na dôsledky pandémie nového koronavírusu má celosvetovo o 5000 zamestnancov viac, než potrebuje.

Oživenie dopytu po nových autách v Európe bude pomalé, ale prvé indície sa už objavujú

autosalon bratislava
Bratislava – Po zastavení výroby v automobilovom priemysle spôsobenej pandémiou koronavírusu sa už začali objavovať prvé znaky opätovného záujmu o nové vozidlá. Práve automobilová výroba patrí k hlavným ťahúňom slovenskej ekonomiky.

Bývalý veľvyslanec bude v Schaeffler viesť novovytvorenú oblasť Global Affairs

schaeffler logo
Herzogenaurach, Berlín - Spoločnosť Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, získala diplomata Dr. Petra Wittiga na pozíciu vedúceho novovytvorenej oblasti Global Affairs.

Pre nízky dopyt znížila Tesla ceny svojich áut v Severnej Amerike

tesla motors logo
New York - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla znížil ceny svojich áut v Severnej Amerike približne o 6 % po tom, ako dopyt po nových autách v dôsledku pandémie nového koronavírusu v regióne klesol.

Francúzsko podporí automobilový priemysel vyše 8 miliardami eur

france flag
Paríž - Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil viac než 8 miliárd eur na podporu automobilového sektora, od ktorého však vláda očakáva presun k ekologickým vozidlám. Zároveň vyzval automobilky, aby výrobu realizovali vo Francúzsku.

Zisk švédskej oceliarne SSAB v 1. kvartáli strmo klesol

saab badge
Štokholm - Švédsky výrobca ocele SSAB AB v pondelok oznámil strmý pokles čistého zisku v 1. štvrťroku, až o 86 %.

Volkswagen obnovil výrobu vo svojom najväčšom závode vo Wolfsburgu

volkswagen logo3
Wolfsburg - Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) oznámil, že obnovil výrobu vo svojej najväčšej továrni vo Wolfsburgu, kde zaviedol nové hygienické opatrenia pre pandémiu nového koronavírusu.

Matador Group zaviedol bezpečnostnú stratégiu na boj s koronavírusom

matador logo
Bratislava – Strojárenská skupina Matador Group zaviedla na zabránenie šíreniu nového koronavírusu novú bezpečnostnú stratégiu.

Ford odhaduje, že v 1. kvartáli zaznamenal čistú stratu 2 miliardy USD

ford logo 3
Detroit - Ford Motor očakáva, že v 1. kvartáli zaznamenal čistú stratu 2 miliardy USD (1,84 miliardy eur). Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá stláča predaje a produkciu.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...