1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Automobilky budú predstavovať zdroj príjmov pre polovodičový sektor

cars parking2
Bratislava - Globálny trh polovodičov bude čeliť viacerým výzvam, najmä pokračujúcim dôsledkom geopolitickej situácie a nedostatku talentu. Automobilový priemysel však zrejme bude predstavovať významný zdroj príjmov pre celý polovodičový sektor v najbližšom období.

Autá vyrábané v Európe sú čoraz ťažšie a väčšie

cars parking2
Mníchov – Autá vyrábané v Európe sú čoraz väčšie a ťažšie. Hlavným dôvodom je rastúci dopyt po športovo-úžitkových vozidlách (SUV) a elektromobiloch, tvrdí francúzska poradenská spoločnosť Inovev. Autá Made in Europe sú v súčasnosti v priemere o sedem centimetrov vyššie, o desať širšie a o 20 dlhšie ako v roku 2000.

Prevádzkový zisk Mercedes-Benz za 1. štvrťrok vzrástol

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Nemecká automobilka Mercedes-Benz zaznamenala v 1. štvrťroku 2023 nárast prevádzkového zisku, keďže sa jej podarilo zmierniť vplyv vysokej inflácie. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a AFP.

Predaj EV povedie k poklesu globálnej spotreby paliva na konci tohto desaťročia

car refill fuel
New York - Predaj elektrických vozidiel (EV) povedie k poklesu globálnej spotreby paliva na konci tohto desaťročia. Najnovšie štúdie odhadujú, že k poklesu dopytu po benzíne a nafte dôjde najneskôr do roku 2030, keďže dopyt po ekologickejších autách stúpa.

USA predstavili prísne emisné pravidlá na urýchlenie prechodu k elektromobilom

electromobil battery recharging
New York – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena v stredu predstavila návrh nových a prísnych limitov pre emisie automobilov. Cieľom je urýchliť prechod od spaľovacích motorov k elektrickým, pričom do roku 2032 by až dve tretiny nových predaných áut v USA mali byť elektrické.

Výrobca nákladných áut Volvo dosiahol v 1. kvartáli nárast zisku aj tržieb

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných áut Volvo Group oznámil za 1. štvrťrok väčší zisk, ako mu predpovedali analytici, keďže jeho tržby a marže vzrástli. To naznačuje, že sa mu už darí prekonávať problémy s infláciou aj dodávateľským reťazcom, ktoré poškodili toto odvetvie priemyslu. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Stellantis investuje v Nemecku 130 mil. eur do výroby nového elektromobilu

Stellantis Board
Paríž/Berlín - Automobilka Stellantis investuje 130 miliónov eur do výroby nového elektrického automobilu v nemeckom závode v Eisenachu. S výrobou by sa malo začať v 2. polroku budúceho roka.

VW chce v Španielsku vyrobiť v r. 2025-2030 zhruba 3 mil. malých elektromobilov

volkswagen logo2
Barcelona - Nemecká automobilka Volkswagen plánuje vo svojich dvoch španielskych závodoch vyrobiť v rokoch 2025 až 2030 približne 3 milióny malých elektromobilov. Povedal to v stredu predseda predstavenstva automobilky SEAT Wayne Griffiths.

Čistý zisk BMW vo 4. kvartáli klesol, ale EBIT a tržby vzrástli

BMW Logo1
Mníchov - Nemecká automobilka BMW (Bayerische Motoren Werke, BMW) v stredu oznámila, že jej čistý zisk za 4. štvrťrok 2022 klesol o 3,6 % na 2,18 miliardy eur z 2,26 miliardy eur v predchádzajúcom roku.

PREDPLAŤTE SI

220x660 SK 2023

Nenechajte si ujsť...