1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volkswagen Group China plánuje zvýšiť investície

volkswagen logo2
Peking - Čínska divízia nemeckej automobilovej skupiny Volkswagen (VW) plánuje zvýšiť investície do spoločného podniku v ázijskej krajine, v ktorom má väčšinový podiel. Vyplýva to z utorkového hlásenia jej čínskeho partnera pre burzu v Šanghaji.

Xiaomi začne s dodávkami svojho prvého elektromobilu koncom marca

xiaomi logo
Peking - Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi oznámil, že s dodávkami svojho prvého elektromobilu začne koncom tohto mesiaca. Na najväčší trh s autami na svete tak vstúpi v období tvrdej cenovej vojny.

Nissan plánuje znížiť produkciu v Číne o 30 %

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor údajne plánuje znížiť svoju výrobnú kapacitu v Číne o 30 %. Uviedla to v utorok spoločnosť Nikkei. TASR o tom informuje na základe správy portálu businesstimes.

Toyota plánuje v najbližších rokoch v Brazílii investovať 2 mld. eur

toyota logo2
Sao Paulo - Japonská automobilka Toyota plánuje v najbližších rokoch v Brazílii investovať približne dve miliardy eur. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na vyjadrenia brazílskeho viceprezidenta Geralda Alckmina.

Yura v Hnúšti ukončila výrobu, do závodu v R.Sobote prešlo vyše 150 zamestnancov

automotive cables 3
Hnúšťa/Rimavská Sobota - Výrobca káblových zväzkov pre automobilový priemysel Yura Eltec Corporation Slovakia koncom februára definitívne ukončil výrobu v prevádzke v Hnúšti. Do závodu v susednej Rimavskej Sobote prešlo vyše 150 zamestnancov, približne 320 ľudí bolo prepustených.

Elektrifikácia vozidiel potrvá desaťročia, tvrdí riaditeľ Bosch

Bosch Logo
Stuttgart - Najväčší výrobca automobilových komponentov je presvedčený, že vozidlá so spaľovacími motormi budú jazdiť po cestách ešte najmenej 35 rokov, kým bude dokončená elektrifikácia cestnej dopravy.

Zrušený projekt vlastného elektromobilu stál Apple 10 miliárd USD

dollars
New York - Zrušený projekt vývoja vlastného elektrického auta stál americkú spoločnosť Apple viac ako 10 miliárd dolárov (9,25 miliardy eur). Túto sumu uviedol denník New York Times (NYT), ktorý sa odvolal na niekoľko zdrojov oboznámených s problematikou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Výrobca nákladných vozidiel Daimler Truck zvýšil vlani zisk o takmer 40 %

Daimler logo1
Berlín - Nemecký výrobca nákladných vozidiel Daimler Truck zaznamenal v minulom roku rast prevádzkového zisku o takmer 40 %. Zároveň však uviedol, že v tomto roku očakáva pokles predaja, a to aj na kľúčovom severoamerickom trhu.

Novým riaditeľom závodu a vedúcim projektu Volvo Car Košice sa stal Marc Gombeer

Volvo logo
Bratislava - Spoločnosť Volvo Car Slovakia oznámila vymenovanie nového riaditeľa závodu a vedúceho projektu Volvo Car Košice. Stal sa ním skúsený manažér Marc Gombeer.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...