1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Problém s čipmi ovplyvní aj automobilku Subaru, závod odstaví na takmer 3 týždne

subaru
Tokio - Japonská automobilka Subaru oznámila, že od konca tohto týždňa na takmer tri týždne odstaví jeden zo svojich japonských závodov. Dôvodom je nedostatok čipov.

Pre nedostatok čipov predlžuje automobilka GM obmedzenia vo výrobe

general motors logo company
Detroit - Americká automobilka General Motors (GM) rozhodla o predĺžení obmedzení vo výrobe. Dôvodom je pokračujúci nedostatok čipov, ktorý od začiatku roka výrazne zasiahol automobilový sektor.

Trnavskú automobilku prvýkrát povedie Slovák

stellantis logo
Trnava – Novým generálnym riaditeľom trnavskej automobilky Stellantis sa stal jeho doterajší zástupca a riaditeľ výroby Martin Dzama. Nastúpil na post po Stéphanovi Bonhommeauovi, ktorý stál na čele výrobného centra od 1. februára 2017.

Zisk Škody vlani klesol, oznámila investície vo výške 2,5 miliardy eur

Skoda logo2
Mladá Boleslav - Česká automobilka Škoda Auto, ktorá je súčasťou koncernu Volkswagen (VW), v stredu oznámila, že v nasledujúcich piatich rokoch investuje zhruba 2,5 miliardy eur do technológií budúcnosti, pričom viac ako polovica z tejto sumy pôjde na investície do elektrických vozidiel.

Pandémia znížila zisk čínskej automobilky Geely vlani približne o tretinu

car factory big
Peking - Čínska automobilka Geely Automobile Holdings zaznamenala za minulý rok pokles zisku zhruba o tretinu. Podobne ako v prípade iných automobiliek, aj predaj jej vozidiel zasiahla pandémia nového koronavírusu.

Problém čipov zasiahne do produkcie výrobcu nákladných áut Volvo v 2. kvartáli

volvo logo
Štokholm - Akcie švédskeho výrobcu nákladných áut AB Volvo klesli v utorok o 7 %. Trhy tak reagovali na informácie spoločnosti, že celosvetový nedostatok čipov sa výrazne odrazí na jeho produkcii v 2. štvrťroku.

Seat chce postaviť závod na výrobu batérií v blízkosti Barcelony

seat logo 2
Barcelona - Španielska automobilka Seat, ktorá patrí koncernu Volkswagen, chce postaviť továreň na výrobu batérií v blízkosti svojho barcelonského závodu, ak získa podporu od španielskej vlády a EÚ. Továreň by mala od roku 2025 podporiť produkciu elektrických áut v závode.

Japonské automobilky nevylučujú nový problém s čipmi po požiari vo firme Renesas

Automotive kmh
Tokio - Japonské automobilky Toyota, Nissan, Honda a ďalšie sa pripravujú na možný pokles produkcie v reakcii na požiar v závode jedného z najväčších producentov čipov Renesas Electronics. K požiaru v japonskej spoločnosti došlo v najmenej vhodnej situácii, keď automobilky po celom svete zápasia s nedostatkom týchto komponentov.

Spoločný podnik Fordu v Turecku začne s výrobou elektrických dodávok v roku 2023

Ford logo 3
Ankara - Americká automobilka Ford informovala, že budúca verzia jej dodávky Transit pre európsky trh sa začne vyrábať v Turecku v roku 2023 a okrem verzie s klasickým spaľovacím motorom bude zahrnovať aj plne elektrický a hybridný variant. Dodávky bude vyrábať spoločnosť Ford Otosan, spoločný podnik americkej firmy v Turecku.

PREDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

Nenechajte si ujsť...