1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pripojte sa:

Facebook

Volvo Group dosiahla v 2. štvrťroku zisk 10,8 miliardy SEK

Volvo logo
Štokholm - Švédsky výrobca nákladných vozidiel a autobusov Volvo Group dosiahol v druhom štvrťroku výrazne lepšie výsledky, ako sa očakávalo. Zisk spoločnosti vzrástol na 10,8 miliardy švédskych korún (939 miliónov eur) zo sumy 10,5 miliardy SEK zaznamenanej v rovnakom období minulého roka.

Značka Volkswagen investuje v Brazílii miliardu eur

volkswagen logo3
Wolfsburg - Značka Volkswagen (VW) chce podporiť svoj rast v Južnej Amerike veľkou investíciou a sériou nových modelov. Vlajková loď koncernu Volkswagen v utorok oznámila, že do roku 2026 investuje miliardu eur do vývoja spaľovacích motorov na báze etanolu a nových obchodných modelov.

Európske automobilky pravdepodobne stratia podiel na globálnom trhu

cars parking3
Mníchov - Európsky automobilový priemysel pravdepodobne stratí podiel na globálnom trhu, z čoho budú profitovať konkurenti z Číny a USA. Poukázala na to analýza konzultačnej spoločnosti Boston Consulting Group (BCG).

Technické centrum Yanfeng v Trenčíne rozšírili o testovanie airbagov a volantov

airbag
Trenčín - Technické centrum čínskej spoločnosti Yanfeng v Trenčíne rozširuje testovacie kapacity o zariadenia určené na testovanie volantov a modulov airbagov. TASR o tom informovala vedúca inžinierka spoločnosti v Trenčíne Daniela Bystrická.

Stellantis a Foxconn vytvorili spoločný podnik na výrobu polovodičov

Stellantis Board
Amsterdam - Nadnárodná automobilová skupina Stellantis a taiwanský elektronický gigant Foxconn vytvorili spoločný podnik s cieľom vyvíjať a predávať polovodiče pre automobilový priemysel. Začiatok činnosti podniku s názvom SiliconAuto je naplánovaný na rok 2026. Stellantis a Foxconn ho budú vlastniť v pomere 50:50.

Volkswagen chce do roku 2026 zvýšiť prevádzkovú maržu značky VW na 6,5 %

Volkswagen Touareg
Wolfsburg - Najväčšia nemecká automobilka Volkswagen chce výrazne zvýšiť príjmy svojej rovnomennej kmeňovej hlavnej značky, ktoré by mali do roku 2026 vzrásť o približne 10 miliárd eur. Spoločnosť v stredu oznámila, že cieľom je zvýšiť prevádzkovú maržu na 6,5 %, aby sa zabezpečili budúce investície a zamestnanosť.

Švédska skupina H2 Green Steel bude dodávať Mercedesu zelenú oceľ

Mercedes Benz logo1
Štokholm - Švédska spoločnosť H2 Green Steel oznámila, že bude od roku 2025 dodávať nemeckému výrobcovi luxusných áut Mercedes-Benz 50.000 ton ocele vyrobenej bez použitia fosílnych palív. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Čínska Geely zvýšila podiel v automobilke Aston Martin na viac než dvojnásobok

aston martin logo
Londýn - Britská automobilka Aston Martin Lagonda zverejnila, že čínska spoločnosť Geely zvýšila svoj podiel v britskej firme na viac než dvojnásobok. Čínska firma sa tak stala tretím najväčším akcionárom v britskom výrobcovi luxusných vozidiel. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Skupina Volkswagen pripravuje rozsiahlu reštrukturalizáciu vlajkovej značky

volkswagen logo2
Wolfsburg - Najväčší výrobca automobilov v Nemecku Volkswagen (VW) plánuje rozsiahlu reštrukturalizáciu s cieľom zlepšiť ziskovosť svojej hlavnej značky. Tá napriek všetkým svojim silným stránkam ešte nemá dostatočne pevnú ekonomickú základňu, napísal v internom liste zamestnancom šéf značky VW Thomas Schäfer.

PREDPLAŤTE SI

Nenechajte si ujsť...